Volnoběžné otáčky a cukání při akceleraci

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Volnoběžné otáčky a cukání při akceleraci

Příspěvek od Kouč »

Ahoj všem, jsem tu novej, čili je možné, že tento dotaz tu byl podán xkrát, za to se případně omlouvám, přesto se raději zeptám..

při volnoběhu motor nedrží otáčky, co jsem tady projížděl, tak to může být váha vzduchu, čidlo snímače teploty?

Druhá věc s tim asi souvisí..hlavně při rozjezdu na první a druhej stupeň auto nemá tah, trochu to cuká..podle zvuku mi to přijde, jako by šel na tři válce...čili chyběl ten potřebnej výkon...ale stává se to i třeba na 4.stupeň, kdy jedu 60 a po přidání plynu auto cuká, nejede a po určitý chvíli se auto "chytne" a tahá jak by mělo...připomíná mi to turboefekt...kdy se do určitých otáček nic neděje, potom turbo sepne a dějou se věci...

jedná se Golfa 1.6 74 kw...r.v.1998

co myslíte?

Děkuji předem..

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Volnoběžné otáčky a cukání při akceleraci

Příspěvek od xerxes »

kuknul bychna svíčky jak píšeš že se ti zdát jak by to šlo na 3 válce,nebo udělat zadladní nastavení šktici klapky

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Re: Volnoběžné otáčky a cukání při akceleraci

Příspěvek od Kouč »

Taky mám s tátou podezření na svíčky..možná i kabely...příští týden se to bude řešit, tak uvidíme...dík

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Volnoběžné otáčky a cukání při akceleraci

Příspěvek od raduzzz »

jojo hodit to na diagnostiku a třeba něco uvidíš, odporový snímače to vypíše, pokud jsou špatný, VN okruh tak tam je to opravdu jen o výměně. Proměř zapalovací kabely, jestli ukazujou nekonečnej odpor, tak s něma hoď o zeď :wink:
Pásovec 81 kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“