Chyba lambda sondy

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Triko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 14.10.2009 08:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Chyba lambda sondy

Příspěvek od Triko »

Ahoj všem.Mám takový dotaz.Při jízdě se mi rozsvítíla kontrolka elektroniky motoru,tak jsem miláčka napíchl na VAG a hodilo mi to následující chybu:
17598 - Lin.lambdasonda/referencni napeti Nesmyslne
P1190 - 35-10 - - - Sporadicky
Jen jsem se chtěl zeptat jestli s tim nemáte někdo zkušnosti a jestli tahle chyba může znamenat i jinou opravitelnou závadu nebo je to jasně na koupení nove lambdy?A jestli se dá typ lambdy někde vyčíst aniž bych jí vyndával.
Jedna se o Golfa IV 1.6 16v r.v.2000.
Dík za všechnz odpovědi a rady.

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od raduzzz »

volnoběh máš OK? spotřeba OK nebo se zvedla? zkušenost s lambdou mám, ale na 8V čili na SRku na Leošu. VAG vypisoval lambdu ale bylo to váhou, jediná lambda to nemohla ustát, nebyla schopna regulovat.
EDIT: co to jéé za chyby :?: můj VIS nic neřekl. Sporadický chyby neber vážně :wink:
Pásovec 81 kW

Triko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 14.10.2009 08:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od Triko »

Volnoběh mi přijde OK a spotřeba asi taky normál.Kdyby mi nesvitítila kontrolka,tak bych to neřešil;)
Jinak VIS píše:

Číslo chyby:
17598
linearni Lambda - sonda/referencni napeti - neverohodne

Příčina:
prerusene vedeni nebo zkrat na plus v signalnim vedeni k RJ motoru

Možné projevy:
emise neodpovidaji stanovenym hodnotam,motor bezi v nouzovem rezimu

Doporučený postup:
kontrola lambda - sondy lambda-regulace a vyhrivani lambda-sondy pred katalyzatorem,kontrola zapalovacich svicek a kabelu,kontrola vynechavani zapalovani merene hodnoty skupina 15 pole 1-3 skupia 16 pole 1 (pozadovana hodnota 0)

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od raduzzz »

jo už mi to ve VISu vyskočilo taky. Nicméně udělej co radí VIS :!: zkontroluj VN okruh, proměř VN kabely, zkontroluj kabely u lambdy. 16V nemá váhu, ale má tzv. MAP (snímač tlaku a teploty v sac. potrubí) zkus to odpojit a nastartovat. Je možné že lambdu vyvádí z míry nějaký jiný člen (čidlo) tak jako to bylo u mě. Vyzkůšaj a dé vědět :wink:
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od xerxes »

zkus při nastartovaném motoru odpojit Lambdu a pak ji zas připoj myslím tu hned ta svodama,pak vymaš chyby a uvidíš co to bude dělat :wink:

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od falko1983 »

Triko píše:Volnoběh mi přijde OK a spotřeba asi taky normál.Kdyby mi nesvitítila kontrolka,tak bych to neřešil;)
Jinak VIS píše:

Číslo chyby:
17598
linearni Lambda - sonda/referencni napeti - neverohodne

Příčina:
prerusene vedeni nebo zkrat na plus v signalnim vedeni k RJ motoru

Možné projevy:
emise neodpovidaji stanovenym hodnotam,motor bezi v nouzovem rezimu

Doporučený postup:
kontrola lambda - sondy lambda-regulace a vyhrivani lambda-sondy pred katalyzatorem,kontrola zapalovacich svicek a kabelu,kontrola vynechavani zapalovani merene hodnoty skupina 15 pole 1-3 skupia 16 pole 1 (pozadovana hodnota 0)
Funkci lambdasondy můžeš lehce vyzkoušet nalogováním za jízdy,dej blok měřených hodnot,kanál tuším hned první je tam regulace sondy v % .Hodnota regulace za jízdy musí být v řádu několika %.Pokud bude hodnota konstantní nebo se nebude téměř měnit je lambda KO
VW GIV 1.6 16V

Triko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 14.10.2009 08:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od Triko »

Když jsem konečně našel čas,že se na to podívám,tak jsem nastartoval a chyba zmizela a kontrolka nesvítí.Tak to asi zatim nebudu řešit a počkám až se to objeví znovu.Každopádně všem děkuju za radu.

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od raduzzz »

to už se třeba nedočkáš :mrgreen: což je dobře žejo...
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
novtom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od novtom »

Koukám, že mám stejný problém.
Jaké mají být správné hodnoty lambda sondy u tohoto motoru?
Zkusil jsem to dnes napíchnout na vag a lítalo to od 0 do 3, občas tam skočilo 5, občas 10, semtam -10, ale to bylo tak opravdu na krátkou chvíli.
Jinak mi tam stále svítí 17586 - Lin.lambdasonda/saturacni proud Preruseni.
Vymažu to a vždy po několika km (někdy je to 50, jindy 100, dneska to byl jen 1) to zase naskočí. Mám vyměnit lambda sondu?

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od raduzzz »

až se rozběhne regulace, tak by měla skákat mezi 0,1-1V (0,9V) hodnota se stále mění (nezůstává viset) si naloguj tu lambáda jak tu falko radil a uvidíš hned
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
novtom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od novtom »

To jsem udělal asi něco jinýho, pustil jsem vag, udělal testovací jízdu a na kanále 1 (asi 3. políčko) sledoval lambda sondu, ale nebylo tam napětí, nýbrž hodnota v procentech. Ta nejdriv skakala a pak jsem to zopakoval vecer a uz to byla jen 0% primka.
Který je to kanál? Zkusim to odpolko jeste jednou.
Diky

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od Killer2142 »

Pokud jsem četl dobře, tak ti to dělá lambda před katem. Mně teďka občas hodí chybu lambda za katem a to pro, že kat funguje tak na 80% ale lambda za katem mně cháže chybu, když tomu naložím párkrát za sebou přes 5 tis. tak se to moc zahřeje a ejhle, chyba je na světe, jak se motor vypne a ochladí se výfukový systém tak zase zmizí ale je zase můj poznatek.

Otáčky mám OK, spotřeba pořád stejná, takže zatím neřeším.

_kooobe_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 20.05.2010 07:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od _kooobe_ »

Killer2142 píše:Pokud jsem četl dobře, tak ti to dělá lambda před katem. Mně teďka občas hodí chybu lambda za katem a to pro, že kat funguje tak na 80% ale lambda za katem mně cháže chybu, když tomu naložím párkrát za sebou přes 5 tis. tak se to moc zahřeje a ejhle, chyba je na světe, jak se motor vypne a ochladí se výfukový systém tak zase zmizí ale je zase můj poznatek.

Otáčky mám OK, spotřeba pořád stejná, takže zatím neřeším.



Ahoj,

mám něco podobného, vytočím-li motor hodně, např. přes 170km/h okamžitě se rozsvítí check, občas to dělá a občas ne. Po dvojím nastartováním to zhasne. Nějak nevím co to je. Ale spotřeba a výkon je v normálu.

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od Killer2142 »

_kooobe_ píše:
Killer2142 píše:Pokud jsem četl dobře, tak ti to dělá lambda před katem. Mně teďka občas hodí chybu lambda za katem a to pro, že kat funguje tak na 80% ale lambda za katem mně cháže chybu, když tomu naložím párkrát za sebou přes 5 tis. tak se to moc zahřeje a ejhle, chyba je na světe, jak se motor vypne a ochladí se výfukový systém tak zase zmizí ale je zase můj poznatek.

Otáčky mám OK, spotřeba pořád stejná, takže zatím neřeším.



Ahoj,

mám něco podobného, vytočím-li motor hodně, např. přes 170km/h okamžitě se rozsvítí check, občas to dělá a občas ne. Po dvojím nastartováním to zhasne. Nějak nevím co to je. Ale spotřeba a výkon je v normálu.
Taky mám výkon, spotřebu a otáčky v normálu. Když tomu hodně naložíš, tak jdou samosřejmně nahoru emise a tím pádem je špatná buď lambda (ale to bys měl i rozhozený motor rovnou- spotřeba a hlavně otáčky by lítaly) a nebo to je katalizátor a lambda za katem. Moc plynu-->více emisí-->kat který nefunguje už na 100%-->lambda za katem vyhodnotí chybu. Jakmile se to ochladí třeba při delším stání na parkovišti nebo přes noc a nastartuješ, tak je to pryč zase.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba lambda sondy

Příspěvek od falko1983 »

novtom píše:To jsem udělal asi něco jinýho, pustil jsem vag, udělal testovací jízdu a na kanále 1 (asi 3. políčko) sledoval lambda sondu, ale nebylo tam napětí, nýbrž hodnota v procentech. Ta nejdriv skakala a pak jsem to zopakoval vecer a uz to byla jen 0% primka.
Který je to kanál? Zkusim to odpolko jeste jednou.
Diky
Pokud se zobrazuje stále 0% tak je to špatně.Měření bych ale raději prováděl za provozu aby jsi měl jistotu.Pokud chvíly reaguje a chvíly ne měl by jsi to cítit.U mě to byla taková díra ve výkonu po přidání plynu.
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“