Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yetti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW Golf IV, 1,6 AKL (zatím s dobrou převodovkou) zaparkovaný kousek od Zlína

Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

Příspěvek od Yetti »

Ahoj kluci, včera jsem se půl dne snažil odpojit hadičky od palivového filtru (benzin) a prostě jsem nedošel jak na to :-( Podle "chytré knížky" je třeba použít kleště HAZET, na netu jsem se na ně díval a jsou to kleště na přiškrcení hadice, takže nic extra zvláštního, proto by to mělo jít i bez nich, ne?
Pls, písněte někdo jak ty potfory povolit....

Díky moc!!!!

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

Příspěvek od chasnik »

zdar, taky jsem s tím válčil- opatrně podpáčit šroubovákem... ale fakt opatrně, i když tam je přístup jak panně do klína...

Uživatelský avatar
Yetti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW Golf IV, 1,6 AKL (zatím s dobrou převodovkou) zaparkovaný kousek od Zlína

Re: Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

Příspěvek od Yetti »

chasnik píše:zdar, taky jsem s tím válčil- opatrně podpáčit šroubovákem... ale fakt opatrně, i když tam je přístup jak panně do klína...
hezky řečeno :lol: :lol: :lol:

hmm...no s tím páčením, to si asi rozmyslím, když to urvu tak jsem v pytli, pochybuju, že se ty koncovky dají jednoduše nahradit a když to jenom načnu, tak za mnou bude benzínová cestička jak za slimákem :roll:

no uvidím...

každopádně dík za radu !

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

Příspěvek od chasnik »

taky to mám načaté (ale spíš se teď auto táhne jak slimák, než kdybych nechával benzínovou stopu).... čeká mě čištění paroží :(

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

Příspěvek od chasnik »

nebo si vem na to kulovačky, ať zapáčíš z obou stran naráz (popř nějaký úzký klíč, který se tam vleze...) měl jsem to na zvedáku a i tak jsem bojoval :(

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

Příspěvek od DworiBak »

zamáčknout tu jistící pacičku a pomalu vysunout,žádný kleště k tomu nejsou potřeba :wink:

Uživatelský avatar
Yetti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW Golf IV, 1,6 AKL (zatím s dobrou převodovkou) zaparkovaný kousek od Zlína

Re: Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

Příspěvek od Yetti »

Díky klucí za rady! Kusím to s tou jistící pacičkou ,ale mám strach že jsem ji už mými pokusy nadobro poslal do věčných lovišť, kde se Golfící prohánění od slunka východu do slunka západu.
Mnooo... uvidím...

Ještě jednou díky!

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

Příspěvek od sapik88 »

čau, přesně tak, žádný páčení, jen prstem zamáčknout tu jistící západku a stáhnout dolů, jde to krásně, lehce, když víš jak nato, taky jsem stím bojoval a přemýšlel no ty hazet jsou :-D

Uživatelský avatar
Yetti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW Golf IV, 1,6 AKL (zatím s dobrou převodovkou) zaparkovaný kousek od Zlína

Re: Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

Příspěvek od Yetti »

no počkej, to jde fakt prstem?! 8O :o 8O :o
jsem to pochopil tak že zamáčknout třeba šroubovákem nebo něcím jiným, ale prstem?

Hmmm... tak to jdu opět zkoušet!
DÍKY! :P

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

Příspěvek od sapik88 »

jo, ono když povolíš tu pásku co filtr drží, alehneš pod t aokoukneš to, tak na té hadici nakoncu je pojistka, relativně velká, která jde zamáčknout, a je dost velká, e s šikovností to jde i prstem, popř. jak říkáš ty šroubováčkem, to poznáš, prostě konec ohmatej kolem dokola, a to kde seto za,ačkuje ta pojistka poznáš, takže jen zmáčknout a stáhnout hadici =) byl to menší hlavolam nato dojít, ale pak zjitíš že natom nic není

Uživatelský avatar
johanek69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2010 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr - jak rozpojit koncovky?

Příspěvek od johanek69 »

mě se to nedařilo nikde najít. Bylo to nějaké domačkané nějakýma kombinačkama, nebo co. Ale taky jsem nevěděl, že tam je nějaký cuplík. Tak jsem páčil a tahal, až jsem urval ten hliníkový zobáček na filtru. To pak byl mazec ho vytáhnout :-D

Ale je fakt, že tam je přístup jak panně do klína a hadičky nejsou, když to přeženu ani o centimetr delší :-(
.......Blbe di vod toho...... :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“