Golf 1,6SR - za jízdy chcípne

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Prudar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.04.2009 18:27

Golf 1,6SR - za jízdy chcípne

Příspěvek od Prudar »

Nazdar chlapi, potřebuju poradit ! Mám golf 1,6 SR, AKL, r.v. 98, kromě toho že za chladna těžko startuje, sem tam nechce táhnout, kucká, tak mám ještě probém. Když jsem jel tento týden z práce, tak mi v zatáčce motor sám od sebe chcípnul a hned zase naskočil, když sem potom přidal plyn a chtěl to rozjet, tak jsem se sotva dokuckal domů. Doma zastavím vypnu motor, znova nastartuju a vše je v pohodě bez problému....tak fakt nevím????......Jinak škrtící klapka nová originál,nová lambda,váha vzduchu,svíčky,filtry palivový i vzduchový, rozvody nové. Na VAGu jsem ještě nebyl....až příští týden. Pokud někdo poradí budu velice rád :) :) :)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf 1,6SR - za jízdy chcípne

Příspěvek od xerxes »

koukal jsi na elektriku?možná jestli tam něco nebude :roll:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Golf 1,6SR - za jízdy chcípne

Příspěvek od bifur »

Pokial to skape za jazdy pod plynom, tak by to mohlo byt cidlom otacok klukovky. Podla tych ostatnych priznakov by som pozrel aj cidlo teploty chladiacej kvapaliny..

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1,6SR - za jízdy chcípne

Příspěvek od chasnik »

obligátní otázka- dělal jsi základní nastavení klapky po její výměně????

Prudar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.04.2009 18:27

Re: Golf 1,6SR - za jízdy chcípne

Příspěvek od Prudar »

Základní nastavení by mělo být udělané. Přes týden jdu na diagnostiku, tak snad budu pak chytřejší !!! :)

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1,6SR - za jízdy chcípne

Příspěvek od chasnik »

tak hodně štěstí, já jedu teď pro novou váhu vzduchu.
eSeRku zdar!! peněžence zvláště...

Prudar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.04.2009 18:27

Re: Golf 1,6SR - za jízdy chcípne

Příspěvek od Prudar »

Tak ve čtvrtek jsem byl na diagnostice, ukázala čidlo klepání motoru a lambda sondu, ale všechno jenom sporadické chyby, jiak ok.Lambda je nová, sice ne origo. Podle mě ale lambda nemá vliv na chcípnutí motoru pod plynem :( snad to čidlo klepání, fakt nevím...... :( :( Co vy na to ????????
To auto se neskutečně sere, asi hodím sirku do nádrže a bude klid :)

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Golf 1,6SR - za jízdy chcípne

Příspěvek od bifur »

Cidlo klepania reguluje predzapal, ale ci moze sposobit zdochnutie motora, to si niesom isty.
Skapalo ti to za jazdy iba raz, alebo to robi pravidelnejsie? Kolko si mal vtedy benzinu v nadrzi? Ako prebiehala diagnostika, precitanie chyb z pamete zavad? Ak ano, skus ist za niekym co vie s VAGom aj trochu robit. Treba to napichnut a ist sa previezt. Logoval by som otacky, lambdu, potenciometer klapky, provozny stav klapky, vahu, dobu vstreku, predzapal, teplotu vody a vzduchu a nieco sa musi ukazat..
Inak Luki mal dobru poznamku, skontroluj ukostrenie cerpadla a celkovo kabelaz k cidlam a rj..

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1,6SR - za jízdy chcípne

Příspěvek od chasnik »

přesně tak, jak píše bifur- kontrolovat za jízdy hodnoty, ne jenom slepě vymazat chyby. ty elektrické kraviny v té 1,6ce se pořád se.ou. Možná blbá otázka- dělalo ti to i před výměnou všech těch věcí, co jsi psal? Váha, klapa, atd.?

Prudar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.04.2009 18:27

Re: Golf 1,6SR - za jízdy chcípne

Příspěvek od Prudar »

Ou, pánové nemám nikoho po ruce s VAGem, který by mi toho SRáče tak důkladně proklepnul !!!! Kdyby jste o někom věděli, nebo kdyby si někdo udělal čas byl bych fakt hodně rád :) :( jsem ze Vsetínska, klidně přijedu. Jinak před výměnou mi to nědělalo, objevilo se to až teď, benzínu dost. Chcípnul mi takto 2x a čekám kdy mi to udělá zase a neni to fakt žádná pr**l.
Na tu elektriku se podívám ....díky :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“