Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Waleron »

Shorty píše:Já to udělal před barákem, takže pokud nejsi pener, tak to zvládneš :-D Ne ted bez pr**le. Mrkni do chytrý knížky a tam je popsán postup jak to udělat (psal jsem o tom o pár příspěkvů výše). Ty kloubky uložený v gumě jsou skoro vždy okej, problém je s těma tyčkama co jsou v těch bílých plastových pouzdrech (celkem 3) plus taková ta tyč se špuntem hned u hlavní volící tyče. Pokud ti nevrací jako od jedničky k neutrálu tak tento pohyb zajistují ty zadní delší tyčky, takže horší přístup.

Tedka bylo 36 stupnů a šlo to nádherně. Jako samo že to nebylo úplně 100% ale to v kombinaci s timdle systémem řazení, choulostivym uloženim motoru a převodovky a celý komplet převodovky jsem dosáhl super výsledku a vyhovuje mi to o dost víc než takový ty žvejkačky do dávaj do naftáků.
Daj se ty zadní delší tyčky taky nějak promazat ? Mechanik mi pověděl, že to je prej pěknej ranec za ty zadní delší tyčky, kdyby se dávali nové.
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Shorty »

Když koupíš nové tak si nepomůžeš. Na té tyčce neni co k pokažení, nerezne to a ty kloubky mají uvnitř vložený gumový půlkruh, takže stačí je vycvaknout, promazat a nacvakat (nutná velká síla). vypadaj na vyhození ale to jen kvůli tomu že je tady většinou solidně opatláme zvenku a pak se tam nachytá bordel. Ale jak jsem psal vejš...hlavní problém neni v kloubkách tyček ale v těch trnech co jou v bílejch válečkách zajištěný tou chytrou podloužkou...

Jinak nová tyčka stojí asi 2číla, viz tady (ale nekupuj todle konkrétně, jen je to fakt podobný) http://www.cc-autodily.cz/tyc-volici-ta ... model=GOLF" onclick="window.open(this.href);return false;

Ty dlouhý tam jsou 2, pak ještě jedna malá http://www.cc-autodily.cz/tyc-volici-ta ... model=GOLF" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak koukam, že sem tu dost pozdě :D Mě tuto závadu odstranilo vstříknutí oleje pod a nad ten teflonový váleček. Je tomu už půl roku (mokro, sucho, vedro, zima) a stále jde šaltpáka jak má ;) Nikde se nezasekává atd. budu tam ten olej aplikovat vždy, když to začne jít trochu z těžka;) Jinak mechanik mi nabízel, že mi to celý rozebere, napere tam vazelínu atd. ale tak neřeším to zatím, dokud to jde bez problémů. Navíc se mi na ten olej dostal prach, který to dokonale uzavřel proti případným dalším nečistotám a funguje to fakt super :D
Tohle řazení je dost nedomyšlený ;) Asi si budu kupovat od příště jen TDí, tam sem se o žádných problémech s převodovkami a táhly řazení nikdy nedočetl. Jinak výměna oleje zlepší řazení, ale neodstraní to řazení přes zub na 1. a 2. převodovém stupni za studena..občas mi tam ta dvojka jde přes zub, ale jak se to trochu ohřeje, tak je po problému..stává se mi to jen občas a při 1. zařazení dvojky po rozjezdu od garáže ;) Jinak pak už je klid.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od shafticzek »

Ahoj, vím, že je to téma g4ky, ale vidim tu podobný problémy jako mám na g3. Mám 1.8 benzin a kvalty mi jdou luxusně (převodový olej nový) tak 20 minut a pak začnou jít ztuha všechny kvalty a ozývat se vrzání a už zaboha nevim, čím to může být. Vím, že to zlobilo asi před 2 rokama, ale v servise něco promazali a pak to šlo jak z fabriky:) Nevím, jaký je rozdíl těch věci v motoru na promazání, ale co mám vopatlat tou vazelínou, popřípadě kde bych našel táhla, které bych taky pomazal nebo něco. Díky za tipy.
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od davn1 »

dneska jak jsem jel do práce tak mi nešla zařadit jednička a dvojka,mám Golfa IV 1.4 16 V,nějaké rady,mám najeto 186 000 spojka zabírá až na vrchu,ostatní rychlosti jdou dobře,poradíte někdo,může odcházet spojka

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od davn1 »

nikdo neví :?

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Čau,mam to samé na autě.Jednička i dvojka jde špatně,když zastavím a chci dát jedničku,musím dat nejdřív dvojku a až potom jde jedna.Já to měl u vetšiny aut,i z nákladáku jsem na to zvyklý,takže to ani nevnímam.Spojka zabírá nahorě a až bude nová,mělo by to být v pohodě.Já bych měl mít najeto 163tis. kdo ví.Každopádně mam kombíka a spojka dostává víc zabrat.Možná ještě zkusit promazat ty táhla nebo jak se to jmenuje

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Shorty »

Jak už tu bylo psáno tak stokrát. Promazat ty klouby co spojují řadící tyče (vycvaknout, pročistit, promazat, zacvaknout) a bílá pouzdra prolejt olejem (vyndat jistící podložku, myslím že jsou 3 ty pouzdra, na jedno musíš zespoda auta). Případně pak vyměnit olej v převodovce. Jinak mě spojka zabírá furt docela docela dost nahoře už od fungl novýho auta. U tohodle mechanismu s tím bývá problém, někdy musím za studena dát nejdřív zpátečku a pak až za jedna....
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od davn1 »

tak sem byl dneska u mechanika projel se a říkal že spojka je ok,tak říkal že zkusíme vyměnit olej v převodovce

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Shorty »

Určitě tam dej origo olej, neni ani drahej a stačí 2 litry. No a když už bude pod autem tak at ti promaže i ty dlouhý tyčky a pouzdra a ty kratší jsou dobře udělat shora, to taky pomůže. Pak si zkontroluj zda ti třeba nedrhne jen ten kloub samotné šaltpáky jak je pod manžetou a kdyžtak ho taky promazej (to chce odpojit v motorovym prostoru tu hlavní tyč) a k tomu i tu vodící dorazovou kulisu, tam je taky třecí plocha. Pak až třeba řešit náročnější a drahý věci
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“