Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Generálka motoru 1,4 16V
PříspěvekNapsal: 18.06.2010 21:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.05.2009

171

Havířov

Zdravím Vás glubáci,

chtěl bych se optat na kolik tak příjde generálka motoru?

Mám G4 rv. druhá polovina 99 modelová řada 2000 motorizaci 1,4 16V Typ AKQ,nalítáno dle VAGu 160tisíc km šíleně žere olej a tak uvažuji o komplet generálce motoru, vím že mi někdo bude namítat, že mě vyjde levněji koupit jiný motor...ale bohužel...jelikož jsem již v minulosti narazil na něco nevýdaného a tedy to: že motory AKQ se dělaly ve dvou zcela odlišných verzí.... viz fotka
Příloha:
Rozdílnost AKQ.jpg
Rozdílnost AKQ.jpg (163.97 KiB) Zobrazeno 1931 krát

...takže sehnat ten správný mi už jednou zabralo téměř rok...a nakonec jsem jej nechal dovést až z polska u německých hranic.....a cena...20 tisíc...jelikož těhle motorů je málo....

Proto bych raději chtěl udělat Generálku současného motoru než dlouze shánět jiný a pak zjistit že jsem na tom stejně jako nyní....že žere olej atd....přeci jen raději zaplatím za generálku s tím že motor bude 100%OK
Takže kdyby někdo věděl o někom kdo dělá GO motorů a má s ním zkušenosti rád si vezmu kontakt...prosím jen MS kraj. Jsem z Havířova (u Ostravy kdyby někdo nevěděl...ale přeci jen existuje Google že?).

Děkuji za všechny rady či návrhy....popř. nabídky

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Předmět příspěvku: Re: Generálka motoru 1,4 16V
PříspěvekNapsal: 19.06.2010 07:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

04.02.2010

48

České Budějovice

Ahoj, řeším stejný problém...rok výroby a počet kilometrů mám téměř identický jako ty, akorát typ motoru AHW. Před měsícem jsem nechal vyměnit gufera, s tím že auto "žrát" olej přestane, ale chyba lávky :cry: ... možná se to ještě zhoršilo... nechal jsem změřit kompresní tlaky ve válcích a bylo hned jasno...pístní kroužky odešly do věčných lovišť :( ...materiál na GO motoru by měl prý vyjít max. okolo 7000kč, podle toho, co všechno se bude muset vyměnit...pak už je jenom otázka, za kolik ti to někdo opraví :( ...já jí budu absolvovat za měsíc, příde mi kravina kupovat jinej motor, zvlášť tyhle 1.4 16V, který postupem času začnou žrát olej všechny... takhle budeš vědět že motor je ve 100% stavu

PříspěvekNapsal: 26.06.2010 13:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.04.2008

39

cau mam taky 1.4 16V a taky mi to zacalo zrat olej a klepaly i ventily.prebrousení hlavy s vymenou gufer,vodítek,zabrousení ventilu a nove hydra me vyslo na 7400 kc.k tomu material (tesnení,srouby) cca 2000 kc.takze me to vyslo na necelych 10 t.

PříspěvekNapsal: 26.06.2010 22:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8972

juras84 píše:
cau mam taky 1.4 16V a taky mi to zacalo zrat olej a klepaly i ventily.prebrousení hlavy s vymenou gufer,vodítek,zabrousení ventilu a nove hydra me vyslo na 7400 kc.k tomu material (tesnení,srouby) cca 2000 kc.takze me to vyslo na necelych 10 t.

výsledek je doufám lepší :wink: už nežere olej?

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]