EGR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
PTchuck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 18.10.2007 18:59

EGR

Příspěvek od PTchuck »

Ahoj kluci případně dámy,
mám takový dotázek. Lze u Golfa IV 1.4 16V, zaslepit na výfukových svodech EGR? Způsobem, že dám na místo těsnění záslepku? Je řízený podtlakem, bude fungovat normálně ale nebude si přisávat spaliny.
Neovlivní to řídící jednotku, která by následně posílala nesprávné signály pro správný chod motoru?
Předem díky za rady...
VW T4 2.4D Multivan
VW Golf IV 1.4 16V
Ford Galaxy 1.9 TDi 66kW chip 88kW

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EGR

Příspěvek od xerxes »

o EGR je toho tady hodně popsáno :wink: jinak mám vlastní zkušenost se zaslepením egr ventilu jednotka to pozná bude ti psat hlašku''příliš nizké vedení zpětných plynu''uporozni tě na emise motoru vagem je vymažeš ale oběví se znova,jestli nebudeš auto moc honit tak by se hláška neměla oběvit aspon u mě to tak je :wink:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: EGR

Příspěvek od bifur »

Podla mna zalezi aj od typu EGR a kodu motoru. Ja mam AHW a EGR som nemal zaslepeny, ale trubka bola pred klapkou uplne zalepena sadzami a olejom. Bolo to fakt tvrde a trochu mi trvalo nez som to spriechodnil. RJ to vobec nespoznala a v pameti nebola ziadna chyba.. Luki - aky mas EGR, mechanicky alebo elektronicky?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EGR

Příspěvek od xerxes »

ja jsem měl tu trubku čistou jen takové povlak jen jsem ji proplachnul benzínem :wink: EGR mám Elektronický :wink:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: EGR

Příspěvek od bifur »

Tak preto ti hadze chybu do pamete. Mam naplanovanu nejaku robotu na motore, tak si rovno urobim zaslepky a potom ich nahodim. Auto trochu viac sklbe odkedy som trubku spriechodnil. Asi som ju mal nechat zapchatu a mal by som to bez roboty.. :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EGR

Příspěvek od xerxes »

bifur píše:Tak preto ti hadze chybu do pamete. Mam naplanovanu nejaku robotu na motore, tak si rovno urobim zaslepky a potom ich nahodim. Auto trochu viac sklbe odkedy som trubku spriechodnil. Asi som ju mal nechat zapchatu a mal by som to bez roboty.. :mrgreen: :mrgreen:
nevíš náhodou jaký kod na vagu na uzavření EGR?Motor 1.6 16V AZD :wink:

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: EGR

Příspěvek od avalancheno1 »

Hoši nevíte kde má EGR ventil motorizace 2.3 V5 110kw? Nebo jestli ho vůbec má? Já ho za boha nemůžu najít..
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“