Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od majrek001 »

djrix píše:bifur: BTW,na co tam je vlastně ten snímač na vačce? Auto se mi chová přesně jak píšeš výše (řeším v jiném dredu),vypne se a zas naskočí (udělá o jednou za čas). Když jsem to byl projet na dálnici,ve vagu mi to ukazovalo 4950ot,ale otáčkoměr ukazuje skoro 5200,je to normální?
ta to jak popisuješ mi dělal snímač otáček na klikové hřídeli.. Ze začátku jen při jízdě spadli otáčky (chybu to žádnou nenapsalo, tak jsem zkusil vyměnit lambdu před katem) a znovu naskočili. Pak už to třeba pětkrát za sebou hned po nastartování chcíplo nebo když jsem přijel na křižovatku tak do zdechlo a začlo to konečně psát chybu snímače otáček na klice. po výměně už je klid, auto jede úplně bez problému.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od majrek001 »

Zkoušel jsem odpojit snímač na vačce a nebyl poznat žádný rozdíl, když jsem odpojil na klice tak to nechytlo. Tak doufám, že není ještě ten na vačce v háji. Jak bych poznal příznaky?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od djrix »

Jo,tohle mi poradil už Bifur.Blbec jsem ale si právě nevšiml když to dělalo jestli mi padají otáčky k nule a teď to už zase 3 dny neudělalo. Ale teď už vím na co se soustředit,takže jak to udělá,budu koukat na otáčkoměr. :D

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od majrek001 »

no mě to nepadalo na nulu ale na volnoběh nějakých 650 ot, ale tak rychle jak když chcípneš klíčkem
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od djrix »

Jo ale ty máš elektronickou klapku,já mám lankovou....

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

Tak jsem oběvil dneska to čidlo na klikovce!! bylo strašný to najít a odmontovat, aniž bych oddělal sání atd.....bolí mě vše alejde to :lol:
Víte, co je divný? Že motor jsem nastartoval i bez obouch čidel stavu- vačky- kliky. Startovalo to hůře, mělo hroznej chod a jelo to :lol:

Chyby vymazaný, čidlo čisté a opravdu to líp jede!!
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od majrek001 »

tak to je zajimavý bez snímače na vačce to chytlo bez problému žádná, ale když jsem odpojil na klice tak to ani neškitlo..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od falko1983 »

tomakecTD píše:Tak jsem oběvil dneska to čidlo na klikovce!! bylo strašný to najít a odmontovat, aniž bych oddělal sání atd.....bolí mě vše alejde to :lol:
Víte, co je divný? Že motor jsem nastartoval i bez obouch čidel stavu- vačky- kliky. Startovalo to hůře, mělo hroznej chod a jelo to :lol:

Chyby vymazaný, čidlo čisté a opravdu to líp jede!!
Bylo hodně špinavý?Předpokládám že bylo mastný.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

Mno mastný to nebylo, byl na tom jakejsi bordel co tam napadal do té mezery asi zhora....
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od falko1983 »

Chystám se taky že ho vyčistím tak jsem zvědav jak to půjde ven,je tam krom přístupu ještě nějakej zádrhel?
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

Absolutně žádnej :) je to na jednom imbusu :) ale není tam vidět z vrchu a to absolutně ne...všecko po slepu. Bolelo mě pak všecko, protože sem to ještě 15 min hledal :-D

Je to navíc pod takovou krytkou gumovou jakoby snad už v převodovce....z pohledu čelem k autu k předku na prave straně pod sanim dole :!: Gumova krytka,taková jáma 4cm a tam to je....vede tam drát :) jinak kousek dál je čidlo otřesu..to sem původně vymontoval taky :evil: :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od bifur »

A to cidlo klepania si dotiahol len tak, ako islo? Malo by byt dotiahnute presnym momentom, inak reguluje na pikacu..

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

ano, normálně....Nebylo to rozhodně nějak mega utáhlý...
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

Takze cidlo jak bylo cistene uz je to zase to same. Melo by mit nejaky odpor, 890 Ohm, ne? nenameril jsem nic, nebo možná nevím,jak na to. Už je to poslední věc, kterou jsem v autě nevyměnil. Jinak všechno :twisted: :D

Ráno nastartuje, když nechcípne hned, tak po šlápnutí na plyn. Podruhém šlápnutí jako by se rozhodit předstih, volnoběh 300-400ot, jako na 2 válce, dokonce mi to možná mírně střelilo do sání? Asi moc paliva. Když šlápnu na pedál naprosto pomaličku, otáčky vystoupnou kam chci, ale to že na to šlapu 10 sec. Když normálně při jízdě, udusí se. Jinak když šlápnu na plyn na volnoběh, mám na otáčkoměru 2000ot, pak je to 2100, pak 1700 a někdy se to houpe, někdy klesne až k volnoběhu a to prosím s nohou ani nehnu zkoušel jsem to i rukou. Může to bejt tím?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od falko1983 »

Chlapi dnes jsem na zkoušku odpojil snímač vačky(snímač kliky vyndaný a vyčištěný)a jediný co se stalo že se vygenerovala chyba do paměti závad.Na chod motoru to nemělo absolutně žádný vliv,motor startuje na první cinknutí.Předpokládám že je něco špatně.Může to někdo vyzkoušet na svém motoru?Jinak důvodem zkoušky je občasný zaškubání motoru.
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“