Převodovka 1.6 16V -Bora

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
OndrIs
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1875
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Morava,
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od OndrIs »

ahoj,

Mám podobný problém. Vlastním 1.6SR rv 07/99 dovoz IT najeto cca 124 000km Doposud najeto nějakých 128. A problém je v tom, když jsem auto kupoval vše se zdálo být v pohodě! Ale po ujetí cca 2000km se z ničeho nic začalo z převodovky ozývat hučení! Ze začátku s pravidla jen při rozjezdi na 1. rchlostní stupeň! Hučelo to i na neutrál a při sešlápnutí spojky to přestalo. Postupem času se to celkem zhoršilo začalo to hučet víc a ozývalo se to i při 2. rychlostním stupni.TeĎ to děla občas, někdy to neděla skoro vůbec, někdy to zase hučí jako Kompresor ! :lol: Viděl bych to spíše na nějaké ložisko hřídele. Přijde mi to jako kdyby se něco otáčejícího dotikalo o šroub, nebo něco takového! Převodovka vypadá, že už byla rozebraná. Soudím podle novějšího těsnění! Chystám se na výměnu oleje zda to pomůže, protože při studeném autě to děla takřka minimálně. Doufám teda že to není diferenciál, jelikož se letos chystám na dovolenou autem k moři, tak ať nejsem překvapenej.

Co stím? :(

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak dneska jsem se konečně dostal k výměně oleje v převodovce :) Dělal jsem k tomu ještě komplet brzdy nový od Bremba a s kolegou co mi našlapal jsme vyměnili i brzdovou kapalinu nakonec pro jistotu. Po výměně oleje tam jdou rychlosti prostě parádně! Naprostý rozdíl oproti té břečce, kterou jsme vypustili. Opravdu doporučuju všem, kterým jdou kvalty přes zuby nebo hůře a pomaleji řadit, ať to vymění. Osobně jsem plně spokojen :good: Jo a chvílema mi i převodovka jakoby pískala na 5. rychlost a po výměně oleje je pískání pryč :!: 8) Fakt rozdíl. A to jsem tam nedával origo olej, ale jen Castrol TAF-X 75W/90 fully synthetic. :mrgreen:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od tomakecTD »

Chlapci poraďte prosím olej, jaký mám dát do převodovky na 1.6 16V. Jaké jsou druhy, ceny, co doporučujete a hlavně kolik se tam toho vejde! :) Mám najeto 206 tis s ERT na jeden olej, takže bych byl rád, kdybych ještě nejméně dalších 100 najel.

Jinak se omlouvám, že sem pletu olej, ale jeden příspěvek neuškodí.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Doctor Driver »

Castrol Syntrans Transaxle 75W/90. Je to plná syntetika. Po výměně se řazení o dost zpřesnilo, zrychlilo a zlepšilo, takže mi nezbývá, než doporučit ;) Vejde se ho tam 1.9L přesně :) Cena někde kolem 170,- <-> 300,- korun. Dám ti sem i odkaz odkud sem ho kupoval já.
http://www.olejeobchod.cz/automobilove- ... 75w-90-05l" onclick="window.open(this.href);return false;
Jen s tím rozdílem, že ho od té doby asi o 200,- za litr zlevnili! Tohle vědět, tak sem si počkal, ale co už je vyměněn, takže neřeším :D
P.s.: Stejně se nam utrhnou nýty, takže o 300 tis. km raději ani neuvažujme :mrgreen: :mrgreen:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od bifur »

Hosi, nic v zlom, ale dajte tam original. Po vymene to vzdy bude lepsie, ide o to ze na ako dlho. A zhorsovat sa to bude postupne a vsimnes si to az ked bude neskoro.. Videl som tabulku porovnani viskozit prevodovych olejov od roznych vyrobcov (vratane origo vw a to viacerych) a ani jeden olej nemal viskozity ako vw co je urceny do manualnych prevodoviek. Ja som zariskoval, dal Castrol a momentalne sa mi ozyvaju take zvuky z prevodovky ze len cakam kedy skape. Niekde som dokonca cital ze Castrol odporuca menit olej kazde dva roky, takze asi nebude takej kvality ako origo..
Edit: takze spominany Castrol ma pri 100°C kinematicku viskozitu 14,8 a original VW maju v rozmedzi 6,3 - 6,5 podla kodu oleja..

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Doctor Driver »

No, osobně budu mít auto. maximálně do konce STK, což nejsou už ani 2 roky, takže to neřeším. Ale na delší nájezd bych taky doporučil spíše origo. Ale mě se tento Castrol vyplatil tím, že se řazení zlepšilo. Jde ale hlavně i o cenu. Ne každý má na to, dávat do převodovky olej za tisíc korun/litr. ;) Podle mě je Castrol nejlevnější (kvalitní) alternativou oproti originálu. I předchozí majitel jezdil na tento olej a převodovka slouží bezvadně. Nevidím důvod utrácet za origo, když stejnou službu odvede i olej od jiného výrobce. Kdo ví, kdo VW skutečně ten olej dodává. Může to být jakýkoliv výrobce, protože pochybuji, že VW má vlastní továrnu na výrobu olejů, kapalin a maziv. I kdyby měl, tak pořád mu tu ropu dodává stejný dodavatel jako všem ostatním, takže bych v tom zase nehledal vědu. Pane bože, bavíme se tu o autech okolo 10 let stáří. To pojede i na Mogul. Do nového vozu bych dával jedině origo, ale u ojetin se dá ušetřit, pokud to někdo nechce mít do důchodu :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od bifur »

Clapci, su to vase auta... :smoke:
A potom sa slusny clovek cuduje ked si kupi auto z bazaru a to sa mu zacne pomaly rozpadavat, lebo predchadzajuci majitel setril. Ja setrim na vyplate servisakov (co sa da si robim sam), na dieloch nie.. Rad by som vedel ci dalsiemu majitelovi pri predaji povies na com vsetkom si usetril.. :roll:
Kazdemu je snad jasne ze vw si oleje nevyraba, ale dava istu specifikaciu ktoru musi olej splnit..
Co sa tyka ceny, trosku si uletel. Tu mas origo (potrebujes dve flasky, takze das o 100 KC viac): http://www.cc-autodily.cz/olej-synt-prevodovy" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od tomakecTD »

Kluci, já to auto hodlám mít ještě dost dlouho, vše jsem na něm vyměnil, je tam vše nový a jsem s ním spokojen. Oleje měním, filtry taky, ale občas ho honím jako prase když mě to chytne :pleasantry: :D A právě se mi stalo že v 6tis jsem řadil a nemohl jsem tam dostat rychlost - zuby šly přes sebe. Kamarád říkal, že prvně bych měl vyměnit olej. Ale jako spojka, rychlost to sem provedl tak ve 20milisekundách :D možná sem na to byl rychlej :D Ale ten olej chci vyměnit. Koupím ten origo tedy, cena se zdá být dobrá, 500kč i s poštovným plus minus, to zvládnu. Snad se taky zlepší řazení a převodovka vydrží :good:

Mimochodem ten castrol je za 170,- jen půl litru! Takže ten origo vyjde podstatně levnější, což jsem rád. Díky za rady kolegové :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od bifur »

Ale pozri presne ktory origo tam mas mat, je ich viac druhov podla typu prevodovky..

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Doctor Driver »

Jo, sorry. to se omlouvám. Bral jsem v potaz ještě ceny x let dozadu. Když vidím, kolik stojí ten originál, dneska bych neváhal a koupil ten. Takže jsem vlastně ani neušetřil se dá říct :D Jo a ten Castrol sem kupoval 2x 1L, tak proto byla cena o dost vyšší. Auto půjde určitě při prodeji do bazaru, takže bych se nebál toho, že mi konkretní člověk bude zvonit před domem s tím, co zase nefunguje :) Jinak na jiných dílech taky nešetřím. Brzdy jsem dával Brembo, což je kvalita sama o sobě a uložení motoru přímo originální díly, takže bych se toho nebál. Jo, jsou věci, na kterých se ušetřit dá, ale to platí spíše o provozních kapalinách, které stejně dříve nebo později člověk vyleje a vymění. Ale uložení motoru nebo brzdy, tlumiče čepy atd. jsou díly o něčem jiném. Tam člověk předpokládá, že to vymění 1x za dobu co vůz má a proto souhlasím, že na náhradních dílech by se opravdu šetřit nemělo.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od bifur »

No, ja si trosku naser.em do huby, ulozenie prevodovky som kupil MEYLE, tak uvidime kolko vydrzi. Ale ja zase to auto uz nepredam. Mne uz dozije a pomaly sa zacinam tesit na to ako ho rozbijem vlastnorucne sekerou ;-)

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Doctor Driver »

:) :D No tak Meyle je taky dobrá značka. To vydrží určitě víc, než kdejaká jiná druhovýroba ;)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Boas74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.09.2012 09:07

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Boas74 »

Ahoj jsem tu nový ale mám stejný problém díra v převodovce u diferáku dočetl jsem se že jsou to střižené nyty na diferáku převodovku už mám venku budu jí rozebírat a měnit nýty za šrouby a nyní potřebuji radu jaké šrouby a kde se to dá koupit ,origo olej a lamelu už mám objednanou moc děkuji za rady

Boas74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.09.2012 09:07

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Boas74 »

tak šrouby už jsem sehlal

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Doctor Driver »

To je na výměnu převodovky nebo na její repas snad mam takový dojem, když už se ty nýty komplet utrhnou a udělá to díru do skříně převodovky u diferáku.
A jaký máš vůbec auto, motor a jaký rok výroby? A kolik najeto ?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“