Převodovka 1.6 16V -Bora

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Sonny »

Zdarec,
koupil jsem Boru a nezdá se mi tam řazení.Jde ztuha řadit,a když mám neutrál a přitáhnu páku na levou stranu a pak pustím,tak se ochotně do středové polohy nevrací,skoro vůbec!!!!
Čím to může být?? olej je dolitý.Je to u VW normální????????Má najeto poctivých 160 tis.
Oproti Fiatu Tipo co ještě mám,je to zklamání :? Tam je řazení bezchybné.

Díky za rady.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od DworiBak »

kouknout na tahla na kloubky popřípadě vyměnit nebo seřídit
olej je tam co tam patří pokud ne tak vyměnit :wink:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od xerxes »

Tak jak píše Dvori,kukni na ty táhla je to dost chujovy mechanismus,promazáni by mohlo pomoct nejlepší by bylo cele ho rozebrat promazat a složit,raději si to ofot at to pak složiš :wink: a převodovky typu VW jsou náchylné na olej tak pokud možno tak tam lij jen origo Olej kup ho ve Vw Litrovka oleje stojí + -200kč

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od bifur »

Neviem aky mas motor, tak sa tazko radi, ale popozeraj tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... &p=1814300" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak mas ten isty mechanizmus radenia, tak urob ako radia chalani a mas po probleme. Ak mas iny, tak hladaj podobny bazmek :mrgreen: :mrgreen:

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Sonny »

bifur píše:Neviem aky mas motor, tak sa tazko radi, ale popozeraj tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... &p=1814300" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak mas ten isty mechanizmus radenia, tak urob ako radia chalani a mas po probleme. Ak mas iny, tak hladaj podobny bazmek :mrgreen: :mrgreen:
No mám 1,6 16V tak to bude asi stejný.
Díky za tip.zkusím to stejně dát radši mechanikovi a navedu ho na toto.
Snad to je jen řazení a převodovka je OK :roll:

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Sonny »

luki píše:Tak jak píše Dvori,kukni na ty táhla je to dost chujovy mechanismus,promazáni by mohlo pomoct nejlepší by bylo cele ho rozebrat promazat a složit,raději si to ofot at to pak složiš :wink: a převodovky typu VW jsou náchylné na olej tak pokud možno tak tam lij jen origo Olej kup ho ve Vw Litrovka oleje stojí + -200kč
Kde ten olej se dá koupit??
jen u autor.prodejce VW??

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Sonny »

Jen ještě dodám že to řadí blbě a ztuha když je to vedro,který panuje(auto je přehřáté).Jinak je to OK!
Zkusím promazat ty táhla,snad to pomůže.ale nezdá se mi že by to bylo tím :?

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Killer2142 »

Mně to dělá to samé. Když je venku chlad tak v pohodě po celou dobu cestování. Jakmile je venku vyšší teplota, motor se zahřeje a pravděpodobně se roztáhne olej v převodovce a jde to už ztuha. Tohle bude problém v oleji a popřípadě ty táhla by chtěli vyčistit a znovu promazat.

futy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 13.09.2009 22:17
Bydliště: Žilina

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od futy »

Ja som to celé vyutieral a premazal silikonovým sprejom a radí to super ľahko. :wink: Mám tam origo cca115T km.

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Sparks »

Killer2142 :) olej na to nema vliv, je to jen a jen tema tahlama, vzdyt si to muzes vyzkouset, odpoj ty dve tahla co uz jdou na prevodovku aby si ji vyloucil a uvidis, delaj to hlavne ty tahla (tycka s cernyma plastovyma kloubkama) ty plechovy chodej dobre, zahybej s kazdym tahlem primo na kloubku doleva ... doprava a ktery vrze a jde ztuha, je urcite suchy nebo narezly uvnitr. A vsechno to ma prave vliv kdyz jsou velky teploty, ten silon se v tom kloubku roztahne jak prase a kdyz je to jeste suchy nema sanci to poradne chodit, nedoporucuju to mazat nejakou ridkou vazelinou nebo olejem, protoze pri vysokych teplotach to samozrejme vytece a dlouho to nevydrzi, ja tam ted dal medenou vazelinu na vysoky teploty, mastnota vytece taky, ale ta med se uvnitr udrzi v pohode a zatim mi to funguje. Vzdycky je lepsi odpojit prevodovku od tahel a pak laborovat, nez menit oleleje a spekulovat o synchronech atd... taky ti musi chodit dobre ta hridel na prevodovce, kdyz ji zatlacis musi mit silu a dobre se vracet, ta ti vlastne vraci zpet ten mechanizmus s tahlama a radici paku do stredni polohy. :wink:

ps.. jak uz tady nekdo psal, je to vazne na <!> vymysleny

... futy mas recht kdo maze ten řadí :wink:

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Sonny »

A můžu to namazat z motorového prostoru aniž bych něco rozdělával??bude to stačit?? mám mazivo ve spreji,jako že bych to lehce nastříkal na ty klouby.

Něco o této značky mám.....

http://www.savage.cz/cz/zbozi/wurth/122 ... 500ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Sparks »

jestli mas na tom spreji hadicku tak se tam mozna dostanes musis striknout do kloubku takze sespodu tech tahel , na ty zadni tahla co jsou nad vyfukem budes muset asi pod auto, lepsi je to rozebrat zalezi na tobe jak si zrucnej kolem kazdyho kloubku je filcovy nebo molitanovy okrouzek, ten napust taky olejem, taky ti doporucuju zkontrolovat

Obrázek

ja mel tu osicku co jde krz to bily futro fest zrezlou... radicku jsem musel do stedovy polohy silou tlacit, musel jsem to rozebrat vycistit a namazat.

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Sonny »

Tak jsem auto měl na zvedaku a promazal jsem všechny klouby na který jsem se dostal,paráda řazení :wink:
Ještě se uvidí co na to udělá vedro.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od xerxes »

Sonny píše:Tak jsem auto měl na zvedaku a promazal jsem všechny klouby na který jsem se dostal,paráda řazení :wink:
Ještě se uvidí co na to udělá vedro.
vedro by na to nemělo mít žadný vliv :wink: jedině že by se ti utavila ta vazelina kterou jsi to mazal :mrgreen:

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Převodovka 1.6 16V -Bora

Příspěvek od Sonny »

Další věc....

Všude se tady dočítám(a nejen tu),že s převodovkama k motoru 1,6 bývají problemy,respektive že se trhají nýty na diferáku.A že se to vyskytuje i na 1,6 16 V,kterou já mám.
Muže mi někdo napsat do jakýho roku,nebo u jakých typů převodovek se to vyskytuje??? Díval jsem se z vrchu na převodovku a žádný označení jsem nenašel.
Jen můžu napsat že mám Bora 1,6 16V 77kw variant.v servisce mám napsáno:kod motoru AZD..nějaký čísla..pak ERT.Pak následuje asi cca 40kodů,např: x4c,B0J,C9U,G0C,H6U,J1L,D3H........atd atd.
Rok výroby 11/2000,s ABS. Nemá ESP,ani ASR!!!
Klidně napiši i VIN kdyby to pomohlo.
Zatím to nezlobí,nehlučí.ale pro klid duše to chci vědět.
Každopádně kvalt 1 a 2 jde hůř řadit,musím dát větší důraz,sílu.olej jsem měnil,táhla promazal.

Díky:-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“