Chování motoru 1.6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak to se budu přít. Dneska sem byl v tom pneuservise a od výroby jsou tam tyto: http://www.cc-autodily.cz/svicka-zapalovaci-7" onclick="window.open(this.href);return false;
Našel jsem je i na CC-Autodíly za mnohem příznivější cenu, než mi nabízeli oni, takže v pondělí objednávám.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od Sonny »

Tak NGK nebo Bosch ?? :lol:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od srotty »

NGK se dávaly z výroby.Navíc jsou kvalitnější než Bosch.Už se to tady několikrát řešilo.V pneuservise toho asi hodně vědí o motorech :D Jinak říkám vše z vlastní zkušenosti,ne jedna paní povídala.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od Doctor Driver »

No ale podle katalogu, do kterého mi nechali i nahlídnout jsou originál brzdy ATE stejně jako originál svíčky Bosch :) Pochybuju, že by Německá automobilka dávala do svých aut z prvovýroby japonské svíčky, když je mohou mít ze stejné země od Roberta Bosche :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od xerxes »

ti říkám dávaly se tam NGK :!:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od srotty »

No ono se to dělá tak ,že VW nakoupí velké množství jákýchkoliv dílů(např.svíček) od toho výrobce, kdo dá nejlepší cenu.Takže se může stát,že golf z roku 2000 má svíčky NGK a ten sám golf z roku 2003 má Bosch.Co se katalogů týče je jich mnoho druhů a v každém je něco jiného.Podívej se např.do knížky Jak na to-tam jsou oba druhy svíček,ale pro náš motor je napsaná NGK.To samé ve VIVID WORKSHOPu-taky NGK.Jak už jsem psal,vycházím z vlastní zkušenosti-z továrny byly NGK,navíc s Boschem nemám dobré zkušenosti.Tímto nechci nikoho přesvědčovat,že má dát jedině NGK.Každý ať si dá co chce.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od Doctor Driver »

Dobrá hoši, budu vam věřit. Osobně podle VIN mi tam mají přijít svíčky Bosch, které tam i dám. Pokud bude nějaký problém, určitě to sem rád napíši, jaký jsem hlupák, že věřím katalogům před zkušenostmi majitelů ;)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od falko1983 »

Dej NGK,věř lidem který mají osobní zkušenosti z provozu a né slepě katalogu.Já mám osobně taky NGK a jen výměnou svíček mi zmizelo houpání otáček na volnoběh,předtím jsem tam měl nějaký speciály od Brisku ale nebylo to ono prostě a jedině NGK i lamdasondy před katem jsou origo NGK takže to asi nebude jen o ceně ale i kvalitě.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od Shorty »

Já tam měl z výroby bosch, pak výměna za ty NGK a změna žádná ale taky se obecně říká, že tadle firma je fakt dobrá. lambádu mám taky od nich
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od Doctor Driver »

falko1983 píše:Dej NGK,věř lidem který mají osobní zkušenosti z provozu a né slepě katalogu.Já mám osobně taky NGK a jen výměnou svíček mi zmizelo houpání otáček na volnoběh,předtím jsem tam měl nějaký speciály od Brisku ale nebylo to ono prostě a jedině NGK i lamdasondy před katem jsou origo NGK takže to asi nebude jen o ceně ale i kvalitě.
Nebo jsem pak našel ještě tyto od NGK: http://www.autodily-cardo.cz/svicky/zap ... olkswagen/" onclick="window.open(this.href);return false;
O cenu mi zas tak nejde, chci jen kvalitu a to nejlépe originalní. Ty Bosche nejsou zase tak rozdílné od ceny těchto. No uvidím, asi si hodím mincí nebo už nevím. Budu si je měnit sám, takže za práci ušetřím, hlavně než bych dojel do toho pneuservisu, tak se mi motor ohřeje (sice málo ale ohřeje) a to je na_prd. Pak tam ještě hodinu čekat to se mi fakt nechce. Jel bych k nim jen v případě, že bych ty staré nemohl vyndat žádným dostupným způsobem.
Obecně otáčky mi nehoupou, ale v nižších otáčkách to už začíná pocukávat a bratránek co dělá v autorizovanym Škoda servisu řikal - jednoznačně vyměnit svíčky při najetých 125 tis. km. Mění se prý každých 60 tis. km, tak tím to asi bude, pak by se řešilo co dál, pokud by se to výměnou svíček neodstranilo. A nebo spíš se na to vyprdnu, když to jede a docela i dobře 8) Ale tak chci mít klid a vyměnit je :smoke:
Jo a jaká je velikost oříšku pro vyndání těch svíček?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od falko1983 »

To jsou ty správné pro tvůj motor a to pocukávání jsem měl taky před výměnou.Klíč je 16mm jsou přímo pro svíčky takový prodloužený.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od Doctor Driver »

OK, díky za radu. Vyměním je za tyhle teda. Když s nimi máte zkušenosti. Radši se spolehnu na lidi tady z fora, než na katalog z pneuservisu ;)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od maku »

Doctor Driver píše:katalog z pneuservisu ;)


Tak tomu bych neveri taky, vedsinou tam napisou jen to co chces slyset a vychvali ti aji chinu vyrobek do nebe a dokonce tou kvalitou predhoni orginal dil. :laugh: :laugh: :laugh:

Kup svicky jak NGK a budes mit klid a hlavne budes spokejeny. :good:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
VW tomasz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2292
Registrován: 08.04.2010 18:41
Bydliště: okoli opavwy ,ostravwy

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od VW tomasz »

luki píše:ti říkám dávaly se tam NGK :!:
jj,presne mam tam taky NGK PZFR6J...jsou upe hnusne stare beztak origo,najeto mam 140tkm..
Přílohy
Obraz1128.jpg
Obraz1130.jpg
(s)low and original

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od Shorty »

toooooom píše:
luki píše:ti říkám dávaly se tam NGK :!:
jj,presne mam tam taky NGK PZFR6J...jsou upe hnusne stare beztak origo,najeto mam 140tkm..
Používáš filtry od filtronu? Jakou máš zkušenost? Někde (u vzducháče) je cena fakt lákavá, u paliváku skoro stejná jak origo
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“