EPC + emise - motor chcípá

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
petikIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.07.2010 20:19

EPC + emise - motor chcípá

Příspěvek od petikIV »

Ahoj - mám G IV 1.6 16V - svítila kontrolka emisi a podle Vagu byla Lambda v haji (za katal.). Ta se vyměnila, ale stále se občas rozsvítí kontrolka emisí a někdy k tomu i EPC. Pokud svítí pouze emisní kontrolka, tak auto jede ok. Když se ale rozsvítí i EPC, tak auto na neutrál neudrží otáčky a chcípá... Cca po 150km kontrolky zhasnou a zas je vše ok,... do doby, než se to zase rozsvítí. Co by to mohlo být ???

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: EPC + emise - motor chcípá

Příspěvek od DworiBak »

většinou odchází lambda před katem,a na vagu to píše co za závady?

petikIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.07.2010 20:19

Re: EPC + emise - motor chcípá

Příspěvek od petikIV »

sporadicke zavady va vsech vstricich

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: EPC + emise - motor chcípá

Příspěvek od Sparks »

tak to vypada na el. instalaci ke vstrikum, jestli ti haprujou tak je logicky, ze mas i blby emise, taky muze byt spatny privod paliva, zamer se i na cerpadlo pojistka F28 a taky na relatko k cerpadlu.
prikladam fota at vis kde hledat a jak co merit.

petikIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.07.2010 20:19

Re: EPC + emise - motor chcípá

Příspěvek od petikIV »

tak jsem se posunul o krok dál - zjistil jsem, že závada mi tam skočí vždy, když se automaticky sepne imobilizer přes autoalarm (při vypnutém zapalování se po 10min aktivuje imobilizer a jakmile se nekdo pokusi nastartovat, tak to nechytne a vyskočí tato závada - následně po vypnutí imo se motor dusí, nedrží otáčky, na volnoběh chcípá cca při najetí 100km - poté je klid a vše v normálu...
Dá se toto nějak odstranit ?

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: EPC + emise - motor chcípá

Příspěvek od Sparks »

... jestli mas dodelavanej autoalarm tak je k nemu pripojena patice a v ni píchnuty rele, ktery prerusuje nejaky okruh (cerpadlo, nebo neco jineho treba vstriky u tebe) vyndej rele zjisti kde ma rozpinaci kontakt a podle toho na patici kde bylo rele dej klemu a zkus jezdit .

taky se mrkni jestli nemas alarm napojovany timhle ksuntem :lol:

Mysicka_L
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.08.2010 17:11

Re: EPC + emise - motor chcípá

Příspěvek od Mysicka_L »

Dobrý den, prosím o pomoc a radu... mám Golfa 1.6 rok výroby 2000... ze začátku mě začal zlobit centrál... přestal reagovat na dálkové a sám se zamykal či odmykal i během jízdy. Ale hlavní problém nastal až teď kdy jsem nastartovala a vůbec mi nereaguje plynový pedál, otáčky se ani nehnou a svítí chyba EPC. V návodu jsem nic nenašla a autoelektrikář je zde jeden, bohužel k ničemu... Prosím o radu čím to může být způsobeno a popřípadě jaká je varianta opravy. Děkuji

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: EPC + emise - motor chcípá

Příspěvek od VWMysak »

To Mysicka_L: Napíchnutý na diagnostiku to bylo, co to píše za závadu :?:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Mysicka_L
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.08.2010 17:11

Re: EPC + emise - motor chcípá

Příspěvek od Mysicka_L »

Ne nebylo, zatím mě neměl kdo a kam odtahnout... jen me zajímalo co je to EPC... jestli to bude malickost nb nejaka draha oprava...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: EPC + emise - motor chcípá

Příspěvek od falko1983 »

EPC je povětšinou nějaká závada v řídící jednotce motoru,jestli se pletu tam mě kluci opravte.Jinak jak píše VWMysak tak napojit na VAG.napiš z jakého jsi kraje určitě se najde někdo s Vagem ve tvém okolí.
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“