Výměna termostatu - problém

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Výměna termostatu - problém

Příspěvek od paprika44 »

Čest, teď jsem šel měnit termostat ( banální věc na cca 15 minut práce ) no, když jsem sundal hadici, povolil jsem 1 šroub, pak druhý a urval jsem an něm hlavu a čouhá mi kousek závitu ven, prostříkal jsem to odrezovačem, zkoušel to všelijak povolit sikovkama nebo kleštěma ale bylo to piču platné, takže zítra až bude světlo, chystám se na sundání celého toho plastového tělesa, do kterého jsou napojené hadice od chlazení, já se ptám, jak se to těleso nazývá, popřípadě jestli mi tu někdo nedá odkaz, kde ho koupit, hledal jsem na strýčkovi gůglu ale nenašel jsem nic ....
To dokáže nasrat když se mi taková věc stala už po 2 za 2 měsíce, strhnout hlavu šroubu i když jsem ho nějak nerval a dělal to s citem .....
Mám v plánu to plastové těleso do kterého se napojujou hadice vymontovat, zkusit to povolit s lepším manipulačním prostorem a pokud to nepůjde, zkusím to dát do vařící vody, aby se ten plast roztáhl a šlo to povolit..... jestli to nějak dojebu tak chci znát cenu toho dílu ať vím, kolik si připravit, většinout takové píčoviny stojí docela majland. Předem dík !

EDIT: Vypadá to nějak takhle: Nevím jestli to je úplně stejné ... http://auto-czesci.kylos.pl/VW%20GOLF%2 ... 350492.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna termostatu - problém

Příspěvek od jurod »

Je to skříň regulátoru chladící vody...
Na přiloženém obrázku je to pod číslem 1, je tam i číslo dílu, takže si vyhledáš lehce to, co potřebuješ... :wink:
Cena je rozdílná podle toho o jakou skříň se jedná...
Jen orientačně ceny za origo:
:arrow: 032121111BA :arrow: 2047KČ http://www.cc-autodily.cz/skrin-termostatu-1_1" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: 032121111P :arrow: 2375KČ http://www.cc-autodily.cz/skrin-termostatu-2_2" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
skrin_regulatoru.jpg
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Výměna termostatu - problém

Příspěvek od paprika44 »

Děkuji ti :)
Zítra napíšu, jak jsem dopadl .... ještě že jdu na krev a mám paragraf, jinak nevim jak bych jel do práce :D

Tak se mi to nakonec povedlo spravit. Odvrtal jsem ten sroub a udelal vetsi diru na sroub a drzi to. Rozdelal jsem u toho polovinu motoru ale za 5 hodin jsem to mel udelane :)
Kdyby nekdo chtel fotky tak at napise, poslu mu je jak to vypada... neumim to vkladat na tuhle stranku tak, aby se ta fotka zobrazila ve vlakne a nemuseli jste si ji stahovat ....
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Výměna termostatu - problém

Příspěvek od PoloTom »

Tak jsem dneska chtěl vyměnit termostat a dopadl jsem úplně stejně. Zalomený šroub. Budu muset koupit celou tu skříň termostatu. Není tu někdo zkušenější z okolí Brna kdo by mě s tím píchnul?? Samozřejmě za úplatu. Před panelákem se to dost blbě dělá, chtělo by to u někoho s dílnou a vercajkem. Snad ještě dojedu a nebude to pod tlakem kapat.

Marablaza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 05.05.2013 22:26
Bydliště: Luka nad jihlavou

Re: Výměna termostatu - problém

Příspěvek od Marablaza »

Zdravím při výměně termostatu se mi stalo to samé,spodní šroub se ukroutil hnedka,všechny hadice sem sundal a zezadu je plastová hadice do toho napojená a na ní je zespoda plastová závlačka,vyndat jí bylo na zabití,šroub jsem svářečkou nahřál(nešel mi odvrtat 3 vrtáky KO:/ ) a pak vytáhl,vyvrtal větší dírku a dal jiný šroub,pak poskládat a nakonec to všechno drží ale je to fakt blbej přístup :D

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna termostatu - problém

Příspěvek od xerxes »

přistup tak je špatny to máš scela pravdu ještě jak člověk neni jak je postup rozebirani tak vždycky se něco dojebe

Marablaza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 05.05.2013 22:26
Bydliště: Luka nad jihlavou

Re: Výměna termostatu - problém

Příspěvek od Marablaza »

True story :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“