nechladí ... help please

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
juras84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 06.04.2008 20:19

nechladí ... help please

Příspěvek od juras84 »

zdravím vcera mi přestal golf IV 1,4 16v chladit.myslel jsem ze je to termostat tak jsem ho neska vymenil za novy,nastartoval a teplota stale stoupala a ventilátor se proste nesepnul.ventilatory jsou v pořádku protoze pri odpojení pojistky č.16 mám dojem (pojistka pro ventilátor chladice) tak se ventilatory rozjeli takze fungují.nevíte nekdo co by tam s tím mohlo být?i pri nastartovanem motoru a zaplych ventilatorech teplota stale stoupá.

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od Killer2142 »

Řekl bych že nějaké čidlo a je jich tam víc. Co zkusit čidlo teploty motoru? Nelepší bude to proměřit zkoušečkou nebo multimetrem.

PS: diagnostika ti nic nehlásí?

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od chasnik »

nový nemusí znamenat dobrý....
šáhni si na hadici, co vede zespod chladiče k motoru- pokud je studená a motor vaří, můžeš reklamovat termostat

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od DworiBak »

čidlo pro spínání ventilátorů spíná?

kr3tino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 31.07.2010 20:22
Bydliště: vrchlabi
Kontaktovat uživatele:

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od kr3tino »

mas tam vodu :D

juras84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 06.04.2008 20:19

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od juras84 »

DworiBak píše:čidlo pro spínání ventilátorů spíná?
práve ze jsem menil i cidlo a stale to vaří.jeste mrknu na vodní pumpu.a pokud i ta bude v poradku tak hlava dolu.:-(

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od chasnik »

máš tam vodu, nebo směs???
pokud vodu, zkus tam nalít fridex a uvidíš- má jinou teplotu varu a termostat ti nemusí otevřít (některé otevírají až přes 105°C, ale to už ti voda vaří)

juras84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 06.04.2008 20:19

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od juras84 »

chasnik píše:máš tam vodu, nebo směs???
pokud vodu, zkus tam nalít fridex a uvidíš- má jinou teplotu varu a termostat ti nemusí otevřít (některé otevírají až přes 105°C, ale to už ti voda vaří)
mam tam smes.nevíte nekdo zda je praskla hlava opravitelná??nekde jsem slyšel ze se to dá zavařit.jinak shanet novou bude asi dost financne narocné ne?

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od chasnik »

máš velký tlak v potrubí? tak velký, že skoro ani hadice nejdou zmáčknout?
ztrácí se voda? Jsou všechny trubky horké? Zkus termostat vytáhnout a zahřát motor bez něj- pokud se ti neohřeje ani na provozní teplotu, bude to OK

kr3tino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 31.07.2010 20:22
Bydliště: vrchlabi
Kontaktovat uživatele:

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od kr3tino »

juras84 píše:
chasnik píše:máš tam vodu, nebo směs???
pokud vodu, zkus tam nalít fridex a uvidíš- má jinou teplotu varu a termostat ti nemusí otevřít (některé otevírají až přes 105°C, ale to už ti voda vaří)
mam tam smes.nevíte nekdo zda je praskla hlava opravitelná??nekde jsem slyšel ze se to dá zavařit.jinak shanet novou bude asi dost financne narocné ne?

mam celej motor na golfa ti ho prodam na dily za 4000 kc

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od chasnik »

hlava je zavařitelná, ale stojí od 1500 do 2500 (podle toho, kde je prasklá), těsnění cca 500, práce 1500. Takže při nejmenším tě problém bude stát 2000, v případě prasklé hlavy + 1500-2500 (pokud to půjde), jinak novou/jinou hlavu.
Doporučuju ti koupit od kr3tina na ND

juras84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 06.04.2008 20:19

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od juras84 »

[quote="chasnik"]hlava je zavařitelná, ale stojí od 1500 do 2500 (podle toho, kde je prasklá), těsnění cca 500, práce 1500. Takže při nejmenším tě problém bude stát 2000, v případě prasklé hlavy + 1500-2500 (pokud to půjde), jinak novou/jinou hlavu.
Doporučuju ti koupit od kr3tina na ND[/quo
zítra se na to jdu mrknout.zkusim vymontovat ten termostat a mrknout na vodní pumpu.jeste jsem se chtel zeptat zda by to nemohlo byt v elektronice.protoze první vec kterou jsem resil byly pojistky.no a práve že pojistka ted nevím přesne ale myslim že č.16 která je od řízení motoru tak byla spalena.je tam predepsana 10 A tak jsem ji vymenil za 10.po zahřátí a čekaní jestli se sepnou ventilatory(coz neseply) tak pojistka byla opet spalena.nahradil jsem ji 15 A a kdyz jsem se tedka díval cca tyden zpet rtak pojistka byla zase spálená.tak nevím.

Uživatelský avatar
sweet.cabrio
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2442
Registrován: 15.07.2008 19:26

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od sweet.cabrio »

Víš čím to může být ? Vyndej Termostat a jak je ta tlustá hadice a na konci je tan plast ( příruba )co drží 2 šrouby tu hadici k motoru tak jestli nemáš v háji termostat a nebo to koleno plastový na konci hadice nemáš proražený ten střed o který se opře ten termostat když se otevírá snad to pochopíš těžké to vysvětlit :D
A nebo vyndej termostat a jezdi bez něj nějakou dobu jestli se ti to neuvaří bez něj tak to je termostatem a nebo tou přírubou plastovou co je na konci hadice co jde do toho motoru ...

juras84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 06.04.2008 20:19

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od juras84 »

sweet.cabrio píše:Víš čím to může být ? Vyndej Termostat a jak je ta tlustá hadice a na konci je tan plast ( příruba )co drží 2 šrouby tu hadici k motoru tak jestli nemáš v háji termostat a nebo to koleno plastový na konci hadice nemáš proražený ten střed o který se opře ten termostat když se otevírá snad to pochopíš těžké to vysvětlit :D
A nebo vyndej termostat a jezdi bez něj nějakou dobu jestli se ti to neuvaří bez něj tak to je termostatem a nebo tou přírubou plastovou co je na konci hadice co jde do toho motoru ...
jj mels pravdu. :wink: vyndal jsem termostat a zjistil ze to plastove koleno je uvnitr praskle a ta hřídelka z termostatu ho prorazila.bez termostatu vse v poho chladí a i ventilatory sepinaji tak jak mají.ted jen sehnat to plastove koleno.nevíte nekdo kde ho sehnat??,nejaky odkaz??predem všem moc dík za rady.spadl mi kamen ze srdce ze nemisim sundavat celou hlavu. :lol:

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: nechladí ... help please

Příspěvek od chasnik »

kup si origo v mototechně, přinejhorším v origo servisu škoda/VW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“