Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 1,6 SR - spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: 15.09.2010 19:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.04.2008

141

Vysočina

Čau kluci, zajímá mě váš názor na následující problém. Motor mě žere cca. 1,25 - 1,5 litru oleje na tisíc km - takže úplně na h***o. Teď měněno těsnění pod hlavou, gufera, zdvihátka, doufal jsem že se to aspoň trochu zlepší, bohužel nic. Vidím to na tři řešení: Buď zkusit vyměnit stírací kroužky - tady mám ale obavu že jak to rozdělají, tak zjistí že v háji ovalita válců a bez výbrusu apod. to nemá cenu - nevím jestli by u tohodle motoru u 10 let starýho auta ze 180000 km mělo význam se ještě do tohodle všeho pouštet. Druhá možnost je koupit novej motor a třetí možnost vidím změnit za levnější olej a prostě ho tam lít (teď tam dávám Castrol 10W-40, 200Kč za litr, si říkám třeba Sunoco za 100 Kč, nebo poraďte). Další věc je jestli takovouhle spotřebou oleje neodpálím další věci jako třeba katalyzátor apod. Tak mě prosím písněte, jak byste tuhle situaci řešili, dikec. Jinak jsem teď na tom dělal spoustu věcí, tlumiče a celkově přední náprava v cajku, před 30 tis.km měněná spojka atd., takže něco ve smyslu prodej a kup jiný ani nepište :(

Předmět příspěvku: Re: 1,6 SR - spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: 15.09.2010 21:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2044

Praha, Žilina

Piestne kruzky to mozu vyriesit a nemusia. Ako si uz podotkol zrejme sa nevyhnes ani vybrusu co bude treba urcite a pri tej cene by som radsej skusil zhanat druhy motor bude to menej casovo a financne nakladne aj ked nikdy nik nezaruci ze nekupis to iste

PříspěvekNapsal: 16.09.2010 00:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8972

tak jak píše Golfino raději koupit motor který má (mín najeto)a ten starý bud rozprodat na díly nebo si ho nechat kdyby náhodou tak z něho něco použiješ :wink:

PříspěvekNapsal: 18.09.2010 11:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.04.2010

128

zas tak hodne najeto to nema,skusil bych ty stiraci krouzky.

Předmět příspěvku: Spotřeba oleje SR 1.6
PříspěvekNapsal: 17.10.2010 19:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.10.2010

7

Zdravím lidi ... mám problém s vysokou spotřebou oleje. Leju tam cca. 1 litr oleje na 1000km. Při jízdě do prutké zatýčky mi vždycky 3x zabliká kontrolka stavu oleje, přitom když změřím stav na měrce, je tam mezi max. a min. Což mi přijde divný?!?!? Na rovince ani prd, prostě pohoda, jen když beru prudkou zatáčku, jako by se olej přelil, nebo co. Po dolití ,když mám olej na maximu, tak motor běží pěkně potichu a hladce, jak mile mi jednou zabliká kontrolka stavu oleje, tak hned začnou být slyšet ventili jak cvakají, ale dost hlasitě, přitom na měrce je opět mezi max. a min. stavu oleje. Docela mě toto znervozňuje a nevím co by to mohlo být.

Jinak jsem nedávno při výměně svíček sundaval sací potrubí a jeho stěny byly plné oleje, nemůže to s tím mít něco společného?? Podle mě by v tom sacím potrubí olej neměl co hledat, ne???

Předem díky za pomoc ...

Předmět příspěvku: Re: Spotřeba oleje SR 1.6
PříspěvekNapsal: 17.10.2010 20:22 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.08.2008

1692

Litvínov

O spotřebě oleje u SR je tu ted spoustu temat takže stačí pohledat.Jinak bych zkusil změřit tlak olejového čerpadla jestli už není KO.Jinak co tam máš za specifikaci oleje?

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Re: Spotřeba oleje SR 1.6
PříspěvekNapsal: 17.10.2010 20:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.10.2010

7

No taky mi to příjde že to je spíše něco s tlakem oleje než s množstvím, jelikož mi fakt přijde divný že mi bliká kontrolka a přitom olej neni ani na minimum. Jinak olej tam teď leju klasiku 10W-40 značky Starline, protože se mi nechce utrácet za drahej olej když mám problém se spotřebou a hlavně se chystám na víměnu. Proto bych rád tuhle závadu nejdříve odstranil.

A co ten olej v sacím potrubí?? To asi taky neni normální???

Jinak jsem to tu už trochu pročítal, ale nikde nenašel něco co by přesně odpovídalo problému kterej mám já ...

PříspěvekNapsal: 17.10.2010 23:13 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

8612

Liberecký Kraj

:arrow: viewtopic.php?f=72&t=154257
:arrow: viewtopic.php?f=72&t=102307
:arrow: viewtopic.php?f=72&t=94430

http://www.detailingpro.cz/ - OPT, CarPro
MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

PříspěvekNapsal: 18.10.2010 10:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.10.2010

7

Tak jsem teď právě kecal s jedním servisákem, a ten mi na tu kontrolku a cvakání ventilů, při stavu měrky mezi max. a min. hodnotou řekl, že to může být spíše ucpaný sací koš v olejoví vaně než čerpadlo, že to tam za tepla už nestíhá nasávat olej a proto klapou ty ventili, no a na olej v sacím potrobí že na 100% gufera na ventilech. Takže mu to tam hodím ať to čekne.

Jinak jsem zapoměl napsat že mám toho Golfa v LPG, takže mi to i tak prej bude brát trochu víc oleje, jelikož ten plyn je sám o sobě samozřejmě suchej...

PříspěvekNapsal: 19.10.2010 09:19 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8972

myslíš že by byl ucpany sací koš?já tomu moc nevěřím

PříspěvekNapsal: 19.10.2010 10:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.10.2010

7

No buď to bude tím ucpaným košem nebo tím čerpadlem, ale je to i tak divný. Kdyby bylo v prdeli čerpadlo a nemělo požadovaný výkon na vytlačené oilu do vrchní části motoru, tak to netlačí jak při stavu oleje na minimum tak i na maximum. To stejný ten ucpanej koš. Přeci nebude ucpanej jenom když je tam olej pod ryskou max. Nechápu to sám. Ale musím mít pořád olej totálně na rysce max, jinak hned plaší kontrolka oleje a začnou bejt slyšet ventili, doleju a je to v pohodě a tichounký. Teď babo raď ... :?

Jinak jsem si ještě všiml, že mám zalomenej ten plast do kterýho se zastrčí měrka na olej. Tak jestli jí tam já nezandavám na doraz,ale jak je zalomenej ten nástavec, tak je tím pádem kratší a já jí tam strčím třeba o 1cm víc než by měla být a tím pádem na ní naměřím stav oleje viší než ve skutečnosti v motoru zrovna je..... když už jsme u toho nevíte někdo kde by ten oranžovej platík, do čeho se zasouvá měrka šel sehnat??? Nebo někdo možná máte na prodej???

PříspěvekNapsal: 19.10.2010 10:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8972

co používáš za olej?bud ještěvyzkoušej nějak proplachový olej na prošištění motoru nebo něco poobného jestli by to něpomohlo,jinak kdybys chtěl tak mám ten oranžový plast na měrku :wink:

PříspěvekNapsal: 19.10.2010 15:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.10.2010

7

No auto mám teprve měsíc, ale co jsem tam teď za tu dobu musel nalejt už asi 2,5l oleje tak tam cpu Mogul 10W-40. Těm proplachovejm vychytávkám moc nevěřím, nechce se mi vyhazovat 300,- za nějakou sr..ku a ono to bude prd platný.

Jinak bych si ten oranžovej cinzik od tebe určitě vzal. Bavíme se doufám oba o tom stejným. Jde mi o tu část co je na ty trubičce na motoru, ne na měrce kterou vytáhneš. Kolik by si za to chtěl a byl bys ochotnej to poslat třebas na dobírku??? Dost by se mi to šiklo.

PříspěvekNapsal: 19.10.2010 19:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8972

já bych zkusil ten proplach aspon bys věděl jestli to pomuže nebo ne,jinak co se týče toho nadstavcena tu měrku tak jsem ti psal S.Z :wink:

PříspěvekNapsal: 19.10.2010 21:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.10.2010

7

No jako za zkoušku nic nedám, teda krom cca. 350,- ... ale moc tomu jako nedávám.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]