Chip 1,6SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Chip 1,6SR

Příspěvek od kajinek »

Čau kluci, chci se zeptat na váš názor nebo zkušenosti s čipem 1,6SR 74kW. Na nějakých stránkách jsem našel chip na 82 kW, tak mě zajímá jestli s tím nemáte nějakou zkušenost nebo co si o tom myslíte. Jestli to má vůbec cenu za nějakých 6000 Kč a hlavně jak bezpečný by to bylo pro tento motor s najetýma 160 tis. km. Díky

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od GolfinoIV »

Takych cisel je na nete plny net. Podla vyjadrenia BHmotor max 4kone softom
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od cheetah »

vyhozený peníze....zbytečnost čipovat atmosféru. Jinak pár témat už tu je. stačí hledat.

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od kajinek »

GolfinoIV píše:Takych cisel je na nete plny net. Podla vyjadrenia BHmotor max 4kone softom
No já právě co vím tak se říká že 4 nebo 5 koní a víc ani ranu softem, tak mě tohle trochu zaskočilo, protože je to ze stránek sportmotor.cz a na ně mám dobrý reference. Tak nevim. 10 koni už by jakýsi oživení bylo.

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od bartic »

kajinek píše:
GolfinoIV píše:Takych cisel je na nete plny net. Podla vyjadrenia BHmotor max 4kone softom
No já právě co vím tak se říká že 4 nebo 5 koní a víc ani ranu softem, tak mě tohle trochu zaskočilo, protože je to ze stránek sportmotor.cz a na ně mám dobrý reference. Tak nevim. 10 koni už by jakýsi oživení bylo.
Přesně jsem dřív uvažoval jako ty,že se chip na atmosféru musí projevit nějakým nárustem.Asi bych to viděl tak,že chip na atmosféru přidá napatrně na výkonu a spíš se ti slepší reakce na plyn a díky tomu se ti bude zdát,že to je de líp.Ale jinak nárust 10koní,to nečekej.Tak 4-5,jak píšou kluci :wink:Dej motor do kondice,kup si vložku filtru do airboxu :wink: Ladit atmosféru na větší výkony,to chce finance,protože to není nic levnýho

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od GolfinoIV »

tu stranku som uz videl.
U atmosferickeho motora skor dojde k zlepseniu chodu, ale to je tak vsetko. Pokial by si chel vacsi vykon tak to uz lacne nebude :wink:
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od Rom@n »

Taky jsem nad tím přemýšlel ale pak mi odešel motor tak došlo na komplet G.O a protože mi to dělal motorář Ze Škoda Boleslav tak mi nebídl že mi to upraví takže jsem na brzdě měl 85 kw tak na čip nedošlo ale měl jsem vyhlídnutou firmu kde uměly 85 KW 160 Nm a nebyl problém auto nechat dát na brzdu před a po chipu aby jsi vyděl že to tak opravdu je sami mi to nabídli!
Jestli to má cenu nebo nemá je otázka, něco znát bude ale nečekej od toho žádný zázrak. Kámoš tam má chip a když jsem ještě měl původní motor tak v kopcích ani na rozjezdech jsem na něj neměl, maximálka byla už ale podobná. Ale na maximálku nikdo nejezdí.
Obrázek

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od motorpower »

Chipy na 1,6 nedělám rád, spíš to každému rozmlouvám, ale budou v akci příští měsíc . Je třeba se dopředu objednat. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
tomasriha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.08.2008 14:20
Bydliště: Louny

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od tomasriha »

Myslim že chipovat 1.6 je absolutně zbytečný, to je lepčí zainvestovat GO motoru, ty prachy za těch 6 koní zbytečný si myslim.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od motorpower »

Když to někdo chce, proč ne?? Nesmíš to ale zahlušit KNkem. Možná ještě tak vložkou do airboxu. Krátké sání bere teplý vzduch od motoru a ztrácí se točivý moment od nízkých otáček. A říká se tomu, že motor lépe dýchá, protože se při tůrování ochotněji roztáčí. Při zátěži je vše jinak. A zazněla zde i pravda o tom, že se hlavně vylepší reakce na plyn, a celkový průběh. Výkonu a krouťáku přibude nepatrně. Rozhodně víc než laďenou koncovkou, ta přidá pouze rámus, i když je od Remus. Dále přednost by měly mít nové svíčky a kabely či moduly.
Za 4200,- už to není tolik, proto jsem tu akci udělal. Zatím však reagovali pouze neklubáci. :( Zkusím někoho dohnat at sem hodí recenzi. Jo a ještě něco, zatím největší ohlas na 1,4.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od raduzzz »

ukecám máti ať necháme čipnout leoša :lol:
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od bartic »

chiptuner píše:Když to někdo chce, proč ne?? Nesmíš to ale zahlušit KNkem. Možná ještě tak vložkou do airboxu. Krátké sání bere teplý vzduch od motoru a ztrácí se točivý moment od nízkých otáček. A říká se tomu, že motor lépe dýchá, protože se při tůrování ochotněji roztáčí. Při zátěži je vše jinak. A zazněla zde i pravda o tom, že se hlavně vylepší reakce na plyn, a celkový průběh. Výkonu a krouťáku přibude nepatrně. Rozhodně víc než laďenou koncovkou, ta přidá pouze rámus, i když je od Remus. Dále přednost by měly mít nové svíčky a kabely či moduly.
Za 4200,- už to není tolik, proto jsem tu akci udělal. Zatím však reagovali pouze neklubáci. :( Zkusím někoho dohnat at sem hodí recenzi. Jo a ještě něco, zatím největší ohlas na 1,4.
Známý chce chipnout na přelomu listopadu/prosince dvě auta.Jednalo by jse o Fabii 12.HTP 12V 47Kw a Astra H 1.6 16v 77Kw.Nic jsem mu k tomu neřek,protože se s ním nechci hádat o chipování atmosféry :lol: Dal jsem mu kontakt na tebe,tak doufám,že se ti ozve a pak jsem napíšu poznatky po chipu :) Doufám,že se nezaobíráš jen koncernem :) Ps.Na jaro určitě sám chci na svém autu poladit mapy,tak budu u tebe jako na koni :P
Naposledy upravil(a) bartic dne 06.11.2009 11:51, celkem upraveno 1 x.

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od Davulus »

taky se chystám na jaro chipnout...snad nějaké oživení pocítím

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od g*o*l*f* »

No mezi nama, u tohohle motoru jde hlavně o lepší reakci na plyn, závodit se totiž s tím stejně dát nikdy nebude a lepší reakce na plyn se vždy uvítá. Jinak jsem o tom taky přemýšlel, ale za ty prachy to nestojí, navíc je dnes tolik firem, které dělají chip a motor to jen zničí. Udělal jsem právě to přímé sání, jak je tu "pomluveno" a jsem maximálně spokojen...lepší reakce na plyn, lepší zvuk, mnohem lépe se vytáčí. Mám to odstíněno od tepla a nasává to mohem studenější vzduch než s origo airboxem, protože ten byl u mého motoru v krytu motoru a nasával jen a pouze teplý, teď nasává studený přivedený z nárazníku, ale tohle jsem už tady psal mockrát ;-). KAždopádně, kdyby ten chip stál 2tis u nějaké firmy s dobrýma referencema, tak to zkusím, přinejhorším bych to hodil zpět, ale víc jak dva litry je to už asi blbost.Myslím, že to sání je mnohem účinnější ;-).

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip 1,6SR

Příspěvek od motorpower »

g*o*l*f* píše:No mezi nama, u tohohle motoru jde hlavně o lepší reakci na plyn, závodit se totiž s tím stejně dát nikdy nebude a lepší reakce na plyn se vždy uvítá. Jinak jsem o tom taky přemýšlel, ale za ty prachy to nestojí, navíc je dnes tolik firem, které dělají chip a motor to jen zničí. Udělal jsem právě to přímé sání, jak je tu "pomluveno" a jsem maximálně spokojen...lepší reakce na plyn, lepší zvuk, mnohem lépe se vytáčí. Mám to odstíněno od tepla a nasává to mohem studenější vzduch než s origo airboxem, protože ten byl u mého motoru v krytu motoru a nasával jen a pouze teplý, teď nasává studený přivedený z nárazníku, ale tohle jsem už tady psal mockrát ;-). KAždopádně, kdyby ten chip stál 2tis u nějaké firmy s dobrýma referencema, tak to zkusím, přinejhorším bych to hodil zpět, ale víc jak dva litry je to už asi blbost.Myslím, že to sání je mnohem účinnější ;-).
Jen jedna otázka, za kolik jezdíš s tímhle motorem??
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“