Převodovka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka

Příspěvek od Doctor Driver »

Kde prosím seženu tu opravnou sadu? A jaká je nejlepší spojka? Nechce se mi teda vůbec vrážet 15 tis. za origo sadu bez práce! :mrgreen: Ale zase nechci žádný shitt, který namontuju a nepůjde mi tam ani zařadit kvalt..jak se to stalo kamarádu s Octávou, když vyměnil spojku pocházející z Auto_kelly, tak ještě rád tam vracel "to" co zbylo z té původní sady, protože když chtěl odjet, tak zjistil, že kromě neutrálu tam jiný kvalt prostě nedostane! :lol: Což nechci aby mě potkalo 8)
Nedavno jsem byl právě v Auto_Kelly s tím, že si tam koupím nějaké brzdové destičky, že kotouče stejně nemám 100%, tak že to na to dobrzdění bude stačit, než tam dám nový kotouče + desky alespoň od Bremba ;) Ale po 10-15 min. čekání, kdy vesele všichni kolem mě chodili, prodavači se jich ptali co to bude..lidi si odnášeli své díly atd.,..na mě pořád tak divně čuměli asi 3 nebo 4 ty zaměstnanci, které zavolala pani od toho pultiku, že mají prý plný krám, ať jdou pomáhat.., tak za tu celou dobu co jsem tam stál se mě nikdo z nich nezeptal, ani nenaznačil co to bude nebo jaký mam přání, co chci nebo proč tam vlastně jsem :!: 8O :?
Je tohle dneska vůbec možné? Já jim tam nesu peníze a oni si mě nevšímají, jako bych byl jen vzduch :laugh: :baseball: :laugh:
Asi jak jsem byl v pracovnim oděvu, tak by je nikdy nenapadlo, že jsem tam přijel autem, do kterého chci díly a že práci a peníze normalně mám u sebe a troufnu si tvrdit, že to co dají v Celestice mě jako programátoru, si za měsíc vydělá ta skupinka 4 čumilů dohromady z té prodejny Auto_Kelly! :mrgreen: Od té doby už bych tam jako nic kupovat nechtěl, po této zkušenosti! Člověk měl víc aut, než oni všichni dohromady a oni mě prostě přehlíželi jako nějakej pówl :!: :baseball: :yahoo:
Alespoň vím, co je ta firma zač a budu to všude o nich rozhlašovat a pomlouvat AUto kelly kudy budu chodit!! Protože je to úplně nejhorší kvalita třeti_výroby až čtvrto_výroby, která je na našem trhu k sehnání :gey: :!: :mrgreen: Auto_kelly ledatak pokud jste prezident republiky, nebo aspoň Leoš Mareš, aby si vás tam někdo z těch Generálních všiml ;) :laugh: :zzz:
VW Golf IV V6 4_MOTION

vladimir10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 25.04.2010 10:09

Re: Převodovka

Příspěvek od vladimir10 »

Sháním převodovku pro golfa IV typ DUU pro 1,6 16V rok výroby 1999 díky za radu kde sehnat něco dobrého za přijatelnou cenu.

Uživatelský avatar
hladikovec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 01.12.2011 20:32

Re: Převodovka

Příspěvek od hladikovec »

Hledám převodovku pro GIV 1.6 16V AZD roky výroby 2002. nějaká ráda ?

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od davn1 »

co pořád s těma převodovkama máte :lol: :lol: ,já mám Golfa IV,1.4,16 V,r.v.1998,najeto přes 180 000 km a převodovka v pohodě,zatím--)),můj mechanik říkal že mě přežije :D :D

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka

Příspěvek od xerxes »

davn1 píše:co pořád s těma převodovkama máte :lol: :lol: ,já mám Golfa IV,1.4,16 V,r.v.1998,najeto přes 180 000 km a převodovka v pohodě,zatím--)),můj mechanik říkal že mě přežije :D :D
no jen to nezakřikni mechanik dovnitř nevidi pamatuj na to že se muže stát že budeš někde daleko a najednou jeb a kaluž pod autem :(

Uživatelský avatar
Honziczek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 08.04.2012 12:43

Re: Převodovka

Příspěvek od Honziczek »

luki píše:
davn1 píše:co pořád s těma převodovkama máte :lol: :lol: ,já mám Golfa IV,1.4,16 V,r.v.1998,najeto přes 180 000 km a převodovka v pohodě,zatím--)),můj mechanik říkal že mě přežije :D :D
no jen to nezakřikni mechanik dovnitř nevidi pamatuj na to že se muže stát že budeš někde daleko a najednou jeb a kaluž pod autem :(
jj, jako mě.. vyjíždím od semaforu, dám za jedna, za dva, najednou rána a pod autem louže oleje... a to jsem to ani nevytáčel, protože za tím semaforem byl další a tam byla červená, takže v klidu jedna, dva a měl jsem po ptákách :D
VW Golf IV 2,3 V5 110 KW

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka

Příspěvek od xerxes »

jej smula :(

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Převodovka

Příspěvek od tomakecTD »

Kolik jsi mel najeto na te prevodovce? A to jenom tak prislo z niceho nic? :| Jaký jsi měl rok?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak u 55kw nedostává ta převodovka ani takový čoudy, jako u našich 16V, které táhnou až od 4 tis. ot. :D :D
Jinak celkově zjišťuju, že ty převodovky u benzínů jsou dost poruchový..v diesel sekci jsem se nic takového málokdy dočetl.
No je to asi tím, že benzín má vyšší otáčky, proto i ty převodovky by "měly" být tak uzpůsobeny, ale bohužel většinou nejsou, jak ukazuje holá realita :?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Převodovka

Příspěvek od tomakecTD »

Je to tím, že jsou to šmejdy :D Diesely dělali kvalitně! :baseball:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Honziczek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 08.04.2012 12:43

Re: Převodovka

Příspěvek od Honziczek »

tomakecTD píše:Kolik jsi mel najeto na te prevodovce? A to jenom tak prislo z niceho nic? :| Jaký jsi měl rok?
jj, z ničeho nic.. já to taky nechápal, ale v servisu mi řekli, že to tam zrovna nedávno dělali na Boře a že u těhle typů aut se to prostě stává.. Golf IV, Bora a Octavia I .. Zrovna nedávno se to stalo známýmu na Octavii I.. A to mi nechtěl tenkrát věřit, když jsem mu to říkal.. Měl jsem na ní najeto necelých 130 tis. a je to rok 99..
VW Golf IV 2,3 V5 110 KW

Uživatelský avatar
matesg2
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1642
Registrován: 05.03.2009 14:56
Bydliště: Vyškov

Re: Převodovka

Příspěvek od matesg2 »

ehm.. takže nevyšlo by lépe rači si to nechat preventivně zrepasovat s tou sadou 1800kč než čekat něž se ta převodovka uplně rozskočí ?? 8O

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od davn1 »

Kluci nestrašte v září se chystám jet do Vídně,doufám že mě to taky nepotká,to bych mohl vyhlásit tak osobní bankrot :lol: :lol: kdyby se mi ta převodovka vysypala v Rakousku

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Převodovka

Příspěvek od tomakecTD »

Pokud jsou ty převodovky dvě, DUU a ERT a dávaly se obě i na octavky tak jich bude všude dost. Dají se podle mého sehnat. Ta DUU taky pasuje?

Jinak ta převodovka - vyndá ji doma člověk sám bez pomoci? :pleasantry:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Převodovka

Příspěvek od majrek001 »

jak to tady tak čtu, tak s výměnou spojky udělám i výměnu nýtů za šrouby preventivně, zatím má najeto něco přes 210 000km a zatím je klid, tak doufám že vydrží do opravy
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“