Klepe se mi auto i řadící páka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
mroudi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2010 16:08

Klepe se mi auto i řadící páka

Příspěvek od mroudi »

Mám boru r.v.99 1,6 16V- při jízdě se mi klepe celé auto i řadící páka nevíte co by to mohlo být? myslel jsem že by to mohli být silent bloky na motoru ale nevím to jistě prosím Vás poradte a popřípadě pošlete odkaz kde je seženu díky moc

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: klepe se mi auto i řadící páka pomoooooc

Příspěvek od falko1983 »

Ahoj auto ti jede normálně má výkon?Zvýšené vibrace můžou být způsobený i nepravidelným chodem motoru,ale to by jsi poznal na výkonu.S největší pravděpodobností jsou to silentbloky motoru/převodovky a nebo dole pod motorem je kyvná vzpěra.Koukni na cc-autodily nebo mjauto je toho spousta.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: klepe se mi auto i řadící páka pomoooooc

Příspěvek od xerxes »

pokud máš sílu tak chyt motor a zahýbej s ním kukni na silenbloky budou K.O

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Klepe se mi auto i řadící páka

Příspěvek od avalancheno1 »

Nebo spojka v hajzlu. Taky jsem se s tim setkal, auto se třáslo jak alkoholik po ránu a nakonec to byl setrvák..
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Klepe se mi auto i řadící páka

Příspěvek od tomakecTD »

Mám to taky. Jak radili, pokud si silnej, chytni motor a pořádně s ním cloumej. Já mám dost sílu a je tam u krytu vůle 5cm .... Silentblok u převodovky a je to OK :wink: a Cuká to jen v malých otáčkách, nad 2800 ne :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Klepe se mi auto i řadící páka

Příspěvek od bifur »

No, ja ani nemusim byt silny. Silentblok na prevodovke (vpravo hore) mam taky vybehany ze jednym prstom motor pohybem 5 cm tam a spet.. Ani nechcem vediet v akom stave je ten spodny. Jediny co drzi je vlavo na motore.. Paka mi skace dost slusne pri pridani aj pusteni plynu a niekedy vyslovene citim ako mi beha motor az to sklbe celym autom. Prachy na nove ulozenie zatial nie su, kua.

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Klepe se mi auto i řadící páka

Příspěvek od raduzzz »

avalancheno1 píše:Nebo spojka v hajzlu. Taky jsem se s tim setkal, auto se třáslo jak alkoholik po ránu a nakonec to byl setrvák..
Rozepiš se chlape, třeba mi pomožeš, mě hodně vibruje auto, okolo 2500 až 3000otáček, potom už je v pohodě. Dělá to na každý kvalt, ale dělá to i bez zátěžě, tipoval jsem spojku nebo setrvák, ale nechcu zas něco kupovat, je to loteria :)
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Klepe se mi auto i řadící páka

Příspěvek od avalancheno1 »

Je to loterie.. Setrvačník tam vibroval, jak za jízdy tak na volnoběh. Když jsem ten setrvačník vyndal tak byl ožvejkanej jak svině. Byla to dvouhmotnostní spojka v passatu TDI a stála nová cca 30 tisíc.
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepe se mi auto i řadící páka

Příspěvek od falko1983 »

Na TDI je to neúměrně drahý,na motorizaci 1.6 16V ten set stojí tuším do 10tkč :wink: Už jsi zacloumal s tím motorem?Nejdřív bych vyměnil silentbloky a pak bych se teprv zaměřil na spojku.
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“