VW Golf IV 1,6 74kw problém s otáčkami + video - VYŘEŠENO

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Lukáš82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.12.2011 15:14

Re: VW Golf IV 1,6 74kw problém s otáčkami + video - VYŘEŠEN

Příspěvek od Lukáš82 »

Zdravim všechny co řeší problematiku studeného motoru a nepravidelného běhu. Taky s tim mám problem. Za studena mi motor nedržel otáčky a dost často krát mi to chcíplo.Když jsem chtěl přidat,tak se motor dusil.Byl jsem na Vagu,program napsal škrící klapaka a lambda sonda - nefunguje předehřev lambdy. Tak že jsem koupil novou lambdu a škrtící klapku jsem zkusil dát starší.Na diagnostice nechal dát zakladní nastavení. Teď už mi motor za studena nechcípe a volnoběh drží,ale stejnak to není jak bych si představoval. Nastartuju a otáčkoměr mi ukazuje 800 ot za min a podle zvuku motoru mi to připadá,jak kdyby mi běžel na tři válce.Přitom studený motor při teplotách kolem nuly by měl mít asi 1100 ot za min.Když sešlápnu plyn abych se kolem 1100 otaček pohyboval,motor má zvuk uplně super a už mi to nepřipadá,jako kdyby běžel na tři válce.Když sešlápnu plyn ještě víc,tak třeba kolem 3000 ot za min,tak má snahu se zase dusit. Ale jakmile se motor zahřeje,asi do pěti min,nevim vůbec o ňákym problému problému a vše je super.Kvůli tomu jsem už měnil svíčky,teplotní čidlo,hadici u sání před klapkou,protože přepad od oleje mi ji rozlepatal a měl jsem tam malou díru.Myslim si,že by pomohla nová klapka,ale není to zrovna levná záležitost,tak se chci ještě poradit s váma,jestli nemáte ňákou svojí zkušenost.Díky moc za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“