Špatný studený starty 1.8T

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od Jethro »

co pro usnadnění startu přidat trochu velfobinu do benzínu.zmrzlé krystalky jsou svinstvo...

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Díky, jinak baterkou to není teda. Zase jsem to nahrál, tak sem dám zas video a jinak mi tam naskakuje symbol jak kdyby bylo málo chladící kapaliny. To jsem sem zapomněl napsat, od té doby co jsme dolili to na mě bliká, ale vždycky chvilku a při prvním startu, než vyjedu ze dvora před barák. A dělá to aji dokonce myslím od té doby co začaly ty problémy se startem.



Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od DworiBak »

zkus dvakrát zapnout zapalovaní,vždy počkat až zhasnou kontrolky aby se natlačil dostačující tlak benzínu do lišty,bzučí ti čerpadlo když otevřeš dveře :?:

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Tak jsem to zkusil a nemá to vliv, je to stejný jak když to načtu jednou, takže to prostě chytne až na druhej pokus. Ale ted jsem prolízal forum a bude to nejspíš čidlo teploty, je to tu několikrát jak jsem viděl. A pokud to je bez problému vždycky na druhej pokus , nekucká to a nic podobnýho nedělá, tak je to to čidlo podle toho co jsem tu četl, takže ho už mám objednaný a jsem zvědavej. Jinak to čerpadlo jsem neslyšel ,ale to jsem neslyšel nikdy teda snad. :)

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Jelikož je dnes tak nějak nejteplejší den za poslední 2 týdny asi, tak jsem schválně šel zkusit nastratovat po dvou dnech a chytlo to uplně hned bez problému, což teda znamená, že je to náchylný na mráz. Čekám až mi dojde to čidlo, ale i tak jsem rád, protože když to je náchylný jen na velkej mráz, tak bych to čerpadlo a podobně mohl vyloučit snad :D No každopádně mě to potěšilo fest, že to tak pěkně chytlo zase a popravdě jsem to ani nečekal, takže mi to hned zlepšilo náladu, ale už mlčím, abych to nezakřikl :mrgreen:

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od Gixxer »

zmer si baterku pri startu na kolik pada voltu ... jestli to spadne hodne tam bud kvuli baterce ze je spatna a nebo kvuli starteru ze ma velkej odber , to muze byt taky celej problem
.

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Tou baterkou si myslím že to není, protože jsem ji dobíjel a nabila se dost podle nabíječky a navíc bych to poznal i za tepla aspoň částěčně podle mě, ale teď to chytá v pohodě (čidlo jsem ještě neměnil), každopádně možný je všechno a určo to přeměřím. Díky díky :)

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od Gixxer »

zmer to ale az bude zima a ne kdyz to chyta normalne , jinak nepoznas nic :)
.

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Jasný šéfe :D pak sem napíšu kolik to dává až zas příjdou mrazy a pokud nepomůže to čidlo:)

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Nějaký promazaný tady :mrgreen: Jinak jsem koupil to čidlo, ale koupil jsem zelený a zjistil jsem, že tam mám modrý tak paráda:D A pro jistotu jsem koupil dvě, tak kdyby někdo sháněl zelený čidlo, tak prodám :D

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

:lol: pravidla no :? :D

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od Gixxer »

jo jenze furt rikajou ze kdyz nekdo hleda neco tak ho to nebavi cist , tak at si to necte , obvykle stejne to nikdo nehleda a zalozi druhy tema , tak nechapu proc my bysme se nemohli pobavit o trochu necem jinacim , dyt se furt bavime o tom aute a o tom motoru , tak co bylo spatne ted by me zajimalo
.

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Já vím no, to by jsme furt přecházeli z tématu do tématu, takhle to bylo aspoň pohromadě :) A špatně asi to, že jsme se nebavili o studených stratech :D No nenaděláme nic, taky jsem se divil, že je to vše pryč.

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od Gixxer »

nekdy fakt premyslim proc tu chodim
.

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od R@ZOR »

Kamarad ma taky problem s 1. startem v mrazech na 1.8T. Sice mu to chytne hned, ale zakolisa volnobeh, zacne se to jakoby hadat a zase chcipne. Nekdy az na po 3. pokus se to ustaly a volnobeh drzi. Cim by to mohlo bejt? Cidlo chladici kapaliny menil, svicky taky, baterka ok.
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“