1,4 vysoká spotřeba mot.oleje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 vysoká spotřeba mot.oleje

Příspěvek od Gixxer »

pises ze ti to chcije u merky a nemas jenom zacpanej odfuk z motoru ?? a kvuli tomu to hazi olej nekde kolem merky??
.

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 vysoká spotřeba mot.oleje

Příspěvek od havajisco »

A nechtěli tě ti vych.an.i z Porsche Smíchov jen pořádně natáhnout? Ne že bych je znal, u starýho auta na značkový servis kašlu. U mýho G4 1.6 SR jsem měl podobný problém. Píšeš, že to máš potečený kolem měrky a olej ve filtru. Počítám že u 1.4 16V to bude podobné jako u mě, tzn. mezi vzduchovým filtrem a škrtící klapkou je plastový díl ( trubka ) na kterou je napojený výdech ( odvětrávání klikovky ). U toho výdechu by měla být membrána a ta bývá po letech od oleje rozleptaná a tudíž nefunguje. Zkus tu plastovou trubku sundat. Je možné že se ti i ulomí ten výstupek pro výdech, jako u mě. Jestli jo, kup novou a bude to OK. Na můj motor vyšla na 1000 Kč ( kupovaná ve Škoda - na octavii), na tvůj by mohla pasovat z fabie ( nebo to není skoro stejný motor?). Omrkni to a uvidíš. Problém byl stejný, kontroloval jsem olej po cca 14 dnech od koupě a ouha, skoro na suchu a motor potečený okolo toho výdechu. Tak mnoho zdaru.

Uživatelský avatar
DonSalieri
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: 1,4 vysoká spotřeba mot.oleje

Příspěvek od DonSalieri »

Co to tady melete za bludy, ze se nesmi dolit do oleje SAE 5W40 olej 10W40...Klidne se tam muze dolit i 15W40 pokud bude plnit pozadovane specifikace, urcite se nic nestane, oleje jsou mezi sebou misitelny.. Idealni to neni vzdy je lepsi dolit co je uz v motoru, ale skodit to rozhodne nemuze...Jinak taky nepocitej s tim, ze by 10W40 snizila takhle velkou spotrebu oleje, za provozni teploty jsou oleje 5W40 a 10W40 stejny, tedy stejne viskozity..Zkus vymenit gufera ventilu nebo aspon pouzit Valvoline Maxlife- treba spotrebu snizi je na to delanej..
VW Passat Variant 1.9TD
Pár BMW

GOLF10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 10.11.2008 13:43

Re: 1,4 vysoká spotřeba mot.oleje

Příspěvek od GOLF10 »

Jak to tady pročítám tak vidím ,že 4 golfy na benzín mají problémy se spotřebou oleje.Taky jsem chtěl přejít do 4 ,ale raději dojezdím tu mojí 3.Taky mi to žralo trochu oleje tak 0,5l na 1000 km.Tak jsem si vyměnil gufera (auto z roku 96)na ventilech za 130 Kč a je to zase v pohodě.Byly už docela ztvrdlí.A motor se dá spravit na koleně doma.Kolik to má najeto tomu tak nevěřím na tacho 190 000km.A motor běhá jako hodinky.Akorát nalít 10W40.
ex.Fiat Punto 1,2 LPG HL Propan nákupní taška
ex.Škoda Fabia combi 1,2HTP LPG BRC P&D
ex. VW Caddy 1,4 2008 LPG
Škoda Roomster 2015,1,4 16 V Ambiente LPG BRC
CITROEN BERLINGO XTR 1,5 96 kW 8 AT

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: 1,4 vysoká spotřeba mot.oleje

Příspěvek od Sonny »

[quote="avalancheno1"]Přesně jak píše skrat.. Do těhle motorů pětka olej ztrácí význam. Je to převrtanej motor z favorita s jinou hlavou....

To jako myslíš vážně že je to puvodně motor z fanouša?? :lol: :lol: Ve fábce máš ten 16V taky a to je origo VW ne? stejně jako v G4.
Každopadně ty benzíny z koncernu asi nebudou žádná hitparáda jak tak všude čtu a slyším :roll: Taky mám problémy.

danito54
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.04.2013 19:25

Re: 1,4 vysoká spotřeba mot.oleje

Příspěvek od danito54 »

:yahoo: To klepání mi můj golf dělá taky,po výmeně oleje to nepřestalo takže jsem si myslel že to dělají hydroštely že jdou prostě na sucho tak jsem sundal vanu abych vyčistil sací koš,, :fool: ve vaně jsem objevil válečky z jehličkových ložisek nevíte někdo kam patří ?

marenahubata
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.09.2016 17:37

Re: 1,4 vysoká spotřeba mot.oleje

Příspěvek od marenahubata »

panove jsem tady novy tak nevim kde se poptat na muj problem.golf IV nekdy po nastartovani mi zustane svitit kontrolka ESP jk mile vypnu motor a po chvili oprt nastartuju tak zhasne.1.4 16v.nevito co stim.diky za normalni odpovedi

Uživatelský avatar
counterct
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 08.11.2011 15:53

Re: 1,4 vysoká spotřeba mot.oleje

Příspěvek od counterct »

Taky mi golf občas žere olej. Všiml jsem si, že to je většinou když brzdím často motorem a poté se objevuje bílý dým za autem.
To pak olej dolejvám často. Teď jezdím na neutrál místo toho a olej jsem zatím nedolíval. Ale zase brzdy dostávají záhul. Čím to může být a co řešit?
VW Passat 2.0TDi (103kW)2013 DSG a RNS315

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: 1,4 vysoká spotřeba mot.oleje

Příspěvek od noxik600 »

Když brzdíš motorem, tak ve válcích nejsou takové tlaky jako při zapalování směsi, proto teoreticky má olej menší odpor dostat se do válců, kde se hromadí a jakmile přidáš plyn, začne se spalovat.

Řešil bych olej - 10w-40, potom pístní kroužky a gufera ventilu.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: 1,4 vysoká spotřeba mot.oleje

Příspěvek od Graun »

Když brzdíš motorem tak se vytváří podtlakový efekt, který nasává olej do válců přes netěsné gufera na ventilech a zapečené pístní kroužky. Ten efekt je o to vyšší čím jsou více ztvrdlé gufera. Jsem přesvědčen o tom, že ten nesmyslný long life cyklus výměny oleje (2 roky/30tis km) těmto komponentům nesvědčí a proto to začne brát olej dříve. Navíc se tvrdí, že životnost píst.kroužků je 200tis km.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“