Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1,4 vysoká spotřeba mot.oleje
PříspěvekNapsal: 16.12.2010 07:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1347

pises ze ti to chcije u merky a nemas jenom zacpanej odfuk z motoru ?? a kvuli tomu to hazi olej nekde kolem merky??

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 17.12.2010 13:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

16.10.2010

118

Břeclavsko/Brno

A nechtěli tě ti vych.an.i z Porsche Smíchov jen pořádně natáhnout? Ne že bych je znal, u starýho auta na značkový servis kašlu. U mýho G4 1.6 SR jsem měl podobný problém. Píšeš, že to máš potečený kolem měrky a olej ve filtru. Počítám že u 1.4 16V to bude podobné jako u mě, tzn. mezi vzduchovým filtrem a škrtící klapkou je plastový díl ( trubka ) na kterou je napojený výdech ( odvětrávání klikovky ). U toho výdechu by měla být membrána a ta bývá po letech od oleje rozleptaná a tudíž nefunguje. Zkus tu plastovou trubku sundat. Je možné že se ti i ulomí ten výstupek pro výdech, jako u mě. Jestli jo, kup novou a bude to OK. Na můj motor vyšla na 1000 Kč ( kupovaná ve Škoda - na octavii), na tvůj by mohla pasovat z fabie ( nebo to není skoro stejný motor?). Omrkni to a uvidíš. Problém byl stejný, kontroloval jsem olej po cca 14 dnech od koupě a ouha, skoro na suchu a motor potečený okolo toho výdechu. Tak mnoho zdaru.

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 17.12.2010 18:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

205

Prostějov

Co to tady melete za bludy, ze se nesmi dolit do oleje SAE 5W40 olej 10W40...Klidne se tam muze dolit i 15W40 pokud bude plnit pozadovane specifikace, urcite se nic nestane, oleje jsou mezi sebou misitelny.. Idealni to neni vzdy je lepsi dolit co je uz v motoru, ale skodit to rozhodne nemuze...Jinak taky nepocitej s tim, ze by 10W40 snizila takhle velkou spotrebu oleje, za provozni teploty jsou oleje 5W40 a 10W40 stejny, tedy stejne viskozity..Zkus vymenit gufera ventilu nebo aspon pouzit Valvoline Maxlife- treba spotrebu snizi je na to delanej..

PříspěvekNapsal: 05.01.2011 20:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.11.2008

319

Jak to tady pročítám tak vidím ,že 4 golfy na benzín mají problémy se spotřebou oleje.Taky jsem chtěl přejít do 4 ,ale raději dojezdím tu mojí 3.Taky mi to žralo trochu oleje tak 0,5l na 1000 km.Tak jsem si vyměnil gufera (auto z roku 96)na ventilech za 130 Kč a je to zase v pohodě.Byly už docela ztvrdlí.A motor se dá spravit na koleně doma.Kolik to má najeto tomu tak nevěřím na tacho 190 000km.A motor běhá jako hodinky.Akorát nalít 10W40.

PříspěvekNapsal: 05.01.2011 23:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.06.2010

302

Brno

[quote="avalancheno1"]Přesně jak píše skrat.. Do těhle motorů pětka olej ztrácí význam. Je to převrtanej motor z favorita s jinou hlavou....

To jako myslíš vážně že je to puvodně motor z fanouša?? :lol: :lol: Ve fábce máš ten 16V taky a to je origo VW ne? stejně jako v G4.
Každopadně ty benzíny z koncernu asi nebudou žádná hitparáda jak tak všude čtu a slyším :roll: Taky mám problémy.

PříspěvekNapsal: 01.06.2013 23:23 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

08.04.2013

1

:yahoo: To klepání mi můj golf dělá taky,po výmeně oleje to nepřestalo takže jsem si myslel že to dělají hydroštely že jdou prostě na sucho tak jsem sundal vanu abych vyčistil sací koš,, :fool: ve vaně jsem objevil válečky z jehličkových ložisek nevíte někdo kam patří ?

PříspěvekNapsal: 28.09.2016 17:50 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

28.09.2016

1

panove jsem tady novy tak nevim kde se poptat na muj problem.golf IV nekdy po nastartovani mi zustane svitit kontrolka ESP jk mile vypnu motor a po chvili oprt nastartuju tak zhasne.1.4 16v.nevito co stim.diky za normalni odpovedi

PříspěvekNapsal: 23.10.2016 20:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.11.2011

100

Taky mi golf občas žere olej. Všiml jsem si, že to je většinou když brzdím často motorem a poté se objevuje bílý dým za autem.
To pak olej dolejvám často. Teď jezdím na neutrál místo toho a olej jsem zatím nedolíval. Ale zase brzdy dostávají záhul. Čím to může být a co řešit?

PříspěvekNapsal: 29.10.2016 21:24 
Závodník
Závodník

Hodnost:

Závodník

29.01.2016

171

Když brzdíš motorem, tak ve válcích nejsou takové tlaky jako při zapalování směsi, proto teoreticky má olej menší odpor dostat se do válců, kde se hromadí a jakmile přidáš plyn, začne se spalovat.

Řešil bych olej - 10w-40, potom pístní kroužky a gufera ventilu.

PříspěvekNapsal: 29.10.2016 21:42 
Řidič
Řidič

Hodnost:

Řidič

21.06.2016

192

Nový Jičín

Když brzdíš motorem tak se vytváří podtlakový efekt, který nasává olej do válců přes netěsné gufera na ventilech a zapečené pístní kroužky. Ten efekt je o to vyšší čím jsou více ztvrdlé gufera. Jsem přesvědčen o tom, že ten nesmyslný long life cyklus výměny oleje (2 roky/30tis km) těmto komponentům nesvědčí a proto to začne brát olej dříve. Navíc se tvrdí, že životnost píst.kroužků je 200tis km.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]