Lambda a Climatronic

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od bifur »

Bohatost zmesi a teda aj spotrebu ti ovplyvnuje iba lambda pred katom. Lambda za katom je iba na kontrolu katu. A na co sa nas pytas otazku na ktoru nikto nemoze vediet odpoved? Natankuj plnu, vyjazdi, natankuj plnu znovu a vyrataj spotrebu. Potom to budes vediet na 100%. Nic v zlom, len proste na tu tvoju otazku sa neda odpovedat, lebo nevieme v akom stave mas zvysok motora, ake trasy jazdis a akym stylom jazdis..
Inak drzim palce nech ti to dlho jazdi v poho a za co najmenej..

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od Shorty »

Zdar, hele sory, že se sem cpu, ale svítí mi kontrolka emisí a Vag vypisuje 2 chyby:
17604 - rada 1 -sonda 1: topny okruh Elektricka zavada
P1196 - 35-00 - -
17591 - Lin.lambdasonda/referencni napeti Zkrat na plus
P1183 - 35-10 - - - Sporadicky

Když to vymáznu, tak se to objeví znova pokud vytočím motor nad 1500-2000 rpm. Auto jsem zvednul a zadní lambda vypadá v pohodě (neporušený kabely), k tý přední jsem se vůbec nedostal. Auto jezdí úplně normálně, motor neškube, nesmrdí, nečoudí to. Spotřeba vypadá stejně (nemám palubák, tak to po městě moc nepoznám). Motor 1.6 16V BCB, rv. 02.
Nevíte co s tim? Neřešil bych to, kontrolka lambdy svítí nebo svítila někdy asi každýmu, ale za 2 týdny jdu na emise a bojím se, že neprojdu. Za každou radu budu vděčný. Díky a mějte se.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od Shorty »

Sice vím, že tu vedu monology, ale ta lambda mě nějak furt zlobí. Byl jsem si jen tak zkusit jedny emise a na nich dobrý a na druhých to vyhazovalo prý nesmyslná čísla. Při jízdě ta kontrolka občas zhasne (třeba po půl hodinové jízdě na dálnici a pak zastavení)a hlásí to jen sporadické chyby. Asi to bude ten výhřev, protože když to nakopnu studený, tak se pak kontrolka zase rozsvítí. Bůra za opravu se mi teda dát nechce, ale zase nechci oddělat kat, tak to asi zrealizuju no :-(
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Lambda a Climatronic

Příspěvek od Shorty »

Hele nezkoušel tam někdo šoupnout místo origo bosch sondu NGK, nejspíš by tam pasoval typ LZA11-V4, jak mi napsali z elitu. Bude to mít i stejný konektor a kabeláž?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“