Vyčerpání nádrže - kolik zbyde když paliv.č. už nebere

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Vyčerpání nádrže - kolik zbyde když paliv.č. už nebere

Příspěvek od sapik88 »

Čau, hledal jsem, ale nenašel, asi to tu ještě není, můj problém spočívá ve vyčerpání nádrže.
Chci se zeptat, jestli když palivo vyčerpám pomocí čerpadla, že na pojistkovku připojím + z baterky, a počkám až se to vyčerpá, tak jestli čerpadlo vycucne nádrž do sucha, nebo něco na dně zůstane, případně kolik?
Jde mi o to, že budu na diplomku měřit benzín a pak E85, a i v "Jak na to" radí tento způsob vyčerpání, tak jestli to bude do dna, nebo tam něco zůstane, a dle toho kolik, tak bych to pak řešil buďto ostřikovačem na stěrače nebo nějak, ale pohodlnější by bylo, kdyby čerpadlo vzalo vše.
Dík za radu, kdyby nikdo nevěděl, tak bych to musel otestovat apak otevřít nádrž a mrknout,... jedná se o golfa =) ale to by mělo být jedno
Naposledy upravil(a) sapik88 dne 19.01.2011 22:29, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčerpání nádrže - rada

Příspěvek od vw-mm »

Tak to je zajimavy :) a to chces jen tak vycucnout a pak to vratit? Ja jsem pred 2ma dny zazil taky sok, ohledne nadrze. V hodonine jsem natankoval do plnyho ujel jsem 215,5 km Na slovensko a z5 do Brna a nadrz mi ukazuje porad uplne naplno 1/1 a jeste trosku vic.no je pravda ze jsem jel mezi 80 - 90 km/h aby se mi to nerozpadlo. Me by zajimalo kolik je ta rezerva jestli je to opravdu tech max 7L nebo 6,8L. Chtel bych vedet jestli je to mereni paliva v nadrzi presny aspon od rezervy... aby to nebyly treba 3L
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Vyčerpání nádrže - rada

Příspěvek od sapik88 »

no jen tak vycucnout, odměřím výkon,spotřebu, emise atd na natural 95, pak vyčerpat nádrž, nalít E85 a měření opakovat, auto to bude jednoho klubáka, co to má přerobený an etanol,... a jde mi oto, jestli kdyz rozpojim soustavu u paliv. filtru, a pustím na čerpadlo + a nechám to vyčerpat, tak jak to je řešený, jestli tam jeste neco zbyde, abudu to muset podle mnozstvi dovycerpat (aby ten etanol nebyl moc redenej benzinem, chci ho co nejcistsi) a nebo to vycucne dosucha,....

jinak kolik j epresne rezerva netusim,.... to by se tím taky dalo zjitit :-D pokud bude dost casu, tak to zkusim zcekovat pri mereni,...
a jestlis natankoval plnou az po hrdlo povrch, co to dalo, tak je mozny ze by to ukazovalo plnou,... ale na takovou vzdalenost nevim, to ti vzalo takovejch 14 l +- bych si tipl,a ot uz by ti melo ukazat,.... spis jestli jaks to mel plny se nesekl plovak =)

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčerpání nádrže - rada

Příspěvek od vw-mm »

Jinak myslim ze si se pustil do hodne dobre veci s tim odmerovanim,Nadrz je prej 55L a kdo vi kolik se vejde do hrdla k nadrzi, nebo hadickama k motoru. Doufam ze nam to sem pak zverejnis :)
Ja mam letos v planu jet strecku 880km tam a 880 km z5 tak si chcu skusit, spotrebu a dojezd na nadrz. Je to muj takovej mensi pokus.Rychlost bude zaviset na dopravnich znackach jinak 80-90 km/h 98% dalnice, skusim to odjet na palivu OMV CARRERA 100, E85 Ethanol tech 85 ve znaku je oktanove cislo ???
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Vyčerpání nádrže - rada

Příspěvek od sapik88 »

nn, to je že je to směs etanolu, 85% etanolu, 15% benzínu N95

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Vyčerpání nádrže - rada

Příspěvek od sapik88 »

jinak nikdo neví, jestli čerpadlo vycucne nádrž do sucha?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vyčerpání nádrže - rada

Příspěvek od majrek001 »

carrera 100 ma 98 oktanů a ethanol 85 by měl mít kolem 105oktanů a pak třeba carrera 95 ma už myslím 95.. aby ti to ten motor nesežralo do 1.6 SR (8v) by měl přijit natural 95 a 1.6 16v natural 98 (náhrada 95)..

a ohledně ukazetele nádrže, co jsem vypozoroval, tak podle mě to moc přesný není, protože když dáš plnou tak do půlky to ubývá pomalu a jak se to dostane pod půlku tak to ubývá rychle, ale to je nejspíš dáno tvarem nádrže
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Vyčerpání nádrže - vycucne čerpadlo nádrž do sucha?

Příspěvek od sapik88 »

jojo, to je možný, s tím ukazatelem, jen tu byl dotaz kolik l je "skutečně" rezerva, tak pokud bude čas, tak to zkusím zjistit,.... spotřebu při měření budu měřit průtokoměrem,....

jinak auto není moje na etanol, ale určitě by to vadit nemělo, těch pár oktanů navíc, má to oficiální přestavbovou sadu i s jednotkou, která upravuje dávku paliva, žádný lití půl napůl do nádrže, nebo jen tak to tam lít,.... jsem zvědavej, co z toho vyleze,... měřit to budu . února =) doté doby budu muset pozařizovat ještě nejaký věci,..

Ale to o co mi jde pořád nezodpovězeno, !!!!!! když vyčerpám palivovým čerpadlem co je origo v nádrži to co tam bude, dokud to nebude nasuchu, a otázka, když už čerpadlo čerpat nebude, bude andně nádrže nějaký palivo? pokud jo, tak cca kolik? =)

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Vyčerpání nádrže - vycucne čerpadlo nádrž do sucha? ví někdo

Příspěvek od DworiBak »

samo sebou že tam nějakej zbytek zůstane,jelikož sací koš od čerpadla neleží uplně na dně

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Vyčerpání nádrže - vycucne čerpadlo nádrž do sucha? ví někdo

Příspěvek od sapik88 »

no, jde mi o to kolik, ale 25 mám poslední zoušku, tak to otestuju, byčerpám co půjde a mrknu dovnitř, jak to tam vypadá,... =)

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčerpání nádrže - vycucne čerpadlo nádrž do sucha? ví někdo

Příspěvek od DOLLYm »

Dle mého názoru do úplně dosucha nikdy palivovým čerpadlem nevycucneš, vždycky tam něco zůstane.. Nemám s tím zkušenosti přímo u Golfa, ale u jiného auta mi zůstali v nádrži cca 3l paliva, který jsem vyléval po demontáži nádrže, když jsem jí sundaval kvůli vyčištění.. Takže si budeš muset pomoct buď jiným čerpadlem nebo pokud chceš absolutní sucho, tak demontáží z vozu a vylití.. Což asi není úplně nejlehčí práce, protože jestli dobře tuším, tak musí jít dolů zadní náprava..

Ale jak říkám, nemám s tím zkušenosti u Golfa, třeba je to jinak..

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Vyčerpání nádrže - vycucne čerpadlo nádrž do sucha? ví někdo

Příspěvek od sapik88 »

jo, jasný, to by z časovejch důvodů bylo blbý, to bych raděj vycucl čerpadlem na ostřikovače, aby to bylo tak nějak šistý, a nebylo to moc naředěný benzínem, pak by to bylo celkem zkreslený,... ono už nějaký 2 litry sou dost,... takže z toho plyne že to otestuju na svojem autě, vyčerpám co půjde, apak zkusím ječtě zbytek tím na ostřikovače, kolik tam toho bude...

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčerpání nádrže - vycucne čerpadlo nádrž do sucha? ví někdo

Příspěvek od DOLLYm »

A co kdybys třeba (a nekamenujte mě, pokud se vám to bude zdát jako nesmysl) udělal jinou nádrž třeba v kufru, kam bys měl dobrej přístup a mohl jí po použití dosucha vylít? Něco podobnýho už jsem dělal, ale u auta, kde nebylo pal čerpadlo, takže by to dalo trochu práce, ale výsledek by byl dokonalej :)

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Vyčerpání nádrže - vycucne čerpadlo nádrž do sucha? ví někdo

Příspěvek od sapik88 »

no, neříkám že mě to nenapadlo, z nějakýho "externího zdroje" to čerpat, ale bylo by zapotřebí prodloužit eltriku k čerpadlu a prodloužit hadici od čerpadla, a to by byl další přechod navíc, další odpory v palivové soustavě, a bylo by to prostě celkově složitější jak vycucnout tu nádrž třebas tím motorkem od ostřikovačů, když bude nejhůř, pokud by tam zbyl třeba litr tak bych to neřešil, hodil tam 10 etanolu, a vycucl ještě jednou, a bylo by to to c by tam zbylo už většina etanolu,analít tam naměření, tak by to bylo už celkem v pohodě, zjistím kolik tam zbyde, a podle toho se rozhodnu jestli to dovyčerpám, nebo jen zředím a yvcucnu ještě jednou.

jinak mimo mísu, neví někdo z hlavy, jakej je průměr na palivovým filtru? jakou na něj budu potřebovat hadičku? budu u něj dělat odbočku na ten průtokoměr =)

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčerpání nádrže - kolik zbyde když paliv.č. už nebere

Příspěvek od DOLLYm »

Nene, právě že naopak, vysušení nádrže by bylo právě jednodušší, po testu bys nádrž vyndal z kufru a vylil, takže by byl obsah zbylého paliva nulový..

Ale samozřejmně máš pravdu s tím, že by se musela prodlužovat elektrika a hadice, což by byla komplikace..

Záleží, jak moooc čistá chceš mít jednotlivá paliva :D :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“