GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

Zdravím, včera se mi stalo u GIV několikrát, že když jsem zařadil 4.rychlostní stupeň, tak mi kvalt úplně vypadl do neutrálu (i když jsem neměl zmáčklou spojku)...nevíte čim by to mohlo být a kolik by stála oprava? doufám, že to neni na výměnu celé převodovky :( ....stalo se mi to po tom, co jsem nechal vyměnit převodovkový olej (protože mi tam před tím šel pro změnu špatně zařadit 3.kvalt)...tak nevim, jestli to s tim má co dočinění nebo ne

díky za rady!
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od GOLFÁK »

A dělá ti to při zátahu nebo při jízdě z kopce.Když ste ten olej měnili nebylo něco v oleji (kovové piliny).Co vůle v řazení.

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

mně připadá, že to dělá hlavně při zátahu...ale zaměřim se na to a prozkoumám to přesně kdy to dělá
olej jsem si nechal měnit v servise a nikdo nic neřikal, že by bylo v nepořádku nebo něco v oleji...vůle v řazení mi nepřijde, že by byla...nebo nevim přesně, co si pod tim představit...
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od GOLFÁK »

Tou vůlí myslim jestli nemá vakl řadící páka.Ještě mě napadlo,co silentbloky nemáš nějakej prasklej.Může se stát,že když je prasklej,tak motor je k jedný straně nahnutej a potom se změněj dráhy v řazení mezi převodovkou a řadičkou.

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

mně připadá, že všechno ostatní je tak, jak má být nebo aspoň jak bylo před tim (btw. jak poznám prasklej silent blok)?

sorry, že se ptám jak tele, ale je to moje první auto, mam ho krátce, takže se s nim pořád seznamuju....asi s tim budu muset zajet do servisu, ale právě před tim jsem se chtěl zeptat na vaše názory, mam špatný zkušenosti s autorizovanýma servisama a nechci, aby mi řekli, že musej vyměnit celou převodovku, přitom by se dala vyměnit jenom jedna součástka nebo tak....
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od falko1983 »

GTI má lanovody od řazení co vím tak by se dráhy změnit neměly.Daly ti do převodovky origo vw olej s přesnou specifikaci pro tvojí převodovku?Třeba 1.4 a 1.6 mají převodovky citlivý na olej.Prasklej silentblok poznáš jednoduše vem za motor a silou s ním zacloumej, neměl by se skoro hnout jen trochu žádný velký výkyvy.
VW GIV 1.6 16V

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

podle servisu je tam origo...ale jestli ho tam dali opravdu, to asi těžko poznám...silent blok je podle mě v pohodě, začalo to dělat až po výměně toho oleje a fakt si myslim, že to dělá hlavně v otáčkách při záběru...když řadim z 3. na 4 ve vyšších otáčkách tak to většinou vypadne (hned po přeřazení)...v nízkých otáčkách to nedělá
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od xerxes »

pokud ti ti začlo dělat po výměně oleje tak určitě dali origo olej který má dobré mazaci schopnosti takže bud dát jiný hustší olej ale zas to není moc dobré pro synchrony v převodovce

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

je to zvláštní...nechám si vyměnit olej, protože jde blbě zařadit trojka a potom, co je olej vyměněnej, tak jde trojka dobře a zas je problém se čtyřkou...aby se nestalo, že když tam nechám dát olej s vyšší hustotou, nepůjde tam dát třeba pětka nebo se to vrátí zase k tý trojce :lol: :kap:
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od GOLFÁK »

Zkus ještě ten olej.A pak už jenom to nejhorší,převodovku ven.

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

tak koukám, že mam jedinou možnost zkusit ten olej...výměny převodovky jsem se fakt bál
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak výměna převodovky,to snad nebude potřeba.Záleží na tom co sní bude.Prodávaj se i díly do ní.Pak už bude rozhodovat co vyjde levnějš,jestli celá převodovka u který nebudeš mít jistotu jak na tom je,jako u jakýhokoliv jetýho dílu.Nebo díl do ní.

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

tak jsem se definitivně utvrdil v tom, že to dělá jenom ve vyšších otáčkách....když jedu v klidu a řadim v nízkých otáčkách, tak to tam zůstane...jinak jsem si všiml, že když řadim na tu čtyřku, tak se ta páka po povolení spojky tak nějak zatřepe zepředu dozadu a to pak způsobí, že kvalt vypadne...když řadim v nízkých otáčkách, tak se páka zatřepe málo a nestačí to na to, aby kvalt vypadl..
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od falko1983 »

Podívej se na lanovody a na ty pružinky na konci u převodovky jestli nejsou nějak poškozený nebo zatuhlý.
VW GIV 1.6 16V

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

dneska jsem byl v autorizovanym servisu, řikali mi, že prý se bude muset vyndat celá převodovka a přeštelovat nějaký pérka, kuličky atd... v převodovce, že to není náročný na materiál ale na práci a předpokládaná cena opravy cca 15-20tis :( :evil: :roll:
prý by to mohlo být způsobý tim novym olejem, ale že dřív nebo pozdějc by to začlo dělat stejně...
takže co byste poradili teď, jsem student, jen tak vypláznout 20litrů nemůžu...nevíte někdo o někom, kdo by byl schopný tu opravu udělat levnějc? nějakýho spolehlivýho, šikovnýho neautorizovanýho opraváře....
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“