1.6 SR otáčky

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

georgelahvac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 20.11.2010 19:32

1.6 SR otáčky

Příspěvek od georgelahvac »

zdarec mam golfa 1,6 sr muzu se zeptat jak je trubice od skrtici klapky k airboxu, vede z ni kratka hadice pod vicko na olej k cemu tam slouzi, mam uz delsi problem s otackama motoru jsou mezi 1000- 1200, nekdy, obcas jsou v normalu(skrtici klapka vycistena a zakladni nastaveni delano nekolikrat, ale nepomaha), hadice je poskozena ale zaizolovana, kdyzjsem obcas shodil tu trubici ze skrtici klapky byla zanesena od oleje, tak jsem tu hadici k vicku od oleje zaslepil, ted kdyz se na to mrknu vsechno je ciste az a to ze kdyz otevru vicko od oleje mam tam zkondezovanou vodu je to normalni? :roll: :lol: Dale uz jsem vymenil asi 4 cidla chladici kapaliny, termostat a budiky mi neustale ukazuji 0 stupnu nekdy obcas se mi to vyhoupne na tech 40 stupnu, kdyz jsem s tim byl na vagu napsalo mi to teplotu kolem 90 takze je chyba nejspis uplne nekde jinde....? 8O jinak chybu i to hodi akorat na hALLUV snimac polohy vakoveho hridele a lambdu, spotrebu mam kolem 10... kdyz jsem s tim jezdil pripojeny k vagu psalo mi to 5,5 litru za hodinu... co s tim autem delat? nechce se mi to davat do srotu, dobre se v nem soulozi :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) georgelahvac dne 03.02.2011 14:51, celkem upraveno 1 x.

Mikkee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.02.2010 09:37

Re: golf 1,6 sr dela si ze me pr**l :-)

Příspěvek od Mikkee »

Třeba si ho zničil právě tím souložením :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nebo bych zkusil vyměnit ten snímač vačky :wink:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: golf 1,6 sr dela si ze me pr**l :-)

Příspěvek od bifur »

Ad 1 - vymen cidlo teploty chl. zmesi.
Ad 2 - vymen cidlo otacok vacky - to by mohlo sposobovat posklbavanie a vypadky za jazdy - ak nic take nepozirujes, tak skus este nechat.
Ad 3 - vymen lambdu, preto mas vysoku spotrebu a moze to sposobovat aj to kolisanie otacok.
Ad 4 - spriechodni tu hadicku co si zaslepil, v podstate si mu zapchal cast odvetravania klukovky. Ta emulzia na viecku moze byt sposobena aj tym zaslepenim, ale aj zimou ak jazdis kratke trasy..
Zacal by som lambdou a tou hadickou, a rovno aj to cidlo teploty - u nas stoji cca 10 €. Ak budes pozorovat este nejake blbosti v zatahu, tak aj to cidlo na vacke..

georgelahvac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 20.11.2010 19:32

Re: golf 1,6 sr dela si ze me pr**l :-)

Příspěvek od georgelahvac »

myslis ze to cidlo muze byt opet spatne? mam ho tam zhruba mesic uz je nekolikate, je to origo) ale tak zkusim to i s tou hadici. Tu lambdu nevim kterou presne menit jsou tam dve jedna pred katalyzatorem a jedna za, nejde ji jeste nez bych ji menil zkontrolovat pres vag( pres hodnoty) ??
Naposledy upravil(a) georgelahvac dne 03.02.2011 14:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: golf 1,6 sr

Příspěvek od bifur »

Sorry, nevsimol som si ze si cidlo uz niekolko krat menil. Vyzera to ze mas niekde prerusene vedenie co ide do budikov. Ak to v rj motora cez VAG ukazuje dobru teplotu tak to neries. Lambdu cez VAG skontrolujes, ale iba zhruba. Lambda musi minimalne 2 krat za sekundu zmenit hodnotu. Ak meni menej casto alebo dava linearny signal, je vadna. Spotrebu a vykon ovplyvnuje lambda pred katom. Lambda za katom len strazi funciu katu a samozrejme aj prvej lambdy (ked uz prva reguluje zle a dava moc bohatu alebo chudobnu zmes, tak to druha spozna a hodi chybu). Takze menit treba pred katom..

georgelahvac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 20.11.2010 19:32

Re: golf 1,6 sr

Příspěvek od georgelahvac »

tak ja se na to dnes odpoledne mrknu, no snad bych ji menit nemusel....

Respi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.03.2011 17:00

Re: golf 1,6 sr

Příspěvek od Respi »

Zdravim,
chci se zeptat,jestli tenhle golf má v sobě turba a jestli je dobrý si na něm udělat Blow Off...?
Máte někdo s tím zkušenosti tady?
Kdyžtak piště rady ;)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: golf 1,6 sr

Příspěvek od srotty »

Respi píše:Zdravim,
chci se zeptat,jestli tenhle golf má v sobě turba a jestli je dobrý si na něm udělat Blow Off...?
Máte někdo s tím zkušenosti tady?
Kdyžtak piště rady ;)
To si snad děláš pr**l ,ne :laugh: Ty jsi někdy viděl Golfa 1,6 benzin s turbem :?:

Respi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.03.2011 17:00

Re: golf 1,6 sr

Příspěvek od Respi »

Neviděl...
Sorry,každej jednou nějak začínal ;)
Jinak mám jiný otázky...
Dělal jste si někdo v autě sportovní vzduchový filtr,pružný potrubí k filtru,sportovní vzduchový filtr nebo sportovní oddechový filtr?
Změní to opravdu točivý moment a výkon?
Díky moc za rady,pomůže mi to do začátku :)

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: golf 1,6 sr

Příspěvek od Toxyz »

o sport filtrech je tu celé téma projdi tuhle sekci...ale u SR by to neměl bejt problém, vyhodíš airbox a dáš kužel nebo ho zakomponuješ do airboxu...oddechovej na nic

nezmění to nic, jen půjde lépe za plynem a lepší zvuk, takže spíš pocit
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

GOLF 1.6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.05.2010 13:05

Re: golf 1,6 sr

Příspěvek od GOLF 1.6 »

Chlapy zdarec, já vím že by měla být ta hadička zprůchodněná, že je to odvětrávání klikovky, ale taky mi někdy lítaj otáčky na volnoběh cca 1200-1000, když dojíždím křižovatku 1200 a když zastavím, tak jsou na 1000 a když otočím volantem, tak spadnou na svých cca 800. Chci tím říct to, že když mám nastartovany a jsem u klapky a u té hadičky, tak slyším syčení u hadičky, jakmile ji zmáčknu rukou- zacpu, tak otáčky okamžitě jdou na svých 800, takže jsem uvažoval, že to zaslepím a budu mít pokoj, ale chtěl bych se zeptat, jestli to potom bude mít nějaké následky??? Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: golf 1,6 sr

Příspěvek od srotty »

No úplně zaslepit ji nemůžeš(tu hadici) to by pak přetlak od kliky nemohl volně odcházet a hledalo by si to cestu.Ale odpojit a dát na ni filtr,aby tam nešel bordel, můžeš.

GOLF 1.6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.05.2010 13:05

Re: 1.6 SR otáčky

Příspěvek od GOLF 1.6 »

Tet nechápu, jak to myslíš, dát to na Filtr?? Jako že tu hadici co vede, jak kdyby od tě klikovky dát nějak na filtr a v té trubici co je napojení na airbox zaslepit, porad dík

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.6 SR otáčky

Příspěvek od srotty »

Přesně tak,prodávají se speciální malé odfukové filtry,ten dáš na konec té hadice a napojení do aiboxu zaslepíš.

matosik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.07.2010 13:10

Re: 1.6 SR otáčky

Příspěvek od matosik »

tak ja som mal ten istý problem s otáčkami a nakoniec to bolo čidlo serva ... ked točíš volantom tak si automaticky pridava ...no a to čidlo bolo KO ... skusiť odpojiť a previezť sa
... no a tu hadicu určite vymeniť lebo saje falošný vzduch

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“