Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od bifur »

Caute, mam jeden problem. Uz rok mam chybu "zakladni nastaveni neni provedeno" Asi pred rokom mi cistili klapku lebo auto skapinalo. Cca mesiac na to som bol menit olej a spravili mi vypis chyb a bola tam tato chyba. Potom som na to zabudol, nakolko auto islo v pohode. Teraz som si kupil kabel a zacl som sa trosku hrat. Nasiel som dve chyby: 01087 - "zakladni nastaveni neni provedeno" a 00282 "ovladac skrtici klapky (V60)" - sporadicka. Chyby som vymazal, ale ta prva je tam stale. Tak som vycistil klapku, este raz vymazal chyby (stale tam svieti 01087), vymazal adaptacne hodnoty a dal zakladne nastavenie klapky. Kedze mam klapku ovladanu lankom, robil som to v skupine 098. Pri nastavovani klapku pocujem cvaknut ako bezi, vypise ADP RUN a potom Error. Skusal som to viac krat, ale proste mi to zakladne nastavenia neurobi. Este som si vsimol ze pri kontrole polohy klapky cez VAG (skupina 003, 4 polozka) tam ma stale okolo 20%, aj ked klapka je cista a urcite zatvorena. Na chvilu mi tam prebliklo 0,0 ale hned skocilo na 20 a po jednom z nastaveni sa drzalo okolo 2%. Po vypnuti zapalovania a opetovnej kontrole je tam zase 20. Je v prdeli potenciometer na klapke, alebo robim nieco zle? Este som si vsimol ze ked mi teplomer na budikoch ukazuje skoro 90° (rucicka tesne pred ciarkou), tak vo VAGu mi ukazuje teplotu okolo 73 a viac. Ked sa dostane vo VAGu na nejakych 84, tak na budikoch uz je rovnych 90° a tak uz zostane. Je to vadne cidlo, alebo nepresnost zobrazenia na budikoch? Vdaka..

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od DworiBak »

Ted jsem to dělal kámošovy na 1.8T a vše v poho.
Vypucoval klapku ohřál a pak šel na řadu VAG.
Přílohy
Bez_n_zvu.JPG

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od bifur »

Presne tak som to robil, len mne to vzdy hodi error..

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od DworiBak »

a klapku máš čistou je uplně zavřená ne doslova nikdy není uplně zavřená.Maš čistou pamět závad.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od bifur »

Hore som to pisal, klapka je cista a zatvorena, pamet zavad vymazana, akurat ta chyba "zakladne nastaveni neni provedeno" nejde zmazat. Adaptacne hodnoty som zmazal, ale proste zakladne nastavenie to nespravi. Asi to riesit nebudem, volnobeh drzi dobre, otacky nekolisaju.. Dnes som namontoval novy snimac teploty chladiacej kvapaliny a motor je celkovo kludnejsi a prestal vibrovat a ide kludnejsie. Zajtra este skusim to zakladne nastavenie. Mozno ma klamal vag a nebola teplota na 80°. Uvidime..

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od DworiBak »

Adaptační hodnoty se ti smažou i podešlí době kdy bude odpojená baterie a základní nastavení by se mělo udělat samo :wink:

truli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.02.2008 21:25

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od truli »

bifur píše:Caute, mam jeden problem. Uz rok mam chybu "zakladni nastaveni neni provedeno" Asi pred rokom mi cistili klapku lebo auto skapinalo. Cca mesiac na to som bol menit olej a spravili mi vypis chyb a bola tam tato chyba. Potom som na to zabudol, nakolko auto islo v pohode. Teraz som si kupil kabel a zacl som sa trosku hrat. Nasiel som dve chyby: 01087 - "zakladni nastaveni neni provedeno" a 00282 "ovladac skrtici klapky (V60)" - sporadicka. Chyby som vymazal, ale ta prva je tam stale. Tak som vycistil klapku, este raz vymazal chyby (stale tam svieti 01087), vymazal adaptacne hodnoty a dal zakladne nastavenie klapky. Kedze mam klapku ovladanu lankom, robil som to v skupine 098. Pri nastavovani klapku pocujem cvaknut ako bezi, vypise ADP RUN a potom Error. Skusal som to viac krat, ale proste mi to zakladne nastavenia neurobi. Este som si vsimol ze pri kontrole polohy klapky cez VAG (skupina 003, 4 polozka) tam ma stale okolo 20%, aj ked klapka je cista a urcite zatvorena. Na chvilu mi tam prebliklo 0,0 ale hned skocilo na 20 a po jednom z nastaveni sa drzalo okolo 2%. Po vypnuti zapalovania a opetovnej kontrole je tam zase 20. Je v prdeli potenciometer na klapke, alebo robim nieco zle? Este som si vsimol ze ked mi teplomer na budikoch ukazuje skoro 90° (rucicka tesne pred ciarkou), tak vo VAGu mi ukazuje teplotu okolo 73 a viac. Ked sa dostane vo VAGu na nejakych 84, tak na budikoch uz je rovnych 90° a tak uz zostane. Je to vadne cidlo, alebo nepresnost zobrazenia na budikoch? Vdaka..
skús zadat skor ak máš golf 1,4 16V hodnotu 060 alebo 001

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od bifur »

Baterku som mal odpojenu uz asi 5 krat a nepomohlo. Vzdy to bolo na celu noc. Skupinu 060 som skusal, ale tam mi pise nieco ako "skupina neni k dispozici". Skupina 001 tiez nepomohla.. Pokial viem, tak klapke ktora je ovladana lankom sa robi zakladne nastavenie cez 098 a klapke ktora je ovladana elektronicky sa robi cez 060. AXP a APE uz maju elektronicku a snimace polohy pedalov, ja mam AHW, kde je lanko..

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od MPavel »

bifur píše:Baterku som mal odpojenu uz asi 5 krat a nepomohlo. Vzdy to bolo na celu noc. Skupinu 060 som skusal, ale tam mi pise nieco ako "skupina neni k dispozici". Skupina 001 tiez nepomohla.. Pokial viem, tak klapke ktora je ovladana lankom sa robi zakladne nastavenie cez 098 a klapke ktora je ovladana elektronicky sa robi cez 060. AXP a APE uz maju elektronicku a snimace polohy pedalov, ja mam AHW, kde je lanko..
V tomhle se moc nevyznám, ale jen taková teoretish otázka. Nemůže být problém v přenosu dat mezi PC a řídící jednotkou?
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

truli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.02.2008 21:25

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od truli »

bifur píše:Baterku som mal odpojenu uz asi 5 krat a nepomohlo. Vzdy to bolo na celu noc. Skupinu 060 som skusal, ale tam mi pise nieco ako "skupina neni k dispozici". Skupina 001 tiez nepomohla.. Pokial viem, tak klapke ktora je ovladana lankom sa robi zakladne nastavenie cez 098 a klapke ktora je ovladana elektronicky sa robi cez 060. AXP a APE uz maju elektronicku a snimace polohy pedalov, ja mam AHW, kde je lanko..
No mám pocit že ti skôr odišiel ovládač škrtiacej klapky. Čiže ak máš možnost zapožičat od kámoša a tak vyskúšat či Ti spravý základné nastavenie a potom budeš múdrejší. Ak to zobere základné tak je tvoja klapka v tahu :lol:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od bifur »

Myslel som si. Mal som tam aj sporadicku chybu ovladaca klapky. Rada mojho mechanika: drzi ti volnobeh - ser na to.. Nemam nikoho kto by mal taketo auto, tak nemozem vyskusat. Asi popozeram nejake vrakace a skusim zohnat nejaku zanovnu..

truli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.02.2008 21:25

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od truli »

bifur píše:Myslel som si. Mal som tam aj sporadicku chybu ovladaca klapky. Rada mojho mechanika: drzi ti volnobeh - ser na to.. Nemam nikoho kto by mal taketo auto, tak nemozem vyskusat. Asi popozeram nejake vrakace a skusim zohnat nejaku zanovnu..
No sr*t na to neni velmi dobre môže Ta nechat auto kedy najmenej očakávaš. Určite zbadáš zmenu po výmene a nastavení. :lol:

Uživatelský avatar
PeLa
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Čechy - kousek od Metropole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od PeLa »

Ahoj, VIS kecá, není to 60 kanál, ale jiný. Z hlavy Ti ho neřeknu, ale je to mezi 40 a 60.
El Rom de Cuba

http://pelack.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od bifur »

No, co som ja vycital, tak je to 098. Aj mi tam pise ADP/RUN a potom vypise ERROR.. Este jedna otazka, pri zakladnom nastaveni sa ma klapka otvorit uplne a potom zavriet? Lebo v polohe klapky mi pri adaptacii pise iba pocas ADP/RUN ciastocne otvorenie a ked skoci error napise idle.. Musim to zase oddeklovat a zobrat si predlzovaci kabel a robit nastavenie ked kukam na klapku.

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od Mr. Death »

Mohl bych se zeptat, jestli se to nastavení škrtící klapky dělá s nastartovaným nebo vypnutým motorem? Nikde jsem tuto informaci nenašel...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“