Řadící páka-závada

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od majrek001 »

pak už asi leda nechat zkusit seřídit pomocí přípravku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od xerxes »

máš to tahlo fakt dobře seřizeno?nějak se mi to nezda pokud máš zbytek o.k tak bybyl prolm bub ve špatnm seřizeni tahla tudiš špatně natočeni mechanizmu uvnitř převodovky nebo něco v převodovce

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od caddy I »

Já nevím co bych tam mohl seřídit, všechny ty součástky jsou na sebe nacvakaný, neseřiditelný...
Zkoušel jsem to konzultovat s nějakou fy v Ostravě co se zabývají repasemi převodovek, podle rozhovoru mi připadlo že vědí o čem mluví - mám prý vyměnit přesně tu součástku co jsem výše popisoval (s opotřebeným silonovým pouzdrem) a mělo by prý být vše O.K.
Prý i tak malá vůle se v důsledku načítá a může to být přesně ten kousek co "chybí" pro bezchybný hladký zařazení 1 a 2ky. Tak to zkusím a dám vědět výsledek. Zatím děkuju.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od majrek001 »

seřizuje se tam ta kulisa řazení jak je páka.. povolí se oblímka na táhku od řadící páky.. povolí se ta kulisa řazení nasadíš přípravek který ti to vymezí a pak podle návodu utáhneš povolíš posuneš je to trochu alchymije, ale mě to dost pomohlo měl jsem repas převodovky a pak jsem ještě vyměnil za jiné tu součástku si silonovým pouzdrem a pořád naprd tak jsem si půjčil ten přípravek a po seřízení se přestala kvedlat i páka při zešlápnutí a puštění plynu (před tím to chodili tam necelý cm) teď to jen nepatrně pocukne (tak 2mm)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od Shorty »

A co doraz řadící páky, je dobře seřízen jak tu psal majrek? Nebo neni na té páce nějak okousaný ten pojistný výstupek na zpátečku? Sundej manžetu řadičky a uvidíš
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od caddy I »

Co se týče řadící páky, tam jsem nic doposud neřešil - pouze to co jsem popisoval (výměna oleje, rozborka toho mechanismu na převodovce..) tak teď počkám, to "přepákování" s opotřebeným silonovým futýrkem je objednaný - vyměním a uvidím, a nezbylo by tedy ještě zkusit viz. poslední vaše dva příspěvky. Ale přípravek doma samozřejmě nemám, takže navštívit autor. servis (ale určitě si někam rád zajedu, protože se zdejším mám špatné zkušenosti...)
Zatím díky, určitě dám vědět po výměně popisovanýho dílu jaestli došlo (a k jaký) změně.
P.S. majrek: při akceleraci nebo naopak - problém s pohybem řadící páky není (pouze v poloze neutrál cca 15 - 20mm do stran)

Patrik Smilek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.02.2014 11:10

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od Patrik Smilek »

A nemáš náhodou špatnou kulisu řazení znamemu to dělalo tak ji koupil cca 500 a ma po problemu a nevis nahodo mám golfa 4 a hýbe se mi radicka ze strany na stranu pustim plyn skubne pridam plyn skubne a táhla jsem skousel nastavit ale bylo to horší a sylembloky jsou OK a kulisa je taky ok

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od caddy I »

Takže veškerý problémy s (velmi) obtížným řazením jedničky a dvojky jsou odstraněný - proběhla výměna celýho řadícího mechanismu co je nahoře na převodovce - jsou tam dvě "otočný" části + jedno táhlo - celej ten komplet stojí orig. od VW dva tisíce - závada odstraněna, řazení perfektní.
Takže pokud někdo s tím laboruje a zdá se mu že nějaký "milimetrová" vůle na opotřebovaných pouzdrech v těch otočných částech nemůže toto způsobovat, tak je to omyl. Nepomůže žádný mazání, rozebírání, to je vždy jen subjektivně a na chvilku lepší....

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od Shorty »

A hýbe se ti pořád řadička při přidání/ubrání plynu?

PS: nemáš náhodou číslo toho mechanismu? jen by mě zajímalo jaká konkrétní část to je, protože tam je tyček, táhel a otočných mechanismů docela dost...
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od xerxes »

nic horšiho snad soudruzi vymyslet nemohli :(

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od caddy I »

to xerxes:
chybu asi udělali, a to nějakou fatální, protože u Caddy1 i při absenci silonového pouzdra na přepákování, měla sice řadící páka několikacentometrové vůle do všech stran :-) ale stále to řadilo bezvadně. U G3 mám více než šestkrát objetou zeměkouli, sem-tam krapet promáznu, ale ještě jsem tam neměnil jediný díl !!!

to shorty: prosímtě č. dílu je: 1J0711729F
jinak podélný pohyb žadící páky po přidání/ubrání plynu je myslím normální
Naposledy upravil(a) caddy I dne 30.06.2014 15:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od xerxes »

pravě že to je ten problém že to má vuli do stran :(

Uživatelský avatar
zanzara2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.04.2013 20:20
Bydliště: Plzeň

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od zanzara2 »

Mně se u Bory při 200.000km se povolila kulisa na cestě do Říma. Nejprve nešla zařadit 5-ka. Potom nešli 1 a 3.
Ve VW v Plzni mi vše dali dohromady za zhruba 1000,-.

Po 2000km mi náhle obtížně jdou 1 a 2. Musím je řadit s citem. Přenastavení nepomohlo. Prý je menší vůle, kterou se pokusí eliminovat vložkou.
VW Bora 2.3i 110kW LPG: Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od majrek001 »

tak jsem dnes vyměnil tu konzoli na převodovce (1J0711729F) řazení se zlepšilo, ale občas tam nejde něco zařadit (ale to si myslím, že dělá silentblok na převodovce, protože chodí mnohem víc než na motoru (tak 2 cm a na druhé straně tak slabý 1cm).
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Sem.tex
Člen klubu
Příspěvky: 208
Registrován: 10.07.2012 19:08
Bydliště: Brněnsko

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od Sem.tex »

kamarád vyměnil tyhle gumové průchodky viz obrázek a řadí mu to jak ,,nový,, auto .. jel sem tim a všechny kvalty paráda :good:
a měl problémy s 1 a 2
řazení.jpg
VWGIV 74kw highline

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“