Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od havajisco »

Zdravím,
dnes jsem sledoval přes VAG hodnoty váhy vzduchu. Podle toho co jsem vyčetl mají být mezi 800-900 mg/R při otáčkách 3500-4500 ot/min. Přikládám screen z VAGu. Předem děkuji za postřehy.
Přílohy
údaje z VAGu
údaje z VAGu

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od Stipl »

Držel jsi plyn až na podlahu?

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od havajisco »

Nene, 4 tis. ot/min. Když jsem sešlápnul až na podlahu tak to bylo kolem 370-400 mg/R. Ale snad by to mělo byt už od 2 tis. ot/min alespoň 500 mg/R nebo se pletu? A ani uhel škrtící klapky se mi nezdál. Min. 9 st., max. 97 st.

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od jurod »

havajisco píše:Nene, 4 tis. ot/min. Když jsem sešlápnul až na podlahu tak to bylo kolem 370-400 mg/R. Ale snad by to mělo byt už od 2 tis. ot/min alespoň 500 mg/R nebo se pletu? A ani uhel škrtící klapky se mi nezdál. Min. 9 st., max. 97 st.
Zdar,
tak od 2000 otacek 500mg/R? To urcite ne.
Pokud na místě držím 2000 otáček, tak hodnota je okolo 75-95mg/R, pokud ale prudce dupnu na plyn, tak to skočí víc, ale pokud držím delší dobu otáčky na 2000, tak je tam 75mg/R.
Z jakého zdroje máš, že by to mělo být 800-900 mg/R ?
Jaké máš hodnoty 4 skupina poslední kolonka nas.vzduch - kolik g?
U mně 2240otaček a hodnota 5,69g/s a u těch samých otáček 75,95mg/R, doba vstřiku 2,30ms... klidně ti napíšu i další údaje, pokud budeš chtít...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od havajisco »

Zdarec,
no myslím při jizdě. Když stojím tak přece vzduchu nejde do sání tolik jako při jízdě. Vzal jsem to tady na fóru. Obrázek přiložím, ale teď jsem si všiml že je to na TDIčko. Projevuje se to tak, že to buď vůbec netáhne nebo to u určitých otáček ztratí výkon a akceleraci. Pokud by jsi měl graf hodnoty mg/R nebo g/s ( ten jsem tam ještě nenašel) byl bych ti velice vděčný. Lambda ukazovala jen překročení horní meze, jinak nic. Jinak mě přijde, že občas jde z výfuku cítit něco jak nespálený benzín. Dobu vstřiku, popř.další údaje sem hodím večer. Díky.
Přílohy
MAF.jpg

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od jurod »

Zdar, tak TDI to bude určitě o něčem jiným... tam to pumpuje vzduch...
Řekni mi při jaké rychlosti jsi to měřil a já to mohu vyzkoušet... chceš to tak okolo těch 130km/h to je cca 4000 otáček?
Kolik ti ukazuje ta lambda sonda hodnoty? A jak rychle se mění? To co cítíš z výfuku je kdy? Za studena je to normální.... pokud ti to dělá za tepla,
tak by právě mohla blbnout ta sonda. Chce to více hodnot... aby jsme to mohli porovnat...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od Stipl »

Jurod na to příšel :D A já zrovna ted otevřel dilenskou přiručku protože se mi taky ty hodnoty nezdály :D Jurod byl rychlejší :D

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od jurod »

Stipl píše:Jurod na to příšel :D A já zrovna ted otevřel dilenskou přiručku protože se mi taky ty hodnoty nezdály :D Jurod byl rychlejší :D
No protoze jsem taky resil nejaké veci na VAGu a uz ty hodnoty na ten typ motoru znam zpaměti... Stejne se ten problem nevyřešil... chce to porovnat další hodnoty.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od havajisco »

jurod píše:Zdar, tak TDI to bude určitě o něčem jiným... tam to pumpuje vzduch...
Řekni mi při jaké rychlosti jsi to měřil a já to mohu vyzkoušet... chceš to tak okolo těch 130km/h to je cca 4000 otáček?
Kolik ti ukazuje ta lambda sonda hodnoty? A jak rychle se mění? To co cítíš z výfuku je kdy? Za studena je to normální.... pokud ti to dělá za tepla,
tak by právě mohla blbnout ta sonda. Chce to více hodnot... aby jsme to mohli porovnat...
Měřil jsem to na prázdné dálnici ve 130km/h což je asi těch +-4000ot/min. Hodnota z váhy byla 240 mg/R a po sešlápnutí plynu na podlahu to šlo ke 400mg/R. Smrdí to jen za studena, pak ještě podle kvality paliva. VAG vypsal překročení horní hranice (sporadicky). Hodnoty z druhé GIV 1.6 by se mi hodily. Nemáš info kolik dává nová váha? Dnes jsem neměl diagnostiku sebou, ale zítra to změřím a večer to sem dám.

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od Stipl »

Já právě řešil jen diesly. Benzíny jsem zatím neřešil tak vubec sem nevěděl jake hodnoty maji být. A přesně jaké závady ti to vyhazuje?

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od jurod »

havajisco píše:
jurod píše:Zdar, tak TDI to bude určitě o něčem jiným... tam to pumpuje vzduch...
Řekni mi při jaké rychlosti jsi to měřil a já to mohu vyzkoušet... chceš to tak okolo těch 130km/h to je cca 4000 otáček?
Kolik ti ukazuje ta lambda sonda hodnoty? A jak rychle se mění? To co cítíš z výfuku je kdy? Za studena je to normální.... pokud ti to dělá za tepla,
tak by právě mohla blbnout ta sonda. Chce to více hodnot... aby jsme to mohli porovnat...
Měřil jsem to na prázdné dálnici ve 130km/h což je asi těch +-4000ot/min. Hodnota z váhy byla 240 mg/R a po sešlápnutí plynu na podlahu to šlo ke 400mg/R. Smrdí to jen za studena, pak ještě podle kvality paliva. VAG vypsal překročení horní hranice (sporadicky). Hodnoty z druhé GIV 1.6 by se mi hodily. Nemáš info kolik dává nová váha? Dnes jsem neměl diagnostiku sebou, ale zítra to změřím a večer to sem dám.
No tak zítra ti sem hodím kolik váha ukazuje mně... při té samé rychlosti....
Pokud to smrdí jen za studena, tak to je ok... tam je jakoby zapnutý sytič... pokud by to smrdělo za tepla, tak tam by bylo určitě něco špatně.
Překročení horní hranice vypisovalo i mně a bylo to klapkou.. byla špatná a ráno mi kolísali otáčky a vždycky mně tam hodilo tu chybu překročení horní hranice sporadicky... po výměně klapky už to nevyhazuje.
Blbnou ti nějak otáčky za studena, kolísají někdy?
Nová váha přesně nevím kolik dává, ale moje váha je funkční, takže ti to sem zítra hodím...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od havajisco »

Ok, díky moc. Za studena to tuším trochu škubalo a včera už i kolísali otáčky, ale já většinou nechám auto zahřát než vyjedu. Klapku chcu o víkendu čistit, udělat zákl. nastavení (pokud se povede, jinak to bude zlý :-)). Pokud dojdu na to jak, ale ve VISu jsem něco našel. Jde to vyčistit i bez sundání samotné klapky? Smrdí to jen za studena (benzínem), ale po zahřátí to smrdí patrně těma srajdama, co nám do toho míchají za BIO složky, težko říct.

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od jurod »

havajisco píše:Ok, díky moc. Za studena to tuším trochu škubalo a včera už i kolísali otáčky, ale já většinou nechám auto zahřát než vyjedu. Klapku chcu o víkendu čistit, udělat zákl. nastavení (pokud se povede, jinak to bude zlý :-)). Pokud dojdu na to jak, ale ve VISu jsem něco našel. Jde to vyčistit i bez sundání samotné klapky? Smrdí to jen za studena (benzínem), ale po zahřátí to smrdí patrně těma srajdama, co nám do toho míchají za BIO složky, težko říct.
Doporučuji ti to vyčistit, nejlépe pokud jí sundáš, jsou tam 4 šrouby co to drží... je k tomu pak lepší přístup a lepší se to vyčistí. Není to zas nic co by člověk doma nezvládl. Já to čistil technickým benzínem a pěkně to šlo...
Pak to nahoď a udělej základní nastavení. Je lepší to dělat za tepla, tak 80C aby to mělo... pak das ve vagu - vyber ridici jednotku, pak das motor, pak das na pravo prizpusobení, tam dás načti myslim a pak uložit. To by mělo vymazat adaptační hodnoty.
Pak si dáš základní nastavení vytukáš tam skupinu 098 a das start, ta klapka by mela cvakat a po par vterinach se ustalí nějaké hodnoty. Vypnes zapalování, počkáš par vteřin a je to. Uvidíš zda to pomůže. Jestli ne, tak je špatná klapka a tu chybu ti tam bude pořád vyhazovat, tu horní hranici na lambde, protoze to vyhazuje, když po startu blbne klapka, ale taky může být i špatná lambda. Kolik tam máš najeto?

Dnes večer ti to zkusim naměřit tu váhu vzduchu.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od havajisco »

Najeto to má 135 tis.km a měly být poctivé.

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od jurod »

havajisco píše:Najeto to má 135 tis.km a měly být poctivé.
No mohla by uz i sonda odejit... tam je to fakt dost individualni... nekomu to vydrzi a nekomu to proste odejde driv.
Chce to vycistit a nastavit tu klapku, to je nejmin a pak uvidis...
Dneska ti sem jeste hodim vecer ty hodnoty z mojí váhy vzduchu.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“