Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od havajisco »

V pátek jdu na výměnu oleje s filtrem, sundání a vyčištění klapky, výměna podtlakové hadice od posilovače a ještě nějaké blbosti. Znáte to, pořád se jezdí a není čas. Ale teprve dnes jsem si všiml, že už jsem nějakou chvíli neslyšel jet čerpadlo paliva. Mělo by to dělat tuším po otevření dveří řidiče nebo po otočení klíčem ve spínačce. Dřív bylo slyšet, že tlakuje palivo a teď jsem buď hluchý nebo to nejede. Napadlo mě jestli právě nevypovídá službu, tím pádem tlakuje míň a jede to jak Š120 po faceliftu. Pokud nechci jet jak šnek tak musím s nohou až na podlahu. Jaký by mělo to čerpadlo dávat tlak? A dá se opravit? Např. výměnou uhlíků nebo nové za 6tis. Kč?

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od jurod »

Tlak se dá změřit... může to být jedna z příčin...
A co ABS, už jede?
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od havajisco »

Tak dneska taky nic, do servisu se jde až zítra (snad). Jinak motor SR mě už pěkně s*r*. Navíc mi přestal ukazovat tachometr a s tím spojené blbiny (pal.PC). S čím to může mít spojitost? Teď jdu vyčíst chyby a hodím to sem. Díky za nápady!

|Update:

Takže chyba je následující:

00625 - Signal rychlosti
27-00 - nesmyslny signal

A jinak jsem našel opět podobné stopy tlapek na plastovém krytu motoru. Kuna, bo jaká to sviňa??
Takže se chystám na kompletní kontrolu elektriky okolo motoru.

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od havajisco »

Tak jsem právě přijel ze servisu. Vyměnil se ojel a filtr, zkontroloval jsem všechny konektory (prostříknul kontoxem) a kontrolovali jsme rozvody. Řemen byl volný, takže se napnul, znovu zkontroloval a byl OK.
Auto teď už konečně jede normálně, bez cukání a i výkon je v normálu. Na kompletní čištění škrtící klapky se nedostalo (mechanik neměl vůbec čas). Projel jsem to, hodil na VAG a zase ta horní hodnota lambdy, snímač rychlosti a defekt sběrnice CANBUS u brzd. Na konektory u ABS i převodovky jsem se díval, prostříknul a evidentně bez efektu. Každopádně dnešní opravy autu pomohly.

Jurode, zkus si zkontrolovat ty rozvody, u mě byly dost povolené a snímač vačky dával ŘJ špatné hodnoty (i když VAG neukázal nic).

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od jurod »

Havajisco, proc zkontrolovat? Já nemám žádnej problém :D
Já jsem ti jen psal co mohlo způsobit tvůj problém :D
Rozvody mám měněné před rokem...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od sapik88 »

Čau, připojím se, můj problém - kolísání otáček na volnoběh, dočetl jsem se, že většinou lambda nebo váha, či klapka, ale myslím že to bude lambdou, píše mě to chybu vyhřívání lambdy a defekt,... konektor jsem rozdělal a jak novej,... jinak na kterým kanálu sledovat tu lambdu? A pak přikládám co jsem udělal LOG, nevím jestli dobře,... bylo to na 3 do trochu kopce od 2tis, pak podlaha až po zatáčku co to dalo =) jestli je to blbě, udělám klidně znova,... tak jestli by někdo znalej mrkl, zda je váha v cajku, jinak klapku e hodlám vyčistit a nastavit jak budu měnit lambdu, pokud teda je KO, jakože myslím že je, přijde mi blbost dělat základní nastavení, pokud má být lambda mrtvá... dík za radu, taky 1.6 RS
Přílohy
LOG-01-003-004-011.rar
(1.02 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od jurod »

Zdar, tak vyhřívání lambdy je úplně jiný problém než když lambda hlásí dosažení horní hodnoty...
Vyhřívání ti asi odešlo... já jsem měl ten samý problém s vyhříváním, tak jsem koupil novou...
Když budeš pak kupovat sondu, můžu ti sem hodit přesně typ co potřebuješ, protože teď mají od Bosche
nové sondy...
Přikládal jsem tady i screenshot... tak tam můžeš vidět že skupina 1 třetí kolonka je lambda... tam jí můžeš sledovat...
Podle tvého logu vypadá váha v pořádku..
Je pravda, že tyhle 1,6SR mají problém s otáčkami na volnoběhu... špatně se to řeší... protože člověk neví co tomu je.
Já mám vyměněnou klapku, lambdu a otáčky taky občas někdy blbnout...
Teď jsem došel na to, že mi nefunguje elektromagnetickej ventil na nadobce s aktivním uhlím... podle VISu to může mít za následek
blbnutí otáček. Takže zkus se jen tak podívat, zda ti cvaká ten ventil na té nádobce... chtěl bych vědět jestli by jsmemohli najít nějakou spojitost...
Jestli už to nebude tohle tak to připisuji nějaké netěsnosti... která se těžko hledá...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od havajisco »

jurod píše:Havajisco, proc zkontrolovat? Já nemám žádnej problém :D
Já jsem ti jen psal co mohlo způsobit tvůj problém :D
Rozvody mám měněné před rokem...

Jurode, neříkám že je máš špatně, to bych si nedovolil :-). Já je měl dělaný před 2 roky a povolila se napínací kladka. Napnulo se to podle rysky u oz. kola vačky a problém s chcípáním hned po startu, kolísání otáček, mizerného tahu a špatné reakce na plyn je pryč. Zůstalo občasné cuknutí za studena (sem tam i za tepla) při akceleraci. Teď pro změnu řeším to ABS (chyba vedení CANBUS).


Sapik88, napadá mě změřit napájení pro výhřev lambdy. Jestli je tam 12V tak bude vadná lambda jestli ne tak kabel.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od sapik88 »

Jo, to bych byl rád, kdybys mi sem hodil jaká to je, když už víš,... jinak na tu nádobku mrknu jestli to funguje,... jinak jak často by měl spínat? A tuším že to bude tou lambdou, teda byl bych rád, jak ju vyměním a vyčistím klapku, tak uvidím co to udělalo,... aje jinak vag žádnou jinou chybu nehlásí, jak tu lambdu,...

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od Stipl »

Na tu lambdu bych nesazel. Řešim tedkom taky jeden stroj AKL a lambda nová a stále píše závadu s lambdou. Vyměnil jsem hadici od sání protože tam byla dírka a závada už se neukázala.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od sapik88 »

havajisco píše:
jurod píše:Havajisco, proc zkontrolovat? Já nemám žádnej problém :D
Já jsem ti jen psal co mohlo způsobit tvůj problém :D
Rozvody mám měněné před rokem...

Jurode, neříkám že je máš špatně, to bych si nedovolil :-). Já je měl dělaný před 2 roky a povolila se napínací kladka. Napnulo se to podle rysky u oz. kola vačky a problém s chcípáním hned po startu, kolísání otáček, mizerného tahu a špatné reakce na plyn je pryč. Zůstalo občasné cuknutí za studena (sem tam i za tepla) při akceleraci. Teď pro změnu řeším to ABS (chyba vedení CANBUS).


Sapik88, napadá mě změřit napájení pro výhřev lambdy. Jestli je tam 12V tak bude vadná lambda jestli ne tak kabel.
ok, tak budu muset některej den zase pod auto,.. jinak nevíš kterej je pro napájení? Tuším že tam je modročervenej a černej, a 2x hnědej,.. =)

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od havajisco »

Sapik88:

Barvy ti neřeknu, ale když rozpojíš konektory tak na lambdě změř odpor mezi 1 a 2 pinem (za studena 1-5 Ohm). Napájení lambdy změříš na druhém konektoru (+ by měl být pin 1 a - přiložíš na kostru např.motoru). Napájecí napětí by mělo být +- 12 V. Podle příručky to při měření napájecího napětí můžeš na chvilku nastartovat. Samo, že pojistka č.43 musí být OK :-)

Jinak tu hadici od váhy ke klapce zkontroluj, taky jsem ji měl prasklou a když jsem ji kontroloval odpadl ten kus s membránou (byla slušně rozleptaná). Nová ve Škodě cca 1000 Kč.

Jinak kdy se vám otvírá termostat? Dělal jsem log za studena až do zahřátí na provozní teplotu a když jsem ho prohlížel tak šla teplota krásně plynule nahoru a skončila až u 96°C (to už jsem stál).
Nemá náhodou termostat otevřít cca okolo 87°C, nevšiml jsem si žádného klesání teploty, jen plynulé stoupání k 96°C. Díky všem za názory!

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od sapik88 »

Jo, super, tak sem to změřil, a na přívodu na jednom pinu cca 1,5V bo tak nějak, a na druhým krajním 13V +- takže to by mělo být cajk, odpor na lambdě změřit nešel,... Takže budu shánět, kde seženu za míň,...
A co jsem okem zčekl hadicu, zdá se být cajk, nikde žádná prasklina nebo že by bylo slyšitelný přisávání, vomrknu ju pořádně, jak budu měnit lambdu a čistit klapku a přitom asi celej motor, když v tom budu,...

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od jurod »

Zdar, jenom aby doplnil ty vodiče
- šedý vodič = kostření (negativ signálu)
- černý vodič = signální vedení
- oba bílé vodiče slouží k napájení vyhřívání

Já měl také prasklou hadici a přisávalo to vzduch, ale i po výměně problém nepřestal.
Co ten ventil na tom aktivním uhlí?
Mrkl jsi na to?
Měl by cvakat.... mně bohužel necvaká... tak jsem jen chtěl najít spojitost.... ¨
Někde se uvádí, že blbnou otáčky, když nepracuje..

Jo a jinak tá lambda, ted delá bosch nové planární sondy, které měří už pár vteřin po startu a tu co jsem kupoval já je s označením 0258006978 a je to Bosch. Aby jsi se nenalekal, není to univerzální sonda, má přesně konektor, vydrž uvádí až 250tis.km... A hlavně oni teď mění všechny sondy - třeba tahle sonda co jsem ti poslal nahrazuje dalších 30 sond na jiné auta, ale není to univerzál... a hlavně je levnější..... doporučuji tuhle, neber určitě nějakou Čínu... to by se ti moc nevyplatilo...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Váha vzduchu - motor 1.6 AKL - správné hodnoty

Příspěvek od sapik88 »

Jo, to jsem se díval, že dělají univerzální a pak nějaký planární, ale to jsem netušil co je to zač,... to je jakože novější model teďka jo?....
Jinak na tu nádobku jsem díval, ale nic jsem neslyšel při nastartov. motoru,... nejde to ozkoušet přes vag jak když se zkoušej třeba budíky?
Jinak ještě doplním, že sem se díval na ty hodnoty lambdy, a konstantní, tak je to jasný,...
Naposledy upravil(a) sapik88 dne 11.04.2011 15:06, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“