Veliká spotřeba oleje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Prochyzedvora
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.02.2014 20:38

Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od Prochyzedvora »

Ahoj, mám Golfa IV rv. 2000, variant, 77kw, mám ho jen pár měsíců a bohužel jsem zjistil, že strašně žere olej. Původně tam byl 5W40, ten jsem na radu vyměnil za 10W40, ale nepomohlo to. Při jízdě po městě to skoro nebere vůbec, nicméně pokud s tím vyjedu dál ( cca 200km), tam mě hladina oleje spadne o 3-5 mm. Byl jsem s tím u mechanika a nikde to neteče. Přijde mě, že to začne žrát, až když to dám do otáček. Navíc mě přijde, že na 2 a 3 kvalt to při 3000 nepatrně, ale fakt nepatrně cuká. Nevíte co s tím?...díky Petr

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od xerxes »

bude třeba vyměnit gufera ventilu při nejhoršim budou zapečene stiraci kroužky

Prochyzedvora
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.02.2014 20:38

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od Prochyzedvora »

Díky za radu, a nevíš kolik cca tato oprava stojí? A zda je to nutný? Předpokládám, že se tím asi ničí motor...jde o to, že se mě do toho nechcemoc investovat a pokud tam budu muset za cca 1-2 měsíce dolít litr oleje,který mám za 75,- za litr tak to nestojí svět, ale nerad bych
si oddělal motor...:)
díky moc Petr

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od Kubos32 »

oprava kolem 10-15 tis pokud to budeš davat do servisu tak počitej 15 mmožna o nakou tisicovku naivc. motor se tim neniči akorat katalizator neni s toho nadšeni.
Vw Golf 4 . 3dveř

VVckar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.10.2014 10:22

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od VVckar »

Ihned po koupi auta jsem vyměnil olej a filtr, nalil jsem tam 10W-40, který tam byl předtím, při výměně jsem olej doplnil téměř k horní rysce měrky a po najetí necelých 2000 km jsem musel dolít více než 1 litr, zhruba 1,3 - 1,5 litrů, hladina byla totiž pod ryskou min. Takto vysokou spotřebu oleje jsem u žádného auta ještě neměl. Mám motor 1,6 77 kW a najeto mám 183000 km. Je vůbec normální u tohoto motoru takto vysoká spotřeba oleje? Jakou spotřebu oleje máte u vašich motorů? Na to, že moje auto je dovoz z Německa, má i spoustu jiných závad, moc nadšený z něho nejsem, u auta z dovozu jsem čekal více

Uživatelský avatar
freedom5512
Člen klubu
Příspěvky: 161
Registrován: 17.10.2012 09:46
Bydliště: Opočno

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od freedom5512 »

Tyto motory si bohužel po nájezdu nejakých tis km. Hold začnou brát nějaký ten olej. Já mám též tento motor a najeto cca 264xxxtis a taky musím dolívat. Nedá se hold nic dělat tedy můžet to nechat opravit, ale stojí to docela ranec.
Ex car: Volkswagen Golf Mk.III 1.8 55kw
New car: Volkswagen Golf Mk.IV 1.6 77kw 16V

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od Sonny »

VVckar píše:Ihned po koupi auta jsem vyměnil olej a filtr, nalil jsem tam 10W-40, který tam byl předtím, při výměně jsem olej doplnil téměř k horní rysce měrky a po najetí necelých 2000 km jsem musel dolít více než 1 litr, zhruba 1,3 - 1,5 litrů, hladina byla totiž pod ryskou min. Takto vysokou spotřebu oleje jsem u žádného auta ještě neměl. Mám motor 1,6 77 kW a najeto mám 183000 km. Je vůbec normální u tohoto motoru takto vysoká spotřeba oleje? Jakou spotřebu oleje máte u vašich motorů? Na to, že moje auto je dovoz z Německa, má i spoustu jiných závad, moc nadšený z něho nejsem, u auta z dovozu jsem čekal více
Mám najeto 214tis. a olej mi to nebere :!: liju předepsaný 5w40 (Mobil3000)
Ale auto když jsem koupil olej trošku bral(166tis.km),při výměně byl černý jak bota.Nevím čím to ale postupně to přestalo olej brát!!
Jinak auto mám taky z dovozu,z IT si ho dovezl pro sebe bazarista a auto bylo celkově hodně zachovalý.

Asi záleží jak se k tomu kdo choval,proto ten olej.....
Já jsem max.spokojen :wink:

radeegolf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 07.12.2014 19:52

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od radeegolf »

A po ránu ti to dýmí nebo v pohodě? měl jsem podobný problém, mechanik nemohl nic najít, pak dal nové těsnění pod hlavu a už je to dobré..

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od xerxes »

pokud dymi při studenem startu tak nejčastějši přičina zapečene kružky

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od roman G IV »

Čus kluci,taky se přidám :-) Můj Golf IV 1.6 74kw mi taky začal docela razantně svačit olej cca litr na 700 km a začalo to až po výměně těsnění pod hlavou a gufer a ted se dostávám k tomu hlavnímu,píšete,že když jsou kroužky v háji (mimochodem je nekontrolovali... ),tak to dýmí za studena,ale mě to za studena nehulí a začne až když se auto ohřeje na 90 st bud při razantnějším brždění motorem a nebo když to nechám klapat na volnoběh třeba po 5ti minutách a to dost,je jak dýmovnice :-) . Při jízdě vůbec nic a tlaky byly kolem 13ti . Jinak tahne vcelku pěkně,právě že mě mate,že za studena do ohřátí motoru vůbec nic a to ani na volnoběh .Kdyžtak díky za radu a mějte se :-)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od xerxes »

pokud ti to dělá po výměně gufer tak kdo ti to dělal?

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od roman G IV »

No dělali mi to v jednom nejmenovaném servisu, radši nekomentuju a navícmměnili gufera az napodruhy a prý zezhora .stírací kroužky driku ventilů taky neměnili. Myslíš, že je tu šance ,že by to zralo tudy ?:-)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od xerxes »

hned bych jim to tamvzali si prachy tak at se staraji pravděpodobně něco tam je špatně

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od roman G IV »

No už to tam měli třikrát, protože po opravě vnikl ještě jeden problém, auto začalo po startu chcipat a cukat. Nikdo nevěděl co s tím a to tam auto měli týden.Nakonec jsem si závadu našel a odstranil sam.Delaly to spodní těsnící kroužky sacího potrubí u vstriku. Takže ten olej me ani neudivuje.. Spíš řeším proč to začne žrát olej az po ohřátí na devadesát st. Teď jsem s tím jel asi 30 km a fakt studenej motor ani při brzdění motorem a volnobeh nezakouri a po ohřátí dýmovnice hadr :-)

max38
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 21.07.2013 09:23

Re: Veliká spotřeba oleje

Příspěvek od max38 »

Ahoj, musím se taky pochlubit. Golf IV 1.4 Variant, spotřeba oleje 1 litr na 1000 km. Prej je to, Uďo, naprosto normální, ale mě to normální nepřipadá. Auto jede pěkně, nekouří, žádný louže pod motorem. Někde bude asi chyba.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“