Líná 1,6 FSI - chyba 17439

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Líná 1,6 FSI - chyba 17439

Příspěvek od gorza »

Zdravím, tak jsem zakoupil "nového" golfa IV. Má motor 1,6 FSI (BAD) ale oproti 1,6 16V je o dost línější a to zejména při rozjezdech. 1,6 mě natlačila do sedačky i při dvojce a trojce, prostě bylo okamžitě znát každé sešlápnutí plynu. Tohle se rozjíždí a přidává velmi "rozvážně".Je to velmi nepříjemné při předjíždění.
VAG hlásí jen sporadické chyby.
2 Nalezeny chyby:
17428 - Regulace tlaku paliva Regulacni mez prekrocena
P1020 - 35-10 - - - Sporadicky
17439 - Ventil klapky v sani: rizeni proudu vzduchu (N316) Pozad.hodn. neni dosazena
P1031 - 35-10 - - - Sporadicky
Readiness: 0000 0000

Jinak jezdí (když už se rozjede) hezky. Na dálnici 200 naprosto bez problémů, bez cukání a chvění volantu.
Nikdy jsem předtím s FSI nejel ale vzhledem k tomu, že má i víc koníků než normál očekával jsem lepší zrychlení... Vzduch filtr vyměněn, olej má ještě 10tis kilo vydržet. Vše bylo pravidelně servisováno.
Děkuji předem za jakékoliv rady :-)
Naposledy upravil(a) gorza dne 02.03.2013 17:10, celkem upraveno 1 x.
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

50 lidí kouká a nikdo nice nenapíše?
No nic, vzhledem k tomu, že se mi právě rozsvítila kontrolka motoru tak se to asi brzy vše vysvětlí.

A jen tak mimochodem přestal mi jít zadní stěrač, pohne se jen o kousek (7 cm) a konec. Když mu pomůžu při zapnutém motůrku rukou jde to dosti ztuha, myslíte, že to bude stačit jen promazat?

Jsem tu vcelku nový a Golfa mám první týden, jestli sem píši nějaké blbosti tak mi dejte vědět...
Fórum jsem si pročetl a myslím, že se neptám na nic, co by tu už bylo zmíněno...
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od xerxes »

ty chyby co ti vypsal vag tak jsou jen sporadické to znamené že se oběvila třeba jen jednou,v případě že jsi je vymazal tak kukni znova jestli to je čisté,pokud je auto líne tak nevím co ti na to mám napsat zkusit vyčistit klapku +zakladní nastavení svíčky taky něco udělají a nebo do toho per 100 oktan :wink:

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

luki píše:ty chyby co ti vypsal vag tak jsou jen sporadické to znamené že se oběvila třeba jen jednou,v případě že jsi je vymazal tak kukni znova jestli to je čisté,pokud je auto líne tak nevím co ti na to mám napsat zkusit vyčistit klapku +zakladní nastavení svíčky taky něco udělají a nebo do toho per 100 oktan :wink:
Děkuji :-) Potřeboval jsem jen nasměrovat - beru tedy směr škrtící klapka :-)

Sorry, jsem amatér s přístupem na internet, což je uznávám vražedná kombinace, nicméně nějak prostě začít musím. Nikdy jsem se o motor nestaral (myslím v životě) a teď to doháním...
Když se na něco zeptáš technika v servisu tak mumlá jen nějaké neznámé výrazy a je vidět jak z toho, že mu nerozumím má ohromnou radost... Já mu to přeji ať si to užije, ale užitná hodnota je nula :-)

Také jsem koukal, že pro auta s tempomatem se prodává jiná škrtící klapka, když si ho tam chci dodělat budu si muset koupit i jinou klapku?
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od xerxes »

někteří mechanici ani nevím proč to vlasně dělají že opravují auta :D pro tempomat potřebuješ elektrickou klapku tu tam máš v Autě :wink:

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI málo vzduchu ?

Příspěvek od gorza »

Hmm, tak jsi asi fakt dobrej :-)

Dnes mi VAG řekl toto:
17439 - Ventil klapky v sani: rizeni proudu vzduchu (N316) Pozad.hodn. neni dosazena
P1031 - 35-00 -

Takže o víkendu jdu čistit... Snad k tomu není zapotřebí žádné zvláštní nářadí. A hlavně doufám, že všichni tři (myslím i VAG) mluvíme o tom samém - ta železná věc do které vede tlustá umělohmotná roura od vzduchového filtru :?:

Jinak jsem si dnes nastavil češtinu, dojezd oken, pípnutí při zamknutí-odemknutí, automatické zamknutí při jízdě a to díky tomuto foru :good:
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od xerxes »

Divné že ti pořád vyskakuje ta chyba zkus to pak o vyčištění :wink:

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

A jak to vypadá s tím tvým? Už je v pořádku?
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od xerxes »

z mým autem?ten vypadá takhle :mrgreen:
Přílohy
032.jpg

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

No tak to je slušné... Bouračka nebo ti zapadlo euro do motoru a hledáš ho?
Zítra si to vytisknu a budu to ukazovat mému autu, že když bude zlobit dopadne takhle :-)
Dnes jsem na to koukal a nějak se na to vymontování klapky necítím... Asi s tím raději zajedu do dílny ke známému. Jsem posera :-) Určitě na to budou nějaké fígle, co jsem nikde nevyčetl a pitomá kniha Jak na to se o tomto také nezmiňuje... Buď je to tak banální oprava, že je zbytečné o tom psát a nebo při tom číhá spousta věcí které zjistím až to bude napůl rozebrané a to už bude trochu pozdě...
A to mi ještě ke všemu přestal stírat zadní stěrač (jen trochu popojede a pak zásek) a někdy se mi nezamknou zadní pravé dveře.
Proč tady není ten smajlík co se mlátí kladivem do hlavy?
No nic, stejně ho mám rád :-)
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

Tak jsem včera rozebral tu klapku a jaké překvapení, byla úplně krásně čistá :-) Ani za klapkou není žádná špína, ani není zažloutlá... Jelikož se ta chyba začala objevovat až po výměně vzduchového filtru napadlo mě, zda může být špatný, koupil jsem neznačkový v takové modré krabici v normálním obchodě s náhradními díly za 270 kaček.
Bylo tam napsáno, že je přímo pro můj motor...
Po rozebrání jsem udělal reset klapky a zmizelo cuknutí při rozjezdu. Nicméně ta samá chyba mi vyskočila znova (asi po 20 km) a kontrolka motoru už zase svítí...
Někdo něco podobného zažil?
Děkuji
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od falko1983 »

Je taky potřeba provést základní nastavení aby si jednotka motoru uložila krajní polohy klapky a mohla správně pracovat.
Co lambda sonda?Reguluje správně,jak má makat jistě najdeš na foru psalo se tu o tom celkem často.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

falko1983 píše:Je taky potřeba provést základní nastavení aby si jednotka motoru uložila krajní polohy klapky a mohla správně pracovat.
Co lambda sonda?Reguluje správně,jak má makat jistě najdeš na foru psalo se tu o tom celkem často.
jj, základní nastavení jsem provedl (napsal jsem to jako reset klapky). Teď jsem se bavil s jedním mechanikem a prý to klidně může být tím filtrem...
O té sondě mi Vag nic nepíše tak snad bude v pohodě, začnu nejdříve s tím jednodušším (a levnějším) tedy vyměnit ten filtr. Jsem pitomec, že jsem ten starý hned vyhodil :-(

Díky :-)
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od falko1983 »

Ten filtr můžeš na chvilku nato vyzkoušení klidně vyndat a ověřit tak jestli to je nebo není tím filtrem.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od bifur »

Nuz, ale tato chyba nic nehovori o skrtiacej klapke. Pokial viem FSI ma priamo v sani klapku, ktora ovplyvnuje prietok vzduchu cez sanie. Pri ciastocnom zatazeni sa uzatvara spodny kanal sania aby sa vzduch urychlil v hornom kanale a vstupil usmernene do valca. (citacia z Jak na to G IV) Preto je tam napisane "rizeni proudu vzduchu". Takze treba pozriet sanie a nie skrtiacu klapku...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“