kolísání otáček motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od tsssuk »

Tak jsem přijel ze servisu, klapku nakonec podruhé vyčistili a podařilo se zprovoznit, šlape dobře. Prozatím nechám tak...tak díky za tvou nabídku, ale ještě počkám, v případě potřeby tě budu kontaktovat! ;) Jinač cena 4500 od Bosche je ok...v tom VW servisu mi řekli, že origo VW přímo na motor 1.6 16V stojí 8700 Kč...pánove a to bez pr**le. Zasmál jsem se:D Takže díky všem za postřehy a rady...prozatím vyřešeno a doufám, že nebude potřeba hodně dlouho se k tomu vracet!

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od Skrat-G4 »

tsssuk píše:Tak jsem přijel ze servisu, klapku nakonec podruhé vyčistili a podařilo se zprovoznit, šlape dobře. Prozatím nechám tak...tak díky za tvou nabídku, ale ještě počkám, v případě potřeby tě budu kontaktovat! ;) Jinač cena 4500 od Bosche je ok...v tom VW servisu mi řekli, že origo VW přímo na motor 1.6 16V stojí 8700 Kč...pánove a to bez pr**le. Zasmál jsem se:D Takže díky všem za postřehy a rady...prozatím vyřešeno a doufám, že nebude potřeba hodně dlouho se k tomu vracet!
Tak po roce zase :laugh:

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od jurod »

tsssuk píše:Tak jsem přijel ze servisu, klapku nakonec podruhé vyčistili a podařilo se zprovoznit, šlape dobře. Prozatím nechám tak...tak díky za tvou nabídku, ale ještě počkám, v případě potřeby tě budu kontaktovat! ;) Jinač cena 4500 od Bosche je ok...v tom VW servisu mi řekli, že origo VW přímo na motor 1.6 16V stojí 8700 Kč...pánove a to bez pr**le. Zasmál jsem se:D Takže díky všem za postřehy a rady...prozatím vyřešeno a doufám, že nebude potřeba hodně dlouho se k tomu vracet!
Aha, tak se omlouvám... já myslel, že máš 1,6SR... ale ty máš 16V.
Pokud máš klapku s číslem 036133062M tak cena je podobná...
Ale tá moje ti určitě pasovat nebude.... :|
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek T
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.05.2011 19:17

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od Marek T »

Mám podobnou zkušenost. Jel jsem naivně do autorizovaného servisu v Brně (ROS) na jarní prohlídku. Vše O.K. Ale doporučili mi vyčistit sání a klapku speciálním sprayem za 1000,-. Řekl jsem si, uděláš Golfu dobře. Auto mi předali, ale při předání se motor nějak škubal. Na můj dotaz mi řekli, že je to normální a že ho teď mám pořádně prohnat, ať se sání propláchne. Jel jsem do Blanska jak drak na 4 -5 tisíc otáček, ale stále se škubal! Po telefonní reklamaci jsem měl přijet obratem zpět. Prý se čištěním načaly vstřiky atd., prostě další oprava na obzoru. Naštěstí bylo auto za chvíli zpět. Měli prý po zahřátí znovu nastavit klapku na diagnostice, ale neudělali to a vše bylo rozhašené! Takže až napodruhé.
Autorizovaný servis! Nádrž prázdná a klapku jsem si stejně přečistil ručně sám. Není nad vlastní práci, pokud to jde. Marek

George22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 17:46
Bydliště: Olmik

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od George22 »

Zdravím klubáci, mám problém. Vím, že se na foru už o patáliích AKL a otáčky psalo spoustu, ale můj problém je trošku jiný. Vše začalo ještě loni někdy v listopadu, když mi začaly někdy nahodile kolísat otáčky při volnoběhu, dělo se tak třeba jednou za 14 dní, prostě mi najednou poskakovaly nahoru, jen o cca 50-100 ot. a jen na chvíli. Jelikož o tomhle motoru jsem si už předtím něco početl, tušil jsem kde je problém, nicméně jsem to neřešil, bylo to opravdu jen někdy, navíc mě čekal roční servis a údržba, tak jsem to nechal až na potom. Teď již mám 14 dní po servise, shrnu co vše se měnilo a dělalo: výměna palivového, vzduchového filtru, nové svíčky Bosch, nový termík a teplotní čidlo (motor dřív někdy nenastartoval napoprvé a nedosáhl na 90 stupňů, tohle už je ok), vyčištění klapky, včetně udělání základního nastavení, kontrola lambdy-ok, pak se dělaly věci jako olej a něco u náprav, s tím to ale nesouvisí. Nyní je stav takový, že otáčky mi kolísají permanentně (opět jen při volnoběhu), jen málo, možná o 10 ot. nahoru dolů a chvílemi spadnou o 50-100 a motor sebou jakoby trochu škubne, je to i pozorovatelné pod kapotou. No a teď se teda ptám, čím to :( motor jinak normálně běží, vše je v pořádku a funguje jak má. Dřív jak jsem už psal někdy nenastartoval a problém s teplotou, to už je v pořádku všechno, pak se mi stávalo ještě, že někdy při rozjezdu mi jakoby vynechal plyn a pak hned najednou se vzchopil a auto „vystřelilo“ za plynem, moc jsem to neřešil, beru že má to autí nejlepší roky za sebou, nicméně i tento problém už není tak častý. Auto má nalítáno 186 000, rozvody jsem dělal v 180 000, spotřeba kolem 8L/100km, jak bylo řečeno na začátku jedná se o AKL, 1.6 SR. Někde jsem se dočetl, že tyhle motory jsou náchylné na svíčky a Bosche tam přesně nepatří :-D myslíte že by to mohlo být i tím? A ještě prý bývá problém s nějakým ventilem u uhlíkového filtru který nějak prý cvaká, no právě jsem nikdy žádné cvakání neslyšel, nikdy co to auto mám.. Ne že by to byl nějak strašný problém, ale znáte to, člověk chce aby vše bylo cajk a tohle to to dřív prostě nedělalo a nerad bych aby se to ještě třeba i zhoršovalo, budu rád za každý váš help :) omlouvám se za ten román, chtěl jsem aby bylo vše do detailu popsáno :blush:

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od Doctor Driver »

Můžete mi někdo poslat postup, popř. fotky, jak tu klapku vyčistit? Čistil jsem ji pouze nahoře, dolů sem se již nedostal - jak na to ?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od Doctor Driver »

No taky mi kolísal občas volnoběh, ale problém vyřešen - měl sem nedopasovanej kryt motoru v tom zadnim gumovym kolíku, na pravý zadní straně, jak vede zrovna do klapky, takže přisával falešnej vzduch a proto to občas dělalo, po docvaknutí je vše ok, musel to asi nadzvednout mechanik nedopatřenim, když měnil ty silentbloky motoru a převodovky ;)
Naposledy upravil(a) Doctor Driver dne 10.04.2012 19:34, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV V6 4_MOTION

George22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 17:46
Bydliště: Olmik

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od George22 »

dík za reakci :wink: ale kryt motoru? 8O tomu moc nerozumím, jak by na to mohl mít vliv? Jinak dneska jsem prošel sání, hadice, vše je ok. Ještě zapalovací kabely a modul, ale před tou výměnou svíček to bylo ok, jen nahodile to dělalo a jiným způsobem, tak nějak usuzuju jestli to fakt není těma svícema.. Potřeboval bych to někým potvrdit, jestli to není ptákovina..

jeste tu procitam o vaze vzduchu ze muze byt ko, to skubani a prodlevy v plynu by tomu odpovidaly.. zkusim vymenit za kamosovu z octy, ma stejny motor

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od maku »

Okem to nepoznas kde ti saje falesny vzduch. Staci vzit sprej na klapu nebo na brzdy a pri nastartovanem motoru na volnobeh fouknout na svody od klapy do litboxu a jak se motor pridusi tak zjistis ze tam bere falesny vzduch a je to treba resit.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

George22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 17:46
Bydliště: Olmik

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od George22 »

Jj takhle jsem to kontroloval..v sání prostě problém nejspíš není, navíc jsem dneska vypozoroval, že to dělá nejvíce až po zahřátém motoru.. Takhle, ty otáčky trošku kolísají pořád, ale ten větší "tanec" a škubnutí začne až když je motor zahřátý

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od maku »

Muzou to byt svicky pokud jsi pouzil jine zen orginal a taky zapalovaci kabely atd.
Popripade muze byt klapa KO.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

George22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 17:46
Bydliště: Olmik

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od George22 »

No právě jsou jiné trochu, říkal jsem si bůhví jak tomu autí nedopřeju a možná to bude tím, protože to začalo od té doby..ale údajně tam můžou být. Pak jsem se tu dočetl že dávat zásadně NGK a ne Bosche..no musím ukecat toho kámoše ať mi to popůjčuje a pak budu vylučovat příčiny..

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od Doctor Driver »

A co řikáte na svíčky VW ?
http://www.cc-autodily.cz/svicka-zapal- ... model=GOLF+" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od maku »

Doctor Driver píše:A co řikáte na svíčky VW ?
http://www.cc-autodily.cz/svicka-zapal- ... model=GOLF+" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsak toto jsou ony co tam patri :mrgreen:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

George22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 17:46
Bydliště: Olmik

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od George22 »

Tak proměřeny kábly, svíce vyměněny za origo. Kabely jsou ok a to škubání přestalo. Takže poučení pro příště, opravdu neexperimentovat se svíčkama. Bohužel to malinké "kolíbání" otáček zůstalo. Myslíte že by ještě teoreticky pomohlo udělat znovu základní nastavení klapky? A tou váhou jestli to může být? Protože ta je asi opravdu špatná.. Jestli tyhle věci nepomůžou, tak na to asi kašlu..je to opravdu málinko, nijak to neobtěžuje a nová klapka stojí ranec..jakože to bude asi fakt klapka pokud tohle vše nepomůže..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“