Turbo do 1.6 74 kw ?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od vtuni »

zapomínáš taky na brzdy.. co jede musí brzdit..takže brzdy + těhlice..k tomu když už to budeš dělat tak pravděpodobně dáš i nový ložiska a máš dalších 10 tis...
všechny kapaliny... různý těsnění atd... neboj se ono to naskáče... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jen na pitomejch šroubkách a tak.. a kdo to někdy dělal tak ví o čem mluvím.. až dáš 250kč za blbý 4 šrouby...atd... :wink:

pak nějakou kravinu nebudeš moct sehnat ..a bude ti to na tom viset třeba x tejdnů..nebo pro ni pojedeš třeba za 8 tis.. do VW

jako jestli ti to kámoš přehodí za pivko v hospodě...tak to je borec.. já bych s tím každýho posal do pryč.. jak jsem psal...

a po tom všem tě chytnou na první projíždce benga a jseš bez not :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od jurod »

Cosi naskace, to mas recht... Ale do 50 litrů za material by to mělo být s rezervou..... I kdybych tam mel lít dvojnasobek kapalin 8)
Za pivo mi to urcite delat nebude... ale taky ne za 50 litrů... to by mi na tom musel makat 2 mesice... každej den....
A s tím, ze se to muze casove protáhnout... s tim kazdej musí pocítat...
Ale kdyz jsem tak uvazoval nad vsím co to obnási, tak je to opravdu blbost.
Kdo nemá co delat s prachama, tak by do toho jit mohl, ale já to urcite nejsem....
A hlavne mám ted docelá jiné problémy nez se vrtat celé dny v motoru :D
Takze pokud to nekdy tady na foru bude nekdo delat, at pak napise jak dopadl...
Já to v nejblizší době nebudu... :drinks:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od bifur »

Ad oturbenie: No, niezeby som nemal rad rozpravky, ale toto nikto normalny so zdravym rozumom robit nebude. Ved by si musel vymenit aj creva motoru.. Uz tu bola firma co len tak z pasie oturbila 1,4 16V (dokonca aj feldu, ale ta to nerozdychala vobec). Dokonca to aj chvilu jazdilo, kym sa nerozpadli piesty atd.. Treba si uvedomit ze tieto srackove motory musia byt hlavne male a lahke, takze pouzite materialy asi nebudu zhodne s tymi co davaju do motorov co musia zvladat trochu ine kompresie a tlaky...
Ad iny motor: Uz tu bolo napisane vsetko. Staci jeden zeleny rejpal a chodis MHD..

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od jurod »

No ja nevim, ja teda jezdim uz dlouho, ale aby se mi policajt dival na motor a zkoumal jestli tam je 1,6, nebo 1,8T to jsem ještě nezažil....
Na STK, tak to už je jiná věc. Ale dneska jde vše... už jsem videl i horší věci co prošli. Toho bych se já třeba vůbec nebál.
Spíš mi jde o to, že je to dost nákladné.... A tolik peněz já do toho vrazit nechci. Za to bych měl pomalu další auto s tím motorem.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od bifur »

Je pravda ze pri normalnej kontrole sa ti to nestane. Ja som uz vsak videl vselico. Hlavne na jesen ked hladaju iste veci a hladaju ich skoro vsade.. Minule som videl v robote ako isiel typek na upravenom focuse a mal trosku silnejsi zvuk. Fesaci za nim prisli normalne na parkovisko kde zaparkoval a pozerali mu motor, vyfuk a velmi silno studovali papiere. Cumel som jak blbec. Druha vec je prave ta ze vymena auta ta vyjde na ovela menej penazi...

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od jurod »

Keby to nebolo take komlikovane, tak by som do toho aj isiel. Kebyze mam aspon 100% istotu, ze ten motor co kupim bude v dobrom stave....
Ale ani to clovek nema.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od bifur »

Tak, tak. Ja som teraz riesil ci kupim novy motor alebo dam spravit ten stary. Radsej som vlial kopec prachov do stareho.. (aj ked to nedopadlo uplne ako som chcel).

jurajdik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.05.2011 16:36

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od jurajdik »

Nazdar ogaři ja jsem se do této operace dneska pustil a dougam ze mi to vše vyjde jak mam naplánované .Sehnal jsem turbo z 1,9 tak trochu polaboruji v praci a zkusim to cele postavit a uvidím jak to dopadne :D Jak to bude tak vám zde napíšu jak to dopadlo

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od jurod »

Jdeš ho dát na 1.6? Ale samotné turbo ještě nic neřeší... co máš ještě v plánu?
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od falko1983 »

Jak vyřešíš kompresní poměr?Už takhle jsou celkem vysoký,co vyvedeš s jednotkou?Jinak držim palce.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od vtuni »

TAK TO JSEM ZVĚDAV.... 8O
za 1) kolik to bude stát
za 2) co všechno na tom uděláš
za 3) za jak dlouho se to rozpadne

...bod 3 se odvíjí nepřímo úměrně od bodů 1 a 2
:mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Lipsak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 20.02.2009 18:06
Bydliště: Okoli Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od Lipsak »

Podle financi bych pouzil laditelnou jednotku motoru ale to by bylo asi celkem drahy treba u pana Brázdila. Jinak jelikoz to nebude foukat takovy tlaky tak i origo jednotka by mela jit trosku nakrmit ale aby to stihali vstriky.... Jinak skoda ze nemas 16V to by jelo lip :) http://www.youtube.com/watch?v=ES7SqmXD ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf IV TDI PD AJM _Silver_BBS Montreal II
Ex. Golf II 1.6 TD 51kw
Blata Blatino scooter 27ccm 1kW 1,9Nm

jurajdik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.05.2011 16:36

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od jurajdik »

Takže po rozhovoru s mechanikem přimo od vw jsme polaborovali ,že tento motor 1,6 je postaven na principu ,že se zde může dát turbo ,5ídicí jednotka může zustat originalníé pouze se trošku upraví softverově to není problém.JInak jsem počítal že mne celá tato sranda vyjde na pouhých 20 tisíc ptz makam v servise a mam vše za nýákupní ceny.počítám že tak za týden by to mohlo být vše hotové a bez problému :D.Jak potkáte někde v Brně kombikového Golfa 4 tak se nedivte to budu já :D

Uživatelský avatar
Lipsak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 20.02.2009 18:06
Bydliště: Okoli Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od Lipsak »

Prosimte jak budes resit mazani turba? Nakej mezikus pod cerpadlo?
Golf IV TDI PD AJM _Silver_BBS Montreal II
Ex. Golf II 1.6 TD 51kw
Blata Blatino scooter 27ccm 1kW 1,9Nm

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo do 1.6 74 kw ?

Příspěvek od falko1983 »

Pokud se ti to podaří a motor to dlouhodobě ustojí tak tu budeš asi první kdo to tu zvládnul.Určitě nás nezapoměň informovat jak pokračuješ mě osobně by to velmi zajímalo.
Lispak:stačí když dá rekukci pod olejový filtr co se používá na externí chladič oleje a vracečku odí zpět do vany to jsou už poue mechanický drobnosti.Spíš by mě zajímalo jak bude řešit výfukový svody,jestli poupraví ty seriový nebo bude dělat zcela nový.
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“