ztráta chladící kapaliny

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
moncherry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.01.2012 13:45
Bydliště: Brno

ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od moncherry »

Předem zdravím.

Chci se zeptat zda má někdo zkušenost u Golfu IV, 1,6 77kW, r.v. I/2003 s úbytkem chladicí kapaliny.
Motor táhne, jede normálně žádný problém. A třeba když to stojí třeba 10 dní tak
je hned hladina pod minimem. Olej je čistý žádná emulze.

Zbývá asi nechat natlakovat. Dík za typ a radu :offtopic: :dog:

Uživatelský avatar
Felix 88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.03.2012 09:47

ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od Felix 88 »

Zdravím, taky se mi ztrácela chladicí kapalina na Golfu IV 1.6 1998 74kw.
Byl to tak 0,5L za mesic. Zkusil sem koupit autochemii "utěsňovač chladiče" a dobry. Moc sem tomu nevěřil ale pomohlo to, uz je to přes pul roku co sem to použil a voda stále drží :) .
Přílohy
ImageUploadedByTapatalk1333020042.502883.jpg

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od ace_rimmer »

čau, tohle je jen dočasné řešení a ne moc šťastné, mohl bys taky přestat topit kvůli ucpanému okruhu, mluvím z vlastní zkušenosti. Raději prohlídnout všechny spoje jestli neuniká, pod autem je při tom delším stání kaluž nebo se to prostě jen tak někam vytratí?

moncherry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.01.2012 13:45
Bydliště: Brno

Re: ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od moncherry »

To je přesně ono .....od neděle to stojí a dnes pod předkem kaluž. Nádobka prázdná, jen na dně trocha.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od ace_rimmer »

tak to máš tu lepší variantu, poutírej to všude zespod kam se dostaneš, dolij to a za pár dnů se mrkni kde to uniká..možná ti to začne valit hned jak to doliješ, může to být klidně nějaká blbost někde ve spoji nebo seklá hadice, v podstatě bys to mohl zjistit už i teď odkud to je mokré, pokud to nemáš pochrstané všude kolem vlivem ježdění...možná je to prachobyčejná dírka v chladiči

moncherry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.01.2012 13:45
Bydliště: Brno

Re: ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od moncherry »

Taky bych možná bral i v úvahu, že na chalupě máme kuny a kdoví jestli nějakou hadici nenahryzala. Jednou jsem měl až za horním úchytem tlumiče část kostry asi slepice. Myslím, že větší problém by to neměl být, protože motor táhne výborně. Mám ale jeden problém již přes rok, no dle servisu VW v Brně asi to nic není.
Svítí mě totiž stále kontrolka emisí č. 21. V servisu mě na to řekli, ať hlídám snímač otáček !!! Nevím tedy jak mám hlídat a co když neuhlídám ? To je aspoň kvalitní servis, když " upozorní, že mám něco hlídat " NÉ !!!???

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od ace_rimmer »

:good: :laugh: rada nad zlato, ale aspoň něco, nicméně snímač otáček poznáš tak, že ti auto začne škubat, začíná to zlehka, že semtam škubne nebo nejde třeba někdy nastartovat, končí to tak, že spadne do nouzáku nebo nejede vůbec, každopádně hlídat mysleli asi to, že kontrolovat vagem jestli se neobjeví snímač otáček mezi chybama, dokud ti to neškube nebo nejede místy jakoby na 3 válce tak to neřeš, vadný snímač otáček určitě poznáš na jízdě, věř mi :good: to že ti to svítí by chtělo vyčíst z paměti závad o co jde a následně smazat jestli se to rozsvítí zas...

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od HANZ500 »

Ahoj, byl jsem se mrknout na Golfa iv 2.8 v6. Zkusebni jizda v pohode, ale zarazilo me to, ze v nadobce s chladici kapalinou, byla tak 3-4 cm na maximem a po zkusebni jizde klesla, tak o 1 cm. Poradne jsem tomu nalozil, ale mohla by tim ubyt? Po prijezdu auto stalo jeste tak pul hodiny na miste , ale zadna louze se podnim nedelala. Co myslite mam do toho jit, nebo bych si tim zadelaval na nemaly investice??? :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

moncherry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.01.2012 13:45
Bydliště: Brno

Re: ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od moncherry »

:good: Zdar.....dlouho jsem se neozval ale je vyřešeno . V servisu Kelly zjistily že teče vodní pumpa. Proto v klidu po jízdě byla pod autem louže. Takže kompletní sada rozvody a pumpa a jsem o 8.200 lehčí.No aspoň bude klid. :potlesk: :yahoo:

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od jurod »

To tě zas někdo obral... :roll:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od HANZ500 »

Ahoj, byl jsem se mrknout na Golfa iv 2.8 v6. Zkusebni jizda v pohode, ale zarazilo me to, ze v nadobce s chladici kapalinou, byla tak 3-4 cm na maximem a po zkusebni jizde klesla, tak o 1 cm. Poradne jsem tomu nalozil, ale mohla by tim ubyt? Po prijezdu auto stalo jeste tak pul hodiny na miste , ale zadna louze se podnim nedelala. Co myslite mam do toho jit, nebo bych si tim zadelaval na nemaly investice??? :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od xerxes »

u 2.8 asi normální záležitost,taky jsem e stím setkal :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“