chiptuning kindermotorů 1.6 16V, 1,4 16V AHW

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

chiptuning kindermotorů 1.6 16V, 1,4 16V AHW

Příspěvek od elty »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, dá se nachipovat motor u Bory 1.6 16V 77kW popřípadě na jakou hodnotu by se zvedl výkon?

Díky!
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
sadd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 02.10.2010 18:03
Bydliště: Opava

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od sadd »

Zdravím, stačí si najet na google a dát tam chiptuning a vybrat si firmu a pak vybrat automobil. Tady by to dělalo +11kw --> http://chiptuning.cz/chiptuning.php?id= ... 16V%2077kW" onclick="window.open(this.href);return false; .
VW Golf IV 1.6 sr, Škoda Octavia 1.9 TDi -- egr off

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od elty »

no mě to zmátlo, protože třeba motorpower/chiptuner tady na klubu, který má celkem dobrou reputaci, upravuje jenom 1.9TDI podle jeho stránek..
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
jk.rx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 302
Registrován: 25.10.2007 20:47
Bydliště: Praha západ

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od jk.rx »

Protože atmosféry se zvedne výko třetinově proti přeplňovanýmu motoru takže to asi ani moc lidí nechce
Koupím knihu: Štěpán Jičínský, Osciloskop a jeho využití v autoopravárenské praxi

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od jurod »

Úplná zbytečnost a vyhozené peníze...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od vtuni »

jurod píše:Úplná zbytečnost a vyhozené peníze...
:good: jsem stejnýho názoru...kde nic není ani smrt nebere..nic ve zlým... :wink:
jeslti se ti zdá, že to nejede měl sis pořídit bud nějaký lepší TDI nebo 1,8T
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od elty »

já mam GIV 1.8T, sériovku 110kW, s ním jsem spokojenej, tohle mě poprosil brácha, jestli to má vůbec cenu, ale vidím, že asi ne, zvednutí výkonu o 11kW je fakt nic
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od motorpower »

sadd píše:Zdravím, stačí si najet na google a dát tam chiptuning a vybrat si firmu a pak vybrat automobil. Tady by to dělalo +11kw --> http://chiptuning.cz/chiptuning.php?id= ... 16V%2077kW" onclick="window.open(this.href);return false; .
A tomuhle věříte jo?? Max navýšení cca 8%, jinak už by museli čarovat s brzdou. A dělám všechny benzíny, akorát tohle moc neprezentuji, neboť jde spíš o tahání peněz. Lepší je údržba!!
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od elty »

jasný, vyřídím mu váš názor, že 1.6 16V nemá cenu chipovat :)
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od stawaFK »

vtuni píše:
jurod píše:Úplná zbytečnost a vyhozené peníze...
:good: jsem stejnýho názoru...kde nic není ani smrt nebere..nic ve zlým... :wink:
jeslti se ti zdá, že to nejede měl sis pořídit bud nějaký lepší TDI nebo 1,8T
ty vždycky odkážeš na koupi jiného (lepší motor) auta :)

jako já to mám jako první auto hnedka po řidičáku a mám ho třetím rokem, už mám k němu nějaký to pouto...

hold škoda že rodiče se neregistrovali na vw-foru před koupí auta :) určitě bys jim poradil :drinks:

hele jako já si myslím že jdou hodit peníze do jinejch věcí v autě než je zrovna čip...a málokdo má auto v cajku tak že už nemusí dát peníz do žádného jiného vylepšení než do chipu:)

asi jsou i tací co ho mají ťip, ťop ale na tomhle autě je krásné že si ho můžeš robit do hodně stylů a je na něm možné hhooodně změn :good:
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od vtuni »

tak ale to si pak člověk musí uvědomit a rozmyslet co vlastně chce... :roll:
tvý rodiče si asi kupovali auto v jiným věku než je ted tobě.. (protože když jim bylo tolik co je ted tobě tak se určitě golf IV ještě nedělal :mrgreen: ) a kupovali si ho za jiným účelem... že..
moji rodiče mají fabii 1,2 HTP a jsou s tím spokojení... já bych auto pod 150 koní nechtěl... moje mladá pod 100 taky ne..

bud se smíříš s tím že máš 1,4 neob 1,6 a že to nebude žádný povozeníčko...a hýčkej si ho protože k němu máš vztah.... a nebo pouto nepouto vyměníš auto... protože přestavby jsou v tomhle případě (pokud nemáš vlastní vrakoviště a autodílnu) na legislativní stránku věci nehledě..finanční nesmysl...

a jestli už máš auto nějakým způsobem vyvoněný .tak je tu pořád možnost přece koupit nejdřív to nový auto.. přeskládat si na něj ty vyvoněný věci z toho starýho .....introš, podvozek, kola, brzdy, světla......atd... a pak to starý s těma dílama z novýho prodat... :wink:

osobně než dát třeba 10 tis za čip tohohle auta..tak si na něj radši koupím třeba pěkný kola, pevnej sportovní podvozek, recaro sedačky........ nebo třeba dobrý gumy... nebo to zainvestuju do servisu :wink:

ze všeho nejlešpí jsou totiž ti (neříkám že je to tvůj nebo něčí jinej případ..) co maj čip..vejfuk repráky... py*o v*le tuning.. :fool: a pak se koukneš a maj orezlý brzdy, ohoblovaný gumy skoro na plátno a potrhaný silentbloky

momochdem vždycky u toho co radím, vycházím z toho, že si člověk takový auto jako většina koupil :wink:
a od toho se odvíjí to že se měl rozhodnout co chce...
.. ne každej má to štěstí aby ho dostal pod stromeček od rodičů... :? kde nemá na výběr...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od stawaFK »

asi jsem to špatně napsal...vybral jsem si ho sám : vybíral jsem mezi fabkou, ford puma, opel tigra, Golfem 3 a Golf IV...

jsem rád že přistoupili na koupi G4, naskytla se od známého který vlastní servis koupě týhle 1.6, dělala se pro jeho syna. takže komplet vše nové (brzdy, kotouče, spojka, silentbloky, čidla, všechny filtry a kapaliny. no prostě věděl jsem že se nekupuje nějakej poděl. kdyby ten známej měl 1.8T GTI která by byla max o 20000,- dražší a ve stejným stavu jako tahle 1.6 tak bych je třeba nějak ukecal, ale takhle přemejšlím teďka a ne před 3 rokama.

no psal jsem že ten chip by byla poslední možnost když už bych měl to auto komplet v suprovém stavu (vyleštěnej komplet motor, celolak atd atd) a peníz na to bude tak kdy bude stát GTI motor pár kaček :mrgreen: neber doslova zelenej mužíčku

mě to na to svezeníčko svižné stačí, mám tam 15 takže zrychlení je do pohody a vím na co to auto má...no abych přiznal tak jsem rád že nemám nějakou střelu, jezdil bych jako prase....ale ten větší rozum přijde s věkem. mít ty prachy tak je hodím nejdřív do generálky motoru určitě.

PS:až budu chtít svižnější svezení tak si zajedu do DE pro R32 v biturbu s 600poníčky :)
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od vtuni »

stawaFK píše: PS:až budu chtít svižnější svezení tak si zajedu do DE pro R32 v biturbu s 600poníčky :)
tak to hodně štěstí a velkou peněženku... :lol: :lol: :lol:

mimochodem už jsem myslel :lol: že se chytneš na obyč R32..kterou bych tu zase musel vysvětlit..v poměru cena a výkon :mrgreen:


mimochodem tady se ti jedná válí..ale má jen 515 koní.. :mrgreen:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=5" onclick="window.open(this.href);return false;
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od stawaFK »

tak tamtu co jsem měl vyhlídnutou už někdo koupil :laugh: nebo dal pryč z prodeje :good:

však jsem se od tebe a tvejch článků o obyč R32 poučil :laugh: :mrgreen: :mrgreen:

neboj když už bych se ukázal v R32 tak v biturbu :rofl:

asi se projedu do německa a budu dělat zájemce a budu chtít jízdu na zkoušku :) to musí bejt svezeníčko, chtěl bych zažít ten pocit soutěžit s ferrari, porshe atd :-D, no soutěžit můžu max že si stoupnu na startovací čáru :-D
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

1,4 16V AHW rada na chip?

Příspěvek od djrix »

Tak páni,motor mám po komplet GO,žralo to 1L oleje na 1KKM. Jak už to u mě bývá,když se sere,tak se sere. Takže komplet hlava,vodítka,gufera. Spodek-vložky ovalita 8 stovek,takže vrtání,vyvložkování,písty srovnat,nový kruhy,šálky rozvody i kladkama.

Nyní vyvstává otázka: Má smysl udělat ještě čip? Mám verzi 55KW,pokusil bych se sehnat sání z 59KW,dal bych KN nebo GREEN ať to trocha líp dejchá. EGR jsem odpojil až u té kovové baňky u svodů a hadičku zaslepil-zatím jsem nekoukal co na to diag,ale mělo by to být OK.

Pokud jste někdo dělali čip na tuhle mrchu,dejte vědět co a jak,jestli to vůbec člověk pozná na noze a má to smysl (myslím že čiptuner nebo někdo tu psal že nicmoc),o kolik jde nahoru spotřeba-teď jsem na tom s ní IMHO luxusně,normál do práce jezdím pod 7,cca 6,8L/100,teď jsem jel Praha/Brno a zpět cca 140Km/h (občas ulítl na 160) a celý jsem to absolvoval za 7,2L/100 .

Díky všem za názory.
Naposledy upravil(a) djrix dne 03.07.2011 09:55, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“