2.3 V5 zapalovací cívky

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od avalancheno1 »

Zdravim klubáci nevíte jak je to s výměnou zapalovacích cívek u výše uvedeného motoru? Cena? Mam takovej pocit, že v brzkej době tyto znalosti budu potřebovat. Předem díky
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od kanec.h »

avalancheno1 píše:Zdravim klubáci nevíte jak je to s výměnou zapalovacích cívek u výše uvedeného motoru? Cena? Mam takovej pocit, že v brzkej době tyto znalosti budu potřebovat. Předem díky
mrkni sem - http://www.e-cat.cz/c-1297_180265_20507 ... civky.html" onclick="window.open(this.href);return false; - jinak chválim auto a motorizaci :lol: :wink: !!
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od Toxyz »

V5 má taky na každý svíčce ten zapalovací modul? takže zřejmě myslíš tohle ne....ve škodovce seženeš do litru/kus

výměna jednoduchá, je tu i někde popsaná, sundáš dekl, odpojíš kabel, vytáhneš, vyměníš
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od kanec.h »

Toxyz píše:V5 má taky na každý svíčce ten zapalovací modul? takže zřejmě myslíš tohle ne....ve škodovce seženeš do litru/kus

výměna jednoduchá, je tu i někde popsaná, sundáš dekl, odpojíš kabel, vytáhneš, vyměníš
ja bych to radši vyměnil komplet a ma klid!stejně na to dojde :wink:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od avalancheno1 »

kanec.h píše:
Toxyz píše:V5 má taky na každý svíčce ten zapalovací modul? takže zřejmě myslíš tohle ne....ve škodovce seženeš do litru/kus

výměna jednoduchá, je tu i někde popsaná, sundáš dekl, odpojíš kabel, vytáhneš, vyměníš
ja bych to radši vyměnil komplet a ma klid!stejně na to dojde :wink:
ono to ani jinak vyměnit nejde koukam. Ty cívky jsou jako celek. Viz ten odkaz
To kanec.h: díky za chválu
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od avalancheno1 »

Ještě mam 1 dotaz. Pozná VAG když je špatná ta zapalovací cívka? Díky za odpověď
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od Žížal »

VAG to vetsinou nepozna. Poznast to tak ze ti prestane palit jeden nebo vic valcu, pripadne ruzne skubani pri zatahu. Casto odchazi izolace, takze v noci ti po modulu behaji jiskry.
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od kanec.h »

avalancheno1 píše:
kanec.h píše: ja bych to radši vyměnil komplet a ma klid!stejně na to dojde :wink:
ono to ani jinak vyměnit nejde koukam. Ty cívky jsou jako celek. Viz ten odkaz
To kanec.h: díky za chválu

jjj :lol: ještě abych nechválil kočíruju to samý :wink: !!jinak ja to dneska taky objednal a vzal jsem rovnou i kabely at mam klid přece jenom to už něco zažilo 180 000km a hlavně je cejtit škubaní při zatahu jak tu bylo psano!
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od avalancheno1 »

Já mam taky objednaný kabely + svíčky. Mam najeto poctivejch 140tkm, dovezeno z De a až do teď pravidelnej servis u VW. Měl jsem strach, že je problém v tom modulu a nakonec jsem zjistil, že mi probíjí kabel ke svíčce. Tak se mi docela ulevilo. :wink: cuká Ti to pravidelně, nebo jen v určitejch otáčkách?
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od kanec.h »

avalancheno1 píše:Já mam taky objednaný kabely + svíčky. Mam najeto poctivejch 140tkm, dovezeno z De a až do teď pravidelnej servis u VW. Měl jsem strach, že je problém v tom modulu a nakonec jsem zjistil, že mi probíjí kabel ke svíčce. Tak se mi docela ulevilo. :wink: cuká Ti to pravidelně, nebo jen v určitejch otáčkách?
Svíčky jsem už měnil těma jsem začal!ted jsem objednal ty kably + ten modul(civky) aspon bude klid!pořad to neděla jen občas a ještě v hodně vysokých otáčkach :mrgreen: sice ve vysokých otáčkach to je malokdy ale když už to tam je tak at to funguje tak jak má :wink: nějak neřešim ty kačky ,hlavně mi jde o ten pocit že to je NEW :lol:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od avalancheno1 »

kanec.h píše:
avalancheno1 píše:Já mam taky objednaný kabely + svíčky. Mam najeto poctivejch 140tkm, dovezeno z De a až do teď pravidelnej servis u VW. Měl jsem strach, že je problém v tom modulu a nakonec jsem zjistil, že mi probíjí kabel ke svíčce. Tak se mi docela ulevilo. :wink: cuká Ti to pravidelně, nebo jen v určitejch otáčkách?
Svíčky jsem už měnil těma jsem začal!ted jsem objednal ty kably + ten modul(civky) aspon bude klid!pořad to neděla jen občas a ještě v hodně vysokých otáčkach :mrgreen: sice ve vysokých otáčkach to je malokdy ale když už to tam je tak at to funguje tak jak má :wink: nějak neřešim ty kačky ,hlavně mi jde o ten pocit že to je NEW :lol:
Přesně! Ne nadarmo se říká: Jak se o koně postaráš, tak Tě povozí :wink: a u těhle aut to platí dvojnásob
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
charduz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 05.04.2009 08:54
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od charduz »

v5 110kw má všechny cívky dohromady sem je měnil,stoji kolem 5 litů výměna je jednoduchá ,vag nic nepozná ,většinou to nejede na všechny válce

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od raduzzz »

prostě chyby ve VN okruhu si každej musí odhalit sám, kdyby VAG psal, že je špatná svíčka na druhým válcu, tož to už by byl luxus.
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od bifur »

Niekedy, ale to uz musi byt modul fakt na prd, ti VAG vypise "zapalovani - chyba vystupu" a cislo.. Paradoxne stary modul mi nic nepisal, ale blbol a novy hned pri prvej jazde zacal sklbat autom a na VAGu chyba vystupu 2 a 3 :mrgreen: A ze nemecka druhovyroba VEMO. Hned tam isiel TEMIC a je klud..

roved
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 29.06.2009 22:34

Re: 2.3 V5 zapalovací cívky

Příspěvek od roved »

avalancheno1 píše:Ještě mam 1 dotaz. Pozná VAG když je špatná ta zapalovací cívka? Díky za odpověď
SAMOZREJME ZE VAG VIE ZE BUDE VADNA NORMALNE BUDE CHYBA MOTORU A UKAZE TI AJ NA KTOROM VALCI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“