AUQ špatné studené starty...chcípá!

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
negatif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 19.12.2007 14:12
Bydliště: Solnice

AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od negatif »

Čau klubáci,
potřeboval bych přesněji nasměrovat, co by mohlo způsobovat chcípání motoru při ranních studených startech. Vždycky chytne ale sytič nereaguje a tak chcípne, cca na po třetí se sytič chytne a O.K.(a občas zablbnou otáčky na volnoběh) ...Nějaké čidlo? Lambda? Váha vzduchu,.....? Poraďte co by tuto závadu mohlo způsobovat.
na VAG jedu příští týden, ale nedá mi to se tu nezeptat, třebas s tím měl někdo problémy, ale v Hledání jsem nic neobjevil...za odpovědi předem děkuji
Negatif

Uživatelský avatar
negatif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 19.12.2007 14:12
Bydliště: Solnice

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od negatif »

na VAGu jsem byl, ale ten neukázal nic co by souviselo s touto závadou, nikdo jste se nesetkal se závadou že občas nesepne sytič :?:
Negatif

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od bifur »

Skus cidlo teploty chladiacej kvapaliny. Cisto teoreticky by mohla blbnut aj klapka..

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od Stipl »

Co ti to psalo za závady? Jinač z mé zkušenosti jsem dycky prvně vyměnil palivovy filtr a svíčky (pokud si majitel nepamatoval kdy je naposled měnil). Pak vyčištění a nastavení klapky. Chtělo by se i podívat přes vag co ukazuje čidlo teploty (jestli jsou hodnoty shodné s budíkem) a co podtlakové hadičky? Sundej kryt a zkoukni hadičky co jdou z pod sání až někde k hadici od filtrboxu myslím. Ty hadičky tam taky dělal průser. Jdou špatně vidět a hlavně zespodu tam hnijou nebo jsou uplně měké a jde si toho špatně všimnout.

Uživatelský avatar
negatif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 19.12.2007 14:12
Bydliště: Solnice

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od negatif »

Stipl píše:Co ti to psalo za závady? Jinač z mé zkušenosti jsem dycky prvně vyměnil palivovy filtr a svíčky (pokud si majitel nepamatoval kdy je naposled měnil). Pak vyčištění a nastavení klapky. Chtělo by se i podívat přes vag co ukazuje čidlo teploty (jestli jsou hodnoty shodné s budíkem) a co podtlakové hadičky? Sundej kryt a zkoukni hadičky co jdou z pod sání až někde k hadici od filtrboxu myslím. Ty hadičky tam taky dělal průser. Jdou špatně vidět a hlavně zespodu tam hnijou nebo jsou uplně měké a jde si toho špatně všimnout.
čau...díky dneska to prolezu a uvidí se. Jinak svíčky atd měněno. Závady akorát na climatronicu klasicky mísící klapka...defekt takže mě asi čeká change protože po vymazání chyby a nastavení se chyba objevila znovu.
Negatif

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od G3-lower »

Myslim, ze se to resilo na audiclubu a i na skodahome.cz tak zkus pohledat, ale myslim, ze slo o hadicku s ventilem za + - 270kc

objednací číslo dílu ve škodě na 1.8T AUM ARX AUQ AGU je 035103245A stojí 230kč a výměna tak na 15minut.zkontrolovat hadicky k nemu, byvaji zanesene olejem a mivaji dirky - VYMENIT (Odvzdusnovaci ventil presneji hovorove ventilek odvzdušnění odvětrávání)
cidlo teploty motoru - taky muze delat ranni kolisani otacek
Přílohy
ventilek18t.jpg

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od Stipl »

Negatif napiš jak jsi dopadl.

Uživatelský avatar
negatif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 19.12.2007 14:12
Bydliště: Solnice

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od negatif »

...tak psal jsem to ve svým threadu, ale sem to taky napíšu. Dal jsem auto do dílny a tam zjistili že je zasratá klapka, tak jí vyčistili a provedli základní nastavení. Pár dní to šlo a teď už je to to samý. Vypadá to že se klapka neudrží v základním nastavení tudíš bude asi k.o. otáčky na volnoběh občas zakolísají, jsem prostě tam kde sem byl :( každopádně je to v řešení!
Negatif

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od R@ZOR »

Mam na agu to samy. Prvni start je vzdy problem. Chytne, chcipne, nebo aspon zakolisa volnobeh. Jakejkoliv dalsi start ten den uz je v pohode. Ale ten prvni je problem. Pripada mi to jako kdyby spadaval benzin. Cerpadlo v nadrzi zavrci, natlaci, ale asi je to malo. Nekdy se stava, ze to chytne, chcipne a cerpadlo vrci dal..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od Sicco »

na pár autech jsem tohle už zažil, většinou byl nějaký problém se svíčkama nebo zapalovacími moduly. Mě to třeba ráno točilo tak 3s než to chytlo pak už pohoda, po výměně palivového filtru už ten problém zmizel. Ale třeba to tenhle případ vůbec nebude...

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od R@ZOR »

Palivovej filtr, je tam cca rok a svicky taky..

Me to pripada jako kdyby tam byla treba vzduchova bublina. V hadicce je benzin, na kterej to chyti a nez to doda dalsi benzin, tak to chcipne. Je to mozny? Muze to nekde prisavat vzduch? Benzin nikde netece..
Naposledy upravil(a) R@ZOR dne 24.08.2011 12:42, celkem upraveno 1 x.
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
negatif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 19.12.2007 14:12
Bydliště: Solnice

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od negatif »

...u mě taky špatnej jen první start, nastartuje nahned ale hned chcípne nebo to udělám já, do sytiče se dostanu třeba až na po sedmý :sorry: :cry: , a pak celej den ok na škrtnutí. Svíčky mám nový cca dva měsíce a žádný kaše jsou to NGKáčka. Fakt mě to štve když takovýhle auto startuju jako starý mbéčko :( musím to vyřešit!
Negatif

Uživatelský avatar
Benik1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od Benik1 »

já bych to taky viděl na čidlo chladíci kapaliny.

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od R@ZOR »

Me ukazuje to samy jako budik..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
Benik1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AUQ špatné studené starty...chcípá!

Příspěvek od Benik1 »

ale nezapomen že tam jsou dva vývody jeden pro budíky a druhej pro řídící jednotku

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“