Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba oleje po překroužkování
PříspěvekNapsal: 11.09.2011 15:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

21.04.2009

594

Pardubice

havajisco píše:
DandyCZ píše:
Já sem si překroužkovaný auto s udělanou hlavou přivez ve středu, tak zatím to zajíždím a pak se uvidí. Písty i válce byly OK. Celkem mě to vyšlo na 16....
S potřeba byla 1l 10w40 na 900km....ve 167tis km...kolik to bere vám a v kolika km?

Jakým způsobem zajíždíš? Já budu od zítra taky a viděl bych to do 3000-3500 ot/min a nejet dlouho stejnou rychlostí. Najet 1000 km a pak postupně navyšovat? Nebo jinak?

Tak nějak, teď mám najeto 300km, max na 3000 otáček opatrně, jelikož jezdím po městě, občas mezi nima, tak ta proměnlivá rychlost tam je, nešlapu mu na podlahu, pěkně zvolna, počítám že kolem těch 500km mu třeba přidám, ale do těch 1000 Km plnej plyn neuvidí....ono jsou to jen kroužky, vačky klika atd už zaběhaný je, takže si myslím nestane že by se to zajelo líný....hlavně opatrně..aby se zaběhly kroužky a vše sedlo jak má....

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Re: Spotřeba oleje po překroužkování
PříspěvekNapsal: 11.09.2011 19:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.06.2010

314

Brno

tomakecTD píše:
Hele, jaký máte kódy motoru u těch 1.6 16V 77kW? Já mám najeto 202 tis km kod AUS nebo AZD ... Mám to auto rok, olej nesežralo vůbec ani deci za 9tis km. To můžu tento problém očekávat taky? Nebo co vy s tím děláte? Výrobní vada nebo tak něco? :roll: :roll:

Já mám AZD,1,6 16V 11/2000,najeto 185tis.a mezi výměnama zatím dolívám minimum.Ale když jsem to koupil a než jsem vyměnil olej tak to bralo dost.Dávám Mobil 1(5w40) a super.
Samozřejmě je důležitý chování k autu.Motor studený nevytáčím,jinak max.4tis.občas vymetu pavučiny,vytočím na max. 8)
Klepu na dřevo..motor zatím OK. :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]