1.6 BFQ - zkušenosti s překroužkováním

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
schneefall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.08.2011 12:32

1.6 BFQ - zkušenosti s překroužkováním

Příspěvek od schneefall »

Zdravím všechny místní nadšence.
Vlastním octavii s motorem BFQ s údajně najetými 130 000 km.Nicméně situace je taková, že mě známej, který mi dělal komplet rozvody apod upozornil, že motor "dejchá".Víčko na dolejvání oleje poměrně poskakovalo.Já jsem mu následně řekl, že jsem již musel dolejvat olej (byl to zhruba po 5000 km litr 10W-40) a že se mi motor zdá poněkud nekultivovaný.Na to mi odpověděl, že by mohly být v hajzlu gufera na ventilech nebo pístní kruhy.Moc nadšenej jsem teda z toho nebyl,nicméně auto jezdilo v pohodě, nikde žadny pazvuk prostě nic.Od konzultace jsem najel asi 10 000 km včetně rychlých dálničních cest do Chorvatska či napříč republikou od východu na západ a naopak.Chod motoru se ale dosti zhoršil, řekl bych že to i hůř táhne a oleje dolejvám zhruba 1l na 2000 km.Včera další zhoršení.Nechtělo mi to nastartovat,chytlo to až na třetí pokus a cestou se mi rozsvítily emise.Říkám si, že to asi bude mít nějakou souvislost.Materiálově by mě tato oprava motoru vyšla na 4500 kč, známej mi to udělá zadara, takže nemusím řešit cenu práce.Otázka je, jaké máte vy zkušenosti s motorem po jeho překroužkování, zda se zlepšila dynamika motoru,spotřeba paliva, kultivovanost apod.
Za případné odpovědi děkuju.

Svítek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 27.08.2009 13:56
Bydliště: Trutnov

Re: 1.6 BFQ - zkušenosti s překroužkováním

Příspěvek od Svítek »

taky jsem na golfu nechal dělat kroužky protože mi lítal olej do sání. Rozdělali a viděli že to je přidřený takže výsledná cena 2x tolik. A to už mi do smíchu moc nebylo

Svítek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 27.08.2009 13:56
Bydliště: Trutnov

Re: 1.6 BFQ - zkušenosti s překroužkováním

Příspěvek od Svítek »

Jinak spotřeba a chod stejnej akorát nemusím snad dolejvat olej po 2500km. Pro přesnost přidřený na 3 válcích jelo bez problému akorát fakt olej. materiálově to je kolem 18 s pístama a výbrusem.

schneefall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.08.2011 12:32

Re: 1.6 BFQ - zkušenosti s překroužkováním

Příspěvek od schneefall »

Děkuju za info, no jsem zvědavej jestli i u mě budou nakoplé válce či písty, to by teda bylo blbý.Je možné, že by takto oleje žravý motor měl najeto jen 125 000 km? Auto mám 9 měsíců kromě týhle pažravosti žádné poruchy.Při koupi vše vypadalo tak důvěryhodně, serviska s razítkama a interiér ve stavu zhruba věku a stavu km odpovídající, no nevím :-(

Svítek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 27.08.2009 13:56
Bydliště: Trutnov

Re: 1.6 BFQ - zkušenosti s překroužkováním

Příspěvek od Svítek »

já měl podle tacho 135

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: 1.6 BFQ - zkušenosti s překroužkováním

Příspěvek od Sonny »

Svítek píše:já měl podle tacho 135
No to jsi měl stočený ne???? :? já mám rok 16V a ze začátku to olej bralo,ale co jsem olej vyměnil(černý jak bota),tak dolívám max 0,5L mezi výměnama.(olej Mobil1 5W40)
najeto 184tis.,zatím šlape krásně,jen někdy kolísá volnoběh 8O
Ale co se tady dočítám o benzínech tak mě to docela znepokojuje.Měl jsem kdysi itala a to byla nesmrtelná raketa,nebral vubec olej(cca 300tis)

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1.6 BFQ - zkušenosti s překroužkováním

Příspěvek od tomakecTD »

Starý auta jsou starý auta :) jen kastle rezivěly, jinak držáky :wink: Já ujel na jeden olej už 9tis km a asi bych to měl zkontrolovat :lol: Ale první 4tis km se mi neztratilo nic, ani nikde neteče, v sání není, výfuk naprosto čistej jako čisté železo...prej mám motor v perfektní kondici...Kdyby aspoň jel jak má :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

schneefall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.08.2011 12:32

Re: 1.6 BFQ - zkušenosti s překroužkováním

Příspěvek od schneefall »

No ja doufám,že vychytám mouchy i u oktávky a bude aspon 5 let v poho sloužit :D Před 7 lety jsem si pořidil renaulta megana a zpočátku to byla tragedie věčně se řešilo cosi s elektrikou, zlobilo těsnění pod hlavou či cívky ale teď na starý kolena v posledních 3 letech je to neskutečnej držák :) Najeto skoro 300 000

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“