Zasekne se řadící páka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Zasekne se řadící páka

Příspěvek od wlcakk »

Ahoj lidi.. stává se mi že když někdy zaparkuju (min 1-2dny stojí) a nezatáhnu ručku a zařadím 1ku nebo zpátečku tak mi na druhý den jde hodně těžko dát do neutrálu.
Fakt se musí vyvinout hodně velká síla aby sem vyřadil. Zkoušel jsem vyšlapnou spojku a znovu dokola ale vždy pomohla jen síla. Musím vyřazovat s nastartovaným motorem(ještě jsem to nezkoušel) ? když vyřazuji tak je motor vyplý.

Ještě se mi sem tam stává při jízdě pokud řadím tak mi tam někdy nechce zaskočit 2/3ka rychlost. Musím vyšlápnout spojku a pak jde Ok. Kde může být problém? Myslíte že by pomohlo vyměnit olej v převodovce(Někde tady na foru jsem četl že to není nikterak levné) nebo je problém spíše ve spojce?
Všem díky za odpověď

Jedná se o 1.6SR 74kW , 1998, hach., najeto 120tis (aspoň to je na tacho :blush: )
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od VW-Tim »

asi ti povolil "nejtek"
převodovka v háji
u těchto motorů bohužel běžný jev
wagen cult cars

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od wlcakk »

Jako není to žádný zásadní problém.. jen když o něm vím tak se na něj zaměřuji no.
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od falko1983 »

Řazení jiných rychlostí?Přes zuby to jde/nejde?Kde ti zabírá spojka nahoře/dole?Omrkni jestli správně pracuje váleček na převodovce co tlačí na páku vystavující ložisko spojky,popř není od věci spojku odvzdušnit.Co se týče oleje v převodovce,pokud nevíš jak dlouho tam je výměnou nic nezkazíš.Volil bych ale pouze origo olej.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od wlcakk »

falko1983 píše:Řazení jiných rychlostí?Přes zuby to jde/nejde?Kde ti zabírá spojka nahoře/dole?Omrkni jestli správně pracuje váleček na převodovce co tlačí na páku vystavující ložisko spojky,popř není od věci spojku odvzdušnit.Co se týče oleje v převodovce,pokud nevíš jak dlouho tam je výměnou nic nezkazíš.Volil bych ale pouze origo olej.
Když řadim 2 a 3 tak to nejvice pocituji ale i u 4ky a 5ky to hodi taky. Řadit přes zuby nevim co myslis (bez spojky?) Spojka zabira dole. Valecek nevim kde mam zkontrolovat v motoru se zase moc nevyznam.
jaky teda olej se tam leje? motor je to AKL
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od falko1983 »

Jestli se ti ten problém objevuje vesměs u všech rychlostí tak bych to tipnul na problém se spojkou.Přes zuby je myšleno když řadíš nějakou rychlost a brzy pustíš spojku tak se obrousí o sebe převodový kola(zachrastění).Nevím jak ti to popsat.Jinak olej v převodovce nemá nic společného s motorem každý díl má svou olejovou náplň.Zajdeš do vw ,dáš jim VIN a oni to dají olej co tam patří. :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od wlcakk »

Někde jsem ale tady četl že origo stoji okolo 900kc / l .
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od tomakecTD »

Mě zase jde blbě řadit, co máš z toho. Mě to přijde normální. Ale kamarád, co má golfa se s mým projel a zůstal viset na křižovatce :D Já mám problém s těma táhlama v motoru. Je to patent na dvě věci.....Musím to dycky pořádně prostříkat WDčkem pak to jde dobře. Hold se tam na to práší a není to kryté...Nemáš problém třeba tam? Myslím že to nebude v převodovce ani spojce..
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od wlcakk »

Tak jestli je tam problem nevim.. ale muzu skusit nastrikat a uvidim. Mas nekde foto/obrazek kde to mam striknut.?
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od falko1983 »

Ty táhla to být taky můžou jsou nasazený na takových kloubečkách a pod nimy jsou takové pěnové těsnící kroužky ty jsou většinou už v háji a pořádně netěstní.Nejlepší je celé to řazení vyndat rozebrat a promazat.Nicméně já jsem to svoje řazení ještě upravil tím že jsem vyřadil to pomocné závaží a místo toho jsem navařil kloubečky a přidal jedno táhlo a musím říct že se zmenšily vůle a řadit jde lépe.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od tomakecTD »

No tak já tam nikde žádný pěnový těsnění rozhodně nemám. Ty klouby jsou tam normálně vidět a přáší se na ně. Když to promažu jde řadit o poznání léle. Už ten člověk předemnou s tím měl problém. Opravdu to zkus promazat. Nyní fotku žádnou nemám, ale mohu ji udělat.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od wlcakk »

Tak pokud to jde vidět když vlezu ,,nějak,, pod auto tak to snad najdu. Pokud by jsem ale musel ze spod něco odmontovat tak to moc na havru neudělám.
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od tomakecTD »

nee, nemusíš nikam lést. Otevřeš kapotu, mrkneš na pravé straně za motor dolů. Cca v pod posilovač brzd. Tam uvidíš ty táhla. Alespoň já je tam mám u AUS :lol:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od falko1983 »

tomakecTD : pod kloubkama by měli být takový pěnogumový kroužky co to dotěsňují.Dají se u VW normálně objednat ale jeden kousek stojí cca 30,- a potřeba je jich 8ks takže nato co to je celkem drahota.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekne se řadící páka

Příspěvek od wlcakk »

Tak zítra to tam skusim někde prostrikat a pak dam vedet.. jinak dneska jsem ridil a oK.. a to mi auto stalo 2dny
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“