Přehřívá se?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Přehřívá se?

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Zdravím mam golfa 1.4 16v,vždy když se ohřeje motor,tak v motoru začnou cinkat hydroštěly nebo ventily nevím,veřil jsem že to budou hydroštěly ale před 14dny se dávali hydroštěly nové ale motor po zahřatí stále cinká za jízdy.Vím že když jsem měl peugeota a rozbil se termostat tak motor se přehříval a cinkali ventili,a je to stejný zvuk co mi dělá golf za jízdy,když přidám plyn,tak to zachrastí Dnes jsem šahal na hadice od motoru,ta hadice v které je termostat byla vlažná v pohodě jsem na ni udržel ruku ale hadice v které je teplotní čidlo,byla dost rozpálená.No a asi po minutě co jsem to študoval začínala být i pomalu vařící hadice v které je termostat.Ručička ukazuje stále 90 a víc nejde a termostat sem dával na začátku roku nový,protože když jsem auto koupil tak termostal byl stále otevřený a motor se neohříval,po výměně v pohodě ale zase mi začalo to cinká,když se motor pěkně ohřál.Je tedy možné,že se auto přehřívá ikdyž ručička ukazuje 90?

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Jinak na ty hadice sem šahal po ježdění ve městě,kdy byl motor normálně ohřátý na 90....

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od falko1983 »

Čidlo kapaliny je dvojokruhový a může kecat,je to poměrně častá závada.Chladič je horkej nebo studenej?Nepíšeš od jakého výrobce je termostat ale mohl klidně odejít u nějaké číny bych se ani nedivil.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Dík,termostat sem kupoval v autokelly,normálně do autokelly nechodim ale termostat jsem ještě přežil.Značku nevím už,stálo nějak 400 a to sem koukal,že by mohl být Walher,no starline to fakt nebyl,tu značku fakt nikdy.Chladič nevím,dnes to okouknu a dám vědět........

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Tak je v háji termostat.Musel jsem udělat nouzovku a ten termostat vyndat,abych dojel v klidu doma,bez přehřívání,jen mi nejde do hlavy že teploměr ukazoval jen 90st a víc ani ťuk,takže jsem fakt nemohl poznat,že je motoř přehřátý........Mam ještě otázku můžu s tím najet 40km ikdyž motor nebude mít provozní teplotu ale jen nějakých 50 st.Samozrejmě bych to netrápil a nevytáčel,byla by to hodně klidná jízda,co myslite nevadi to nebo autem radši nejezdit,než dám nový termostat.Díky za odpověd

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od falko1983 »

Nevím jaký jsi udělal opatření ale pokud jsi to udělal tak aby byl stále otevřenej taky by se auto mělo na 90 st. dostat ale pomaleji když bude stabilně otevřenej velkej okruch.Jinak ja jsem už psal výše,čidlo teploty je dvojokruhové tj.jeden okruch pro řj motoru a druhý pro budíky.Rozhodně vyměn co nejdřív tyhle dvě věci. :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Vyndal jsem ho úplně,protože sem to zjistil v sobotu ve dvě odpoledne a všude bylo zavřeno.Čidlo teploty sem měnil před 14 dny ale ty myslíš to čidlo ve vyrovnávací nádobce,to sem neměnil.Jinak motor se bez termostatu nezahřívá za jizdy,jen ve městě když auto stoji.No zítra bude nový termostat,dik za odpověd

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od morlog »

to cidlo v nadobce je jen na hladinu kdyz ti klesne tak auto zacne rvat to nema z teplotou nic spolecneho

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od falko1983 »

Jj přesně tak jak říká tady kolega morlog neměl jsem na mysli to čidlo v nádobce to je jen na hladinu kapaliny.Já myslel čidlo v tom plastovém domečku u motoru.Pokud je ale 14 dní starý tak by mělo fungovat.Pro jistotu si ho naloguj ať viš jestli je na 100% OK.
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“