Motor 2,3 V5 - olej rada

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Vincenth
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 22.11.2007 21:23
Bydliště: Brno venkov

Motor 2,3 V5 - olej rada

Příspěvek od Vincenth »

Nazdar borci.....Hodila by se mi menší rada ohledně motoru, resp. oleje....Motor 2,3 v5 150Ps..Bohužel o něj nebylo nejlíp staráno, resp. posledních 30 tis asi vubec, olej vypadal jak vazelina.....Takže : motor je dá se říct teď po celkové GO : přecementované a přeleštěné vačky, nové hydra, gufera, zalapované a zabroušené ventily, hlava udělaná ( tlak a brus ), vzhledem k zakarbonování motoru nové kroužky na pístech, písty a vše dokonale očištěno, nové pístní čepy, ojniční čepy, ojnice přeúhlovány, nový lágry, uložení kliky atd atd, rozvody, spojka, setrvák a milion dalších věcí....Jenže chytrák co vše dělal jaksi ,, zapomněl" na to : že když dá new kruhy a atd, tak je docela možný, že mě auto bude papat olej...A jak jinak než že ho žere...Ze začátku docela mega moc, cca 1litr na 1000km, teď jsem koupil od ekolube nějakou těsnící srajdu na bázi nanočástit, sice už žere míň, ale pořád.....Takže co teď ?? Brus válců ?? Starý písty pochybuju s kruhama aby mě to nežralo 10l oleje na 100km a nový píst cca 4500kč ( je jich 5 ), takže taky docela pro mě už v této fázi nasírající...Takže je nějaká rada ? Je možný tohle : motor by mě být stavěnej na plnou synt. a ne polo, já tam mám polo : takže je možný aby mě zachránila plná ? Že by zůstaval olej ( teď hustší ) na stěnách válce a proto to žere ? Zachrání mě plná ( řidší ) nebo to bude žrát ještě víc ?? Už uvažuju možná dost dementně, ale opravdu už mě to nebaví.....Nebo znova vyměnit olej a koupit další sračku tentokrát na bázi kovu ?? Do brusu opravdu nejdu, dalších 30 táců nedám ani omylem...

Díky moc

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Motor 2,3 V5 - olej rada

Příspěvek od L.i.b.o.r »

je jedno jestli tam liješ plnou nebo polo syntetiku důležitá je VW norma, jinak si myslím že těma sračkama do oleje nic nezachráníš je to tak na novy kroužky a vybrus. Jinak já do V5 dávám 10w40 a od výměny mi ubyde cca max 0,5L nikdy jsem to pořádně neměřil. A to že tam naliješ 5W30(40) tak to bude žrát ještě víc
Seat Exeo ST 2.0TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“