Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

p4n7h3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.03.2019 14:26
Kontaktovat uživatele:

Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od p4n7h3r »

Zdravím všechny. Nikde jsem nenašel žádnou odpovídající odpověď, proto zakládám nové vlákno.
Pokud by někde bylo něco co mi pomůže prosím nějakého moderátora o link na vlákno a zrušení tohoto vlákna.
Každopádně popíšu problém.

Mladá má Golf MK4 (Viz nadpis) a já se snažím jí ho nějak udržovat v chodu.

Závada -> Sporadické cukání (jako by vynechalo zapalování na 1-2 otočky motoru).
Zdá se mi, že se cukání objeví nejčastěji v rozmezí 1500-3000ot při akceleraci a většinou při předchozím brzdění motorem, ovšem mladá říkala, že se jí to stalo i při rozjíždění.
Řekl bych, že to dělá víc asi až po zahřátí motoru, ale pokud jí to udělalo i při rozjíždění tak se to nedá říct s jistotou.
Zkusil jsem výměnu paliva a filtrů, výměnu svíček, výměnu zapalovacích cívek, výměnu lambda sondy a čištění klapky.

VAG-> jediný co mi píše je slabej signál klíče, ale podle toho co jsem četl by to spolu nemělo souviset.
Celkem si nejsem jistej po čem jít teď, asi bych zkusil zapalovací kabely co jdou k cívkám, mohla by to dělat teoreticky váha vzduchu nebo nějaká netěsnost v sání, ale nejsem si jistej co by mě nejlíp nasměřovalo k řešení problému.
Předpokládal jsem, že to bude lambda, protože po jejím odpojení to nedělalo, ale po výměně to dělá znovu, tak mě napadám jestli není možný, že by byla chyba v nějakým kódování ŘJ.

Pokud by někdo věděl co je pro mě teď nejpravděpodobnější, tak budu rád za rady.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od majrek001 »

copak tam liješ za benzín pro začátek? liješ tam N95 nebo N98?

jinak je tu vlákno kde se řeší závady na 1.6 16v :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... start=1815" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

p4n7h3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.03.2019 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od p4n7h3r »

Leje 95 z benziny (rok a pul bez problemu na jedne benzince) zkousel sem brat i na shellce 98 ale beze zmeny. Nejhorsi na tom je ze se to cukani objevuje dost nepravidelne. Dik za link zkusim procist a treba na neco,narazim

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od xerxes »

nazdár pokud máš AZD tak nemá váhu vzduchu a ani kabely k svíčkám tak to upřesni co vlastně máš :wink:

p4n7h3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.03.2019 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od p4n7h3r »

xerxes píše:nazdár pokud máš AZD tak nemá váhu vzduchu a ani kabely k svíčkám tak to upřesni co vlastně máš :wink:
Tak podle velkyho technicaku to je opravdu AZD.
S vahou a kabelama to byl tip.
Kabely byly spýš myšlený jako elektroinstalace vedoucí k zapalovacím cívkám co jsou nad svíčkama.
Ale že to nemá váhu, to jsem nevěděl.

Někdo nějakej nápad?

Poznáte někdo třeba z grafu měření Lambdy jestli byla měněná zbytečně (resp.k řešení problému to nepomohlo, tak to nebylo nezbytný).
obrázek toho grafu jsem nahrál na http://advertising.maweb.eu/mereni%20lambda.png.
Ten graf jsem dělal pomocí načtení hodnot uloženejch značkováním při jízdě do excelu do VScope. (nemám zatím mocka zkušeností s VAGEM, ale snad se něco doučím ;) ) Dík moc všem za nápady a rady co s tou závadou.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od xerxes »

no vidiš to a jsme v obraze trošku se bojím aby to nebyly špatné tlaky ve válcvi ale to by zas plsalo chybu v zapalování takže co jsi dával za svíčky a vysokonapětové moduly?

p4n7h3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.03.2019 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od p4n7h3r »

xerxes píše:no vidiš to a jsme v obraze trošku se bojím aby to nebyly špatné tlaky ve válcvi ale to by zas plsalo chybu v zapalování takže co jsi dával za svíčky a vysokonapětové moduly?
Civky jsem daval DELPHI CE20030-12B1
Svicky NGK laser platinum PZFR6J-11 (cca pred 1000km oboji). Btw vysokonapetove moduly jsou ty zapalovaci civky? :)

One_Zero
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 01.09.2018 00:15

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od One_Zero »

Ahoj, resil jsem podobne problemy, Mrkni na MAP senzor a na senzor vackove hridele.

Menil jsem prvni posledni a nakonec jsem menil zapalovaci modul + cidlo vacky a od te doby se zda byt snad klid. (musim zaklepat...)
VW GOLF IV Generation 1.6 16V ATN 77KW r.v. (12/1999) Barva: Technoblau (LW5Y)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od xerxes »

p4n7h3r dobrá volba :wink:

p4n7h3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.03.2019 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od p4n7h3r »

Ok objednal jsem cidlo vacky a mapsenzor, uvidim jestli se nekam pohneme. Kazdopadne se objevila dalsi zavada a to signalizace zatazeni rucky, ktera pipa stale resp pri jizde po rovine a do kopce. Cca metr zpatky to delalo ze pri rozjizdeni na krizovatce obcas trikrat pipnulo ale nic nesvitilo, potom jednou trikrat piplo a rozsvitilo rucku, potom nepipalo ale rucka svitila pri jizde. Dolil jsem brzdovku a cca mesic byl klid a ted pro zmenu toto. Rek bych ze to bude nejakej spinac u rucky, ale zkusenost s tim nemam. Co vy setkali jste se s tim nekdo taky? Kazdopadne dik za tip na ty senzory vacky a tlaku v sacim potrubi snad budou mit uspech. A dik za chvalu vyberu, nechcu delat reklamu, ale kdyz srovnam kvalitu a cenu delphi vs bosch tak preferuju radeji delphi protoze s nima mam osobni zkusenosti jen dobry. A u svicek vime jak to je, tam neusetris, tak jestli vzit svicky o litr draz nez ty zakladni brisky a vedet ze najedou skoro jednou tolik a poznat to i na vykonu. Jeste jsem koumal jestli se tam daji nacpat nejaky dvouelektrodovy svicky (ale nic jsem nenasel). Jeste k tomu co zde nekdo psal - tlaky ve valcich - myslim si ze kdyby byla spatna komprese tak to bude delat porat a ne obcas, ale muzu se mylit. Pokud by to nebyly ty senzory uz me napada snad jen RJ zapalovani a nebo palivovy cerpadlo ale to cerpadlo vidim jako min pravdepodobny, rek bych ze je to problem elektronickej podle chovani (to cukani je jak kdyby to nezapalilo pri jedne nebo dvou ptackach svicku resp. Mlada by to popsala jako kdyz prudce pustis spojku a auto zaskace a zdechne). Kazdopadne ja jsem po novym roce co me sundal borec na lede taky presedlal na koncern a to tipicka ceska modla resp. Jednickova ovce 1.9 81, tak snad bude aspon ovce slouzit. Diky moc za rady. Kazdopadne kdyz vas neco napadne tak napiste a ja dam zpetnou vazbu co po tech senzorech jestli nastala zmena.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od majrek001 »

mě to cukaválo při rozjezdech nebo dojezd na jedničku bez plynu ke kruháči a po přesedlání z N95 na OMV MM100 po druhé nádrži bylo po cukání do 16v patří pouze N98 a lepší benzín s N95 si to nerozumí nebo to bude dělat EGR ventil - zkus z něj odpojit konektor a projet se co to bude dělat, ale to by chtělo vidět přesně co to dělá (benziňák cuká pořád nějak to není nafta kde to jde pořád bez problému)

za mě deplhi tedy určitě ne to raději bosch :blush:

a co se týče hallova snímače otáček vačky/kliky a MAP senzoru, tak ty pouze originál jinak to nikdy nemaká jak má
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

p4n7h3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.03.2019 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od p4n7h3r »

Nazdar vsichni VW maniaci. Tak aktualni novinky nejsou pozitivni. Mapsenzor a senzor otacek vackove hridele sou novy a stale zakopava. Asi zkusim jeste cidlo teploty protoze se mi zda ze to dela spys az po zahrati. Zeptam se jeste dela se zaslepka na egr? Jeste sem narazil na prasklou trubku co jde do toho bazmeku s uhlim co je vlevo a nejak to odlucuje vodu nebo cisti vypary z nadrze (resp. Rek bych ze to je neco takovyho pac tam vedou trubky z nadrze cvaka to a z toho vede trubka do sani). Tak asi tak. Dik vsem za pripadny navrhy reseni. Jo a jeste sem se zasekl vcera cca 4hodiny na lz kole pac nemam kovany orechy a pametnim klicem jsem strhl sroub kola tak jsem cca trikrat zkousel navarovat srouby a matky ktery se stejne dycky ukroutily a ve finale sem sroub stejne odvrtal a dal novej. Delal jsem to pac utikala brzdovka z lz strany a problem byl akorat v podlozkach mezi trmenem a hadickou, ty jsem si zfusoval z hlinikovyho plechu a je to cajk tak aspon neco pozitivniho na mym drapani se v folfovi.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od 11mAjA11 »

EGR nelze zaslepit.
Dvojelektrodove svicky do toho nepatri.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

p4n7h3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.03.2019 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od p4n7h3r »

11mAjA11 píše:EGR nelze zaslepit.
Dvojelektrodove svicky do toho nepatri.
Nelze? To se mi nejak nezda. Je nejakej konkretni duvod proc by to ekokur*itko neslo vyradit z provozu? Na gckove astre 1.6 16v jsem ho zaslepil plechovkou od piva a vyresilo mi to cukani v nizkejch otackach. Je pravda ze na golfovi je egr trochu jinej, ale nejde mi do hlavy proc byy neslo zamezit privodu spalin zpet do sani. Je to tam prakticky jen kvuli rychlejsimu zahrivani, spotrebe a emisim nebo se pletu? Pripadne dik za vysvetleni.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - cukání

Příspěvek od majrek001 »

jelikož si ho jednotka hlídá a pozná, že jí jde méně vzduchu.. mě na 1.6 16ATN po 400km po zaslepení odpojilo plynový pedál za jízdy, takže leda nechat vypnout v motorové jednotce a těžko říct kdo by to všechno v ČR zvládl :)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“