Zapadly sroub u olejove vany

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Haas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.05.2020 12:52

Zapadly sroub u olejove vany

Příspěvek od Haas »

Zdravim,
Mam G4 1.4 16v a stala se mi takova vec. Snazil jsem se sundat olejovou vanu abych ji vycistil spolecne se sitkem. V miste, kde jsou dva hluboko zapustene srouby, mi pri snazeni se z racny spadl nastavec s imbusem a nekam v te dire zapadl a uz jsem ho nedostal ven. Tak jsem se na to vybodl, vsecko prisrouboval zpatky a nechal tak s tim, ze to hodim do servisu. Bohuzel jsem to nerekl pritelkyni, ta vesele nastartovala a rozjela se. Nacez dle jejich slov neco kruplo, prej to nebyla velka rana, jenom takove zvejknuti a pote uz bylo slyset jenom cinkani.

Muj dotaz zni, jestli ten nastavec mohl skrz tu diru zapadnout nekam dovnitr a zpusobit tam nrjakou paseku ? Za rady a odpovedi dekuju

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zapadly sroub u olejove vany

Příspěvek od srotty »

Nemůžeš dát foto? Ale nejspíš to zapadlo k setrvačníku.

Haas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.05.2020 12:52

Re: Zapadly sroub u olejove vany

Příspěvek od Haas »

Foto bohuzel nemam.
Kdyz se postavim celem k autu zepredu, tak napravo od olejove vany je setrvacnik ? A to je mozne ze se jen tak neco dostane dovnitr ?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zapadly sroub u olejove vany

Příspěvek od srotty »

Ano ,vpravo od motoru je setrvačník a pak hned převodovka. Je tam jen plechový kryt kryt s dírou(dírami) asi centimetr velkou.Teď už přesně nevím,4.golfa nemám 5 let.

Haas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.05.2020 12:52

Re: Zapadly sroub u olejove vany

Příspěvek od Haas »

Tadyhle jsem si pujcil obr z netu, olejova vana je trosku jina ale v zasade je asi vsecko stejne. Tam kde je sipka mi nastavec zapadl.

https://imgur.com/a/7lmp74r

Dobre a mohl tam ten nastavec zpusobit nejake velke skody ? Nebo bude stacit jenom rozmontovat, vyndat a smontovat zpet ?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zapadly sroub u olejove vany

Příspěvek od srotty »

No to je přesně prostor setrvačníku respektive spojky.Škody-těžko říct. Mohl se šprajcnout o zub setrvačníku a ulomit ho(nebo jich víc) nebo jen leží na dně toho prostoru.Každopádně chce ven.

Haas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.05.2020 12:52

Re: Zapadly sroub u olejove vany

Příspěvek od Haas »

Dle pritelkyne, kdyz to slysela, jenom zajela zpatky na parkovaci misto cca 2-3 metry. Prej v ovladani auta zadna zmena, spojka fungovala, zaradit slo taky dobre, zadne vibrace, jenom to cinkani asi jak tam ten nastavec lital. Auto povezu na tyci do servisu a uvidime.

Kazdopadne dekuju za rady :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“