AKL-jak moc vám dýchá motor?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od Sonny »

Tonnda píše:
Sonny píše:No to jsou mi novinky 8O Takže když vytáhnu měrku,nebo zátku,a po nastartování od tam vyfukuje,tak to značí že je motor víc opotřebený :?: :?:
Řekl bych že opotřebení motoru signalizuje hluk nebo spotřeba oleje,ne?? jak to je?někdo mi to popište.
Díky :wink:
Opotřebení motoru nemusí bejt jenom zvýšená spotřeba oleje a hluk. Olej ti to muže žrát např. jenom kvuli ztvrdlejm guferum na ventilech a "hluk" např. nefunkční zdvihátko ventilu. Když ti hodně "fouká" motor měrkou, je to tím, že máš opotřebované pístní kroužky a tudíž ti zkrz ně prochází dolu tlak při kompresi a výfuku a naopak se muže olej dostat nahoru a pak se spálí spolu se směsí..proto modrej kouř z vejfuku, když je to už moc. :idea:
Tak jsem to zkoušel a myslím že by motor mohl být ještě OK.
Do otvoru k nalití oleje jsem dal rožek papíru a trochu se třepal,bylo cítit že tam trochu vyfukuje sem tam.Akdyž jsem dal papír naplocho k otvoru tak se ani nehnul.
A z měrky nefouká vůbec :)
Jinak olej nedolívám,když jsem to koupil tak bral.Po výměně oleje(Mobil1) už si do další výměny nevzal nic.naj.185tis.km
Tak snad ještě něco najezdí moje-Das Auto :lol:

Uživatelský avatar
Tonnda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 12.05.2010 18:21
Bydliště: Příbram

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od Tonnda »

To Sonny:
No vidíš, nemáš se čeho obávat :)
TDI POWER

schneefall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.08.2011 12:32

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od schneefall »

Já teda mám BFQ taky mi to dejchá jak prase + spotřeba oleje jak kráva a teď mi známej volal že kám ve válci drážku jak prase takže řeším new motor.

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od Sonny »

schneefall píše:Já teda mám BFQ taky mi to dejchá jak prase + spotřeba oleje jak kráva a teď mi známej volal že kám ve válci drážku jak prase takže řeším new motor.
A co to máš za motor?? SR nebo 16V?? a kolik má najeto že je KO ???

schneefall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.08.2011 12:32

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od schneefall »

Já mám 1.6 75 kw MPI najeto údajně 130 000 km, no co se stalo stalo se.Ale jak říkám taky mi to dejchalo slušně, auto v poslední době ztrácelo výkon a spotřeba oleje byla čím dál vyšší navíc byla za volnoběhu horší kultivovanost a olej, který chrlil do sání mi úplně rozežral odvětrání kliky.Ale jinak pohoda jezdil jsem stim denně do práce byl jsem stim i v chorvatsku a když si maxidot cinkl o olej tak jsem ho tam dolil a jelo se dál jenže poslední 2000 km fakt děs tak jsem to dal známému a v jednom válci je prostě drážka takže mi to krásně podtejkalo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“