20V Turbo - porucha turba

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

20V Turbo - porucha turba

Příspěvek od fakieVW »

Ahoj včera na závodech jsem auto po jizdě zastavil nechal běžet a pak vypnul. Motor vychladnul a jak jsem nastartoval tak mi z výfuku vyletěl bílo modrý obláček. Po přišlápnutí plynu to ještě trochu zakouřilo a pak zase nic. Auto jede stejně a turbo fouká kolik má,ale jakmile se tomu dá plný kotel a pak se opět nechá motor zchladnout tak to udělá ten kouř po nastartování. Olej to nežere,vodu taky ne a vše je v pořádku. Tohle je jediný problém.Podle mě to je turbo.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 20V Turbo - porucha turba

Příspěvek od xerxes »

pokud to je bílý kouř tak to je olej,možná to je tím že jsi mu dal pořádný ceres ubýtek oleje bude možná jen v extrémním provozu

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: 20V Turbo - porucha turba

Příspěvek od fakieVW »

No celková spotřeba oleje na tom motoru je litr oleje za 4000km cca. Což je podle mě nic. V sání mám trochu mastno,ale ne zas nějak olej aby tam někde tekl. Takže to povoluje ložisko podle mě do výfuku.

Uživatelský avatar
Kobrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.01.2011 19:31
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: 20V Turbo - porucha turba

Příspěvek od Kobrik »

8O 1l na 4k? To je docela kotel, ale jestli tomu hodně dáváš......
Škoda Octavia 1.8T AGU + chip Sportmotor + LPG BRC

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: 20V Turbo - porucha turba

Příspěvek od fakieVW »

Tak používám to auto jen k závodění. Což je podle mě hodně málo 4000km litr oleje. Pokud vím tak
VW dává normu litr na 1000km. A vzhledem k tomu, že to je taky turbo motor kde se olej vždycky ztrácí víc než u obyč motoru. A navím z výfuku nikdy nevyletí ani obláček vše je uplně čisté. Jiným lidem co maji tenhle motor jsem už viděl dost často kouř pod plyným plynem a podobně. Jen ted to udělalo tohle. Nevím co s tím ted mám dělat? Jestli ještě pojezdit nebo radši odstavit a vyměnit turbo. Protože mám trochu strach z toho,že by se to turbo mohlo rozsypat a vletět něco do sání :-/

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: 20V Turbo - porucha turba

Příspěvek od fakieVW »

Tak jsemm zjistil,že to dělá hlava. Našel jsem olej ve svodech před turbem takže to jde z motoru. Sundám hlavu a udělám repas a je klid. Pak už budu dávat stejně K04 tak to bude aspon vše připravené :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“