Převodovka výměna či oprava?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

golfand
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 20.07.2011 09:44
Bydliště: Velké Němčice

Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od golfand »

Zdravím klubáci,včera mě postihl problém...Přijedu s autem na parkkoviště chci vycouvat a nejde,zařadím 1 taky nejde.Po asi 5min kdy jsem takto poskakoval 10cm sem a tam najednou vše v poho.Tuším že asi bude něco špatně v převodovce.Známý mi řekl že je v převodovce jakási tyčinka a ta vyskočila,tudíž se přev.sekla proto to nechtělo jet ani tam ani zpátky a jak zase tyčinka zaskočila tak je to ok,ale mám to nechat opravit,prej se nemusí měnit celá převodovka že stací jen ta tyčka opravit,že je to u 1.6 normální.Má někdo zkušenost? Jel jsem s tím dnes do práce cca 40km a v pohodě ale co dál?Dík za názory.
Pro info je to 1.6 AKL 1999

golfand
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 20.07.2011 09:44
Bydliště: Velké Němčice

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od golfand »

Nikdo nic? žádný názor,žádná rada? Nějakej servis či servisák v Brně co by to dal do cajku za rozumnou cenu? Dík

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od xerxes »

pokud ti zatím nevytekl olej z převodovky tak bud rád pokud AKL tak se dávaly problémové převodovky raději bych to rozebral a kuknul na to zameř se i na diferak jsou tam nyty rady praskaji

golfand
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 20.07.2011 09:44
Bydliště: Velké Němčice

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od golfand »

Jj,máš pravdu,rozebrali to v servisu a byly tam střihlé 3 nýty.... oprava,pevnostní šrouby,nové gufera atd 8 tis. myslím že to není taková hrůza když jsem se díval a sháněl po druhé převodovce

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od martin159 »

Mám ted také problém s převodovkou ,zatím vše jde ,ale jde hodně ztuha nevíte někdo co stím sice se tu něco psalo ale nevím jestli jsem našel vše správně-Díky

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od xerxes »

Pokud jde ztuha řazení tak pomuže origo olej tyhle převodovky jsou na olej náchyné

venssa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 06.12.2012 17:25

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od venssa »

Zdravím,ma otázku a to konkretně ohledně převodovky,zda někdo nevíte jestli je stejná převodovka v motoryzaci GIV 1,8 20V 92 Kw a 1,8 turbo 20V 110Kw ,dík za odpověd Venssa

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od xerxes »

mysliš co se tyče převodovych stupnu nebo přiruby?

Uživatelský avatar
ReadyHead
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1496
Registrován: 29.06.2011 22:34
Bydliště: Někde v Zlínském kraji :)

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od ReadyHead »

tak podle me tu prevodovku tam das pac by to melo mit stejny blok jak 1.8T ale nevim to jiste.. ale budou tam jine prevody. a kdyz uz mas takovy motor tak tam dej Turbo :-) at to jede jak ma..

venssa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 06.12.2012 17:25

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od venssa »

Zdravím :),dík za odpovědi,jde mi o přírubu i o stupně = o celou :),neboť když jsem tu svoji ještěrku čipnul,cca rok zpět,tak to odnáší převodovka,kvuli krouťaku...?! tak mě napadlo pokud je převodovka stavěná v GIV turbu 20V 110 kw na 110 Kw tak by to mohlo vydržet těch mých 106 Kw,pokud by to vše sedlo.

Uživatelský avatar
ReadyHead
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1496
Registrován: 29.06.2011 22:34
Bydliště: Někde v Zlínském kraji :)

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od ReadyHead »

to je nejake divne ze by odchazela kvuli chipnuti jestli tam mas origo olej tak musi neco vydrzet.. jaky mas kod prevodovky? kvuli kroutaku by mela vic.odchazet spojka a ne prvodovka..

martin.marek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 11.04.2012 21:23

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od martin.marek »

Kroutak nemá žádný vliv na optrebeni převodovky. Odnese to vždy spojka. Jelikoz má více funkci než jen převést mk. Z 1.8 tam převodovku nedáš. Už se to tady myslím řešilo. Pokud s tim budes jezdit jak clovek. Tak se ty nýty nestrihnou. Golf není zavodni auto.

Uživatelský avatar
ReadyHead
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1496
Registrován: 29.06.2011 22:34
Bydliště: Někde v Zlínském kraji :)

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od ReadyHead »

martin.marek píše:Kroutak nemá žádný vliv na optrebeni převodovky. Odnese to vždy spojka. Jelikoz má více funkci než jen převést mk. Z 1.8 tam převodovku nedáš. Už se to tady myslím řešilo. Pokud s tim budes jezdit jak clovek. Tak se ty nýty nestrihnou. Golf není zavodni auto.
venssa ma ale 1.8 bez turba.... a ne 1.6..
Trosku si to tema precist a ne se podivat na prvni prispevek a posledni :D

pak pises ze golf neni zavodni auto a proc s nim jezdis jak o zavod??

"já jsem dal s akl max. 180. Nechápu jak jste z toho vyždímali víc jak 190? jste byli nafetovani ne? :))"

venssa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 06.12.2012 17:25

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od venssa »

Dík za odpovedi,mam tam olej Divinol Synthogear SAE 75W-90 stáří cca 2,5 roku a +-30000km na zpět jsem měnil i spojkovou lamelu,ložisko+taliř,spojka chodí jak má,možná je ta převodovka už v kopru,neb mám nalítáno přes 236tis. km a to byl duvod proc jsem se ptal,jestli mi tam bude pasovat z 1,8T 20V 110kw.neb kdybych koupil i starší nebo repas tak furt by tam byla nbějaká rezerva.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka výměna či oprava?

Příspěvek od xerxes »

hodne lidi si řekne olej jak olej,nevim proč ale tyhle převodovky chtěji origo olej soudruzi asi dobře vi co je dobre :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“