Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazení

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od jurod »

Tak by to mohla být RJ dochlazování. Dej pak vědět.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

merkuchio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 31.08.2011 07:56

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od merkuchio »

blam158 píše:Takže dnes prevetivně vyměněný termospínač a bohužel to nepomohlo. Příští týden auto nechávám v servisu na pozorování a diagnostiku závady. Nejspíš to bude špatná kabeláž nebo řídící jednotka.

Cus, tak sem na to taky kouk a taky se mi tocej po vypnuti motoru, ptal sem se na to znameho a ten rikal at si s tim nedelam hlavu, nez budu neco menit, tak mam poradne vymejt ten vymenik tepla ( radiator), kterym protejka voda, udajne muze jit o to ze jak je spinavej tak to pomaleji chladi a dyl to trva nez teplota klesne, navic za ty roky co to auto jezdi uz muzou mit snizenou pruchodnost ..... . Proste ze to ani nemusi souviset s nejaku soucastkou jen proste dyl trva nez se to vychladi na teplotu vypnuti .

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od Goauld »

Tahle dedukce má ale jednu malou chybku. Pokud totiž vypneš zapalování, tak se ventilátory za normálních okolností přestanou točit, protože jim vypneš napájení, lepéřečeno vypneš relé, ketry je drží v chodu. Takže pokud se točí při vypnutym motoru, je někde zkrat v kabeláži a ten způsobuje že relé nevypne. Měl sem stejnej problém, akorát já mám TDI. Konkrétně sem měl zkrat v kabeláži co vede pod baterkou, byl tam nějakej drát navíc co tam neměl být, ten se nějak propálil do toho svazku a způsoboval to, že mi nespínal kompresor kimy a pořád se točily větráky.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od PoloTom »

Hmmm, větráky se přece točí i při vypnutém klíčku, pokud je teplota chl. kapaliny vysoká, než zchládne. Ale to spíše v létě v parnu, teď je dost chladno, to se přeci musí jízdou uchladit, pokud tomu tedy nedává pořádně hašte a pak to horký hned vypne.

Uživatelský avatar
blam158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.09.2009 09:50

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od blam158 »

merkuchio píše:
blam158 píše:Takže dnes prevetivně vyměněný termospínač a bohužel to nepomohlo. Příští týden auto nechávám v servisu na pozorování a diagnostiku závady. Nejspíš to bude špatná kabeláž nebo řídící jednotka.

Cus, tak sem na to taky kouk a taky se mi tocej po vypnuti motoru, ptal sem se na to znameho a ten rikal at si s tim nedelam hlavu, nez budu neco menit, tak mam poradne vymejt ten vymenik tepla ( radiator), kterym protejka voda, udajne muze jit o to ze jak je spinavej tak to pomaleji chladi a dyl to trva nez teplota klesne, navic za ty roky co to auto jezdi uz muzou mit snizenou pruchodnost ..... . Proste ze to ani nemusi souviset s nejaku soucastkou jen proste dyl trva nez se to vychladi na teplotu vypnuti .




Bohužel se mi ventilatory začali točit už při nastartovaní auta a to i za studena. Mám podezření taky na kabeláž.
Golfpanic

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od xerxes »

zkoušel jsi vypojit konektor z te jednotky dochlazování?

Uživatelský avatar
blam158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.09.2009 09:50

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od blam158 »

luki píše:zkoušel jsi vypojit konektor z te jednotky dochlazování?

Při běhu ventilátorů jsme zkoušeli vypojit konektor z termospínače. Auto jo pořád v provozu takže do servisu pojede až příští pátek.
Golfpanic

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od xerxes »

z termospínače to jo ale zkus ještě z te jednotky dochlazování je to černá krybička na nosníku pod baterkou :wink:

Uživatelský avatar
blam158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.09.2009 09:50

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od blam158 »

Zdravím,

nakonec byla vadná řídící jednotka klimatizace http://www.cc-autodily.cz/jednotka-ridici-el-vet
Vyměněno a vyřešeno.
Golfpanic

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od jurod »

No to je co jsme psali... akorat jsme to nazvali ridici jednotka dochlazovani... :wink:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
blam158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.09.2009 09:50

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od blam158 »

Díky všem za rady. Pochopil jsem to. Chtěl jsem to nechat na servisu, na vlastní bádání nebyl čas. :)
Golfpanic

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od jurod »

Hlavně že už to fachčí :D
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
blam158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.09.2009 09:50

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od blam158 »

Bohužel musím oživit toto vlákno. Auto fungovalo bez problémů, ale zhruba před měsícem jsem zjistil, že nefunguje klimatizace. Auto putovalo opět do servisu. Zjistilo se, že nejde proud do kompresoru. Opravář mi zdělil, že stávající jednotku (no name, cena v listopadu cca 1200 Kč) vyměnil za originál a ta prý stojí 3000 Kč. Je ta reálná? Nějak se mi to nezdá. Co myslíte?

Díky za reakce

M.
Golfpanic

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od xerxes »

jediný co odešlo nebo mohlo odejít tak je jednotka dochlazovániá je na nosniku,origo je origo ale škoa že ses nepoinformoval tady na clubu bys ji sehnal levněji

Uživatelský avatar
blam158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.09.2009 09:50

Re: Po vypnutí motoru 1.6 16V pořád běží ventilátory chlazen

Příspěvek od blam158 »

Takže myslíš, že cena 3tis. Kč je normál origo cena. O co přesně jde můžeš dát nějaký link na součástku.
Golfpanic

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“