Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"
PříspěvekNapsal: 22.11.2011 12:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

212

Brno

Zdravím. Mám takový problém. Tyden zpátky to čalalo. Motor byl studený a při rozjezdu se ozval takový podivný zvuk, jako by byl prasklý vlnovec, ale během chvilky to zmizelo. Druhý den se ten samý zvuk ozval opět, ale už byl slyšet i během jízdy, sice jen velmi slabě když jsem vypnul rádio, ale slyšet byl. Třetí den už byl výrazný a tak jsem šel pod auto, ale vše bylo v pořádku a nic vizuálně vidět nebylo co by mělo na to vliv.
Na volnoběh to nedělá, ani když sešlápnu plyn, tak nic slyšet není. Teprve až se rozjedu, v zátěži při sešlápnutém plynu se někde z motorového prostoru začne ozývat takový tupý zvuk jakoby klepání z motoru. Jedná se o 1.6 16V benín z roku 2000 a má najeto skoro 200 tis. km.
Neřešil někdo z vás podobný problém? Olej sme vypustili a byl čistý, žádný kovový pyliny a nic podobného v něm nebylo. Kamarád sundal vanu a na klice nic nezjistil co by mohlo být v nepořádku a teď tápeme a nevíme.
Budu rád za každou radu a připomínku, popř. jestli se někdo z vás s něčím podobným už nesetkal...

Předmět příspěvku: Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"
PříspěvekNapsal: 22.11.2011 19:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.06.2010

1759

Prostějov

Neklepe třeba zdvihátko ventilu? Jednou se mi to stalo na jiném autě a klepalo to jako když kladívkem klepeš do železa..

PříspěvekNapsal: 23.11.2011 12:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

212

Brno

tomakecTD píše:
Neklepe třeba zdvihátko ventilu? Jednou se mi to stalo na jiném autě a klepalo to jako když kladívkem klepeš do železa..

Tohle je jiný zvuk, je to takový výrazný tupý zvuk, zdvihátko to nebude. Dnes se podíváme na vačku a ventily a uvidíme víc.

PříspěvekNapsal: 09.05.2012 19:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.05.2012

10

Uz jsi zjistil cim to bylo, protoze me to taky zacalo delat

PříspěvekNapsal: 10.05.2012 09:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

212

Brno

No asi Tě nepotěším ale u mě to nakonec skončilo generálkou motoru. Postupně se všechno procházelo až v autě zůstal očesaný blok motoru a pořád nic. Vlatně nic konkrétního se nenašlo. Spíš bych řekl běžné opotřebení vzhledem k najetým km. Měnily se vahadla, písty, kroužky, udělal se výbrus a ještě olejové čerpadlo který u těhle motorů odcházejí a od té doby mám klid a motor zase v pohodě šlape. Ta sranda mě stála 26 tisíc, ale třeba u tebe to bude jiný, těžko takhle říct.

PříspěvekNapsal: 10.05.2012 09:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.10.2011

111

Typnul by jsme to na čepy mezi pístem a ojnicí, na první pohled nic vidět není ale jsou skoro vždy KO a že jsme tyhle motory dva už dělal. a další mám rozebraný. U jednoho to byla i pružina o 5mm kratší. Asi opotřebení.

PříspěvekNapsal: 10.05.2012 16:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.05.2010

141

okres Ústí nad Orlicí

Mě se občas tak jednou z 10 stane, že po startu se něco rozklepe na 4s. Zvuk to má jako dědův traktůrek. :D

PříspěvekNapsal: 10.05.2012 18:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.10.2011

111

Waleron píše:
Mě se občas tak jednou z 10 stane, že po startu se něco rozklepe na 4s. Zvuk to má jako dědův traktůrek. :D

Hydroštel

PříspěvekNapsal: 10.05.2012 20:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.10.2011

111

No a jedna universální OT rada když vám něco klepe v motoru? Zavolat vstupte a uvidíte co to bylo :lol: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 11.05.2012 08:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8972

pokud to dělá z zátěži tak bych to viděl na problém na ojničnim ložisku,hydroštěl klepe zpravidla při sešlapnuti plynu

PříspěvekNapsal: 11.05.2012 12:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

212

Brno

U mě ani na ojnici ani na pístním čepu žádná vůle cítit nebyla a na pohled taky nic vidět nebylo, pochopitelně jsme to ale vyměnili. Šli jsme od spodku, ale bohužel v mém případě to asi ještě nebylo tak moc chycený, aby se to více projevilo a bylo to na první pohled poznat kde je problém. Ale typovali jsme to taky na ložiska na klice nebo na pístní čepy. Jelikož tam nic viditelnýho nebylo a nechtělo se mi s tím jezdit tak dlouho dokud se to výrazněji neprojeví, tak jsem přistoupil ke kompletnímu rozebrání motoru a aspoň mám na chvíli zase klid.

PříspěvekNapsal: 12.05.2012 16:54 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

13.03.2012

1398

Slaný

Krásná práce tedy ;) Mi připomínáš mě z Octávkou :D Sotva sem ji koupil, hned sem všechno vyměnil, jen když někde něco vrzlo, tak se dalo komplet všechno nový v okolí místa toho zvuku, aby byla jistota, že to bude ono :D :D
Ale jako tohle potkat mě, tak to v lese rozhulym a těsně před stromem vyskočim, než platit více než 1/3 ceny stejného vozu za generálku motoru :drinks: :mrgreen:
Dělam si z toho pr**l, ale tak mě zase s největší jistotou nečeká s timto motorem nic jiného..:) Najeto mam 124 tis., ale tak určitý neidentifikovatelný až podezřelý zvuky se občas ozvou :D :D Hlavně když řadím..spojku se mi fakt rozebírat teď ani nikdy jindy nechce, takže budu řadit, dokud tam ty rychlosti budou skákat ;) :baseball: Pak taky občasný výpadky až zpoždění el. plyn. pedálu při lehkém sešlápnutí (jízda ve městě) a nakonec mi čekají ještě brzdy :fool: ; asi se zachovám jako p*ase a na ty obroušený kotouče prdnu jen nové desky :D Dozadu to určitě vadit nebude, tam to zase tak moc nebrzdí. Ale předek ještě zvážím..jako desky u obou jsou tak max. na měsíc ještě, tak to udělám příští víkend nejpozději :good: Asi se na kotouče vyprdnu nu :tongue: vyměním tu jenom desky. :mrgreen:
Jinak to klepání jde většinou od ventilů, ale tak třeba kamarádovi zaklepala sama velká klikovka na podlahu :D; když sme jeli pod dálnici v Germánsku. Takže klepání a klepání zase :D Radši si koupim zvonek, aby nic neklepalo :mrgreen:

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]